Alucra Demirözü Köyü

AK Parti açıkladı! İşte madde madde yeni vergi düzenlemesi .

AK Parti açıkladı! İşte madde madde yeni vergi düzenlemesi .
Bu haber 24 Ekim 2019 - 17:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AK PARTİ AÇIKLADI! İŞTE MADDE MADDE YENİ VERGİ DÜZENLEMESİ

Son dakika haberi… AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis’e gelecek yeni vergi paketinin detaylarını açıkladı. “2020’nin Nisan başında bu vergi müessesi yürürlüğe girecektir” bilgisini paylaşan Mehmet Muş, “Paketin amacı çok kazanandan vergi oranına göre daha çok vergi, az kazanandan daha az vergi. Teklif bunu amaçlamaktadır.” dedi ve yeni vergi düzenlemesinin detaylarını madde madde açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM’de yeni vergi düzenlemesi hakkında açıklama yaptı. Muş, “2020’nin Nisan başında bu vergi müessesi yürürlüğe girecektir. Öğrencidir kamu misafirhaneleri bunlar istisna olacaktır. Gelir vergisi üst dilimini yüzde 35’ten yüzde 40’a çıkarmayı teklif ediyoruz. 500 bin Türk Lirası gelir elde eden gerçek kişilerin tamamına kazançlarını beyan etme imkanı getiriyoruz. Değerli konut vergisi adında yeni bir vergi önereceğiz. Futbolcuların gelir vergisi yüzde 20’ye çıkarılacak. Paketin amacı çok kazanandan vergi oranına göre daha çok vergi, az kazanandan daha az vergi. Teklif bunu amaçlamaktadır.” dedi.

AYRINTILAR ORTAYA ÇIKIYOR

Vergi sistemine ilişkin yeni düzenlemenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Otellerde konaklayanlardan yüzde 2 oranında vergi alınması gündeme geldi. Gelir vergisi üst limiti de yüzde 35’ten yüzde 40’a çıkacak.

EK VERGİ ALINACAK

Muş’un açıklamalarına göre değerli konut vergisi ile bazı konutlardan ek vergi alınacak. Kambiyo muameleleri vergisi de binde 1’den binde 2’ye yükseltilecek.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un açıklamalarından satır başları:

 Konaklama vergisi ihdas etmiş olacağız. Yüzde 2’dir. Hasılat üzerinden alınacak. Bu yıl için 2020’de yüzde 1, 2021’de yüzde 2 olarak uygulanacak. 2020’nin Nisan ayı başında vergi devreye girecektir. Konaklayanlardan alınacaktır. Öğrenci, diplomatlar vergiden istisna olacak.

 Gelir vergisi üst dilimini yüzde 35’ten yüzde 40’a çıkarmayı teklif ediyoruz. 100 bin liranın üzerinde gelir elde edenler vergi verecektir. Sporculara yönelik istisnayı kaldırıyoruz.

 500 bin TL gelir elde eden gerçek kişilerin tamamına kazançlarına beyan etme imkanı beyanname verme imkanı getiriyoruz.

 Değerli konut vergisi ile yeni bir vergi teklifi vermiş olacağız.

 Özel sektörde şirketlerin kiraladıkları otomobillerde üst limit 5.500 TL olarak teklif edilmektedir. Üstünde araç kiralanabilir ama bu giderleştirilemeyecek.

 Kambiyo muameleleri vergi oranının binde 1’den binde 2’ye çıkmasını öneriyoruz.

 Paketin amacı çok kazanandan vergi oranına göre daha çok vergi, az kazanandan daha az vergi.

 Dijital ortamlarda sunulan içerikler ile her türlü reklam ve aracılık hizmetlerinde %7,5 oranında vergi alınacak.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA