Alucra Demirözü Köyü

AK Parti’den önemli açıklamalar

AK Parti’den önemli açıklamalar
Bu haber 14 Kasım 2018 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti’den önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 14.11.2018 Güncelleme Tarihi: 14.11.2018 
AK PARTİ'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AK Parti Sözcüsü Çelik, MEB’in Öğrenci Andı itirazı dilekçesiyle ilgili açıklama yaptı. Çelik, “Temyiz dilekçesindeki bu bölüm AK Parti’nin görüşünü yansıtmamaktadır. Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır. Avukatlarla ilişik kesilmiş, bürokratlar da görevden alınmıştır. Temyiz dilekçesinde imzası bulunan 3 kişi görevden alınmıştır.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ANDIMIZ TARTIŞMASI
Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenci andı itirazına değinen Çelik, “Sayın Bahçeli’nin eleştirileri haklısız, biz de katılıyoruz. Temyiz dilekçesindeki bu bölüm AK Parti’nin görüşünü yansıtmamaktadır. Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır. Avukatların kendi tasarrfularıyla koydukları bölümdür orası. Bahçeli’nin de dediği gibi sosyolojik ve tarihi olarak hatadır. Sayın bakanımız tarafından bir görüş oluşturuluyor, temiz dilekçesi için. Milli varlığımızla ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılıyor. Bakanlığımızın oluşturduğu görüşe rağmen avukatlar tarafından paragraf bu şekilde ekleniyor. Bürokratlar da kontrol etmiyor. Avukatlarla ilişik kesilmiş, bürokratlar da görevden alınmıştır. Temyiz dilekçesinde imzası bulunan 3 kişi görevden alınmıştır.” dedi.

ERDOĞAN’IN PARİS ZİYARETİ
Başkan Erdoğan’ın Paris ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti olarak bu platformlarda bulunmamız önemlidir. Buralarda olmazsak kendi tezlerimizi anlatamayız. Orada yansıyan görüntülerde Türkiye merkezi bir roldedir. Tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası ve 100’üncü yılının anıldığı 1. Dünya Savaşı ile ilgili olarak Türkiye’nin temsil edilmesi, tezlerin anlatılması için verimli bir ortam olmuştur. Tezlerimizi anlatmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

MACRON’UN AVRUPA ORDUSU AÇIKLAMASI
Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Avrupa ordusu kurulacağı yöndeki açıklamalarla ilgili konuşan Çelik, “Bu mesele çok tartışılacak. Bu öteden beri konuşulur. Ama ‘Bu NATO’ya alternatif bir oluşum değildir’ denilir. İlk defa bir ABD Başkanı, Avrupa enteryasyonuna karşı bir laf söyledi ve Brexit’ın yanında olduğunu söyledi. Gelinen son noktada da NATO ile tartışma çıktı. Bundan 5 yıl evvel aklımıza gelmeyen bir şey oldu. Merkel tuttu, Avrupa’nın kendi başının çaresine bakması gerektiğini söyledi. Bu çatlak ortaya çıktığını gösteriyor. Paris’teki törenlerde bu gündeme getirildi. Başkan Trump’tan çok sert tweetler geldi. Bu açık bir kırılmadır, nereye gideceğini göreceğiz. İster NATO, ister Avrupa ordusu olsun, Avrupa’nın güvenliği Türkiye olmadan sağlanması mümkün değil.” dedi.

HAKKARİ’DEKİ MÜHİMMAT PATLAMASI
Hakkari’deki mühimmat patlamasıyla ilgili de bilgi veren Çelik, “Herhangi bir drone veya terör saldırısı sonucu olmadı. İlk incelemede silah, mühimmat ve namluda sorun çıkmadı. Rapor tamamlanmak üzere, bugün veya yarın açıklanacak.” dedi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NIN TARTIŞILAN ZİYARETİ
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Kadir Mısırlıoğlu’nun ziyaret etmesiyle ilgili konuşan Çelik, “Diyanet İşleri Başkanlığı saygın bir kurumdur. Biz de Diyanet İşleri Başkanı olarak ifade ediyoruz. Bu tartışmayı ayrıntılı bir şekilde izledik. Bir ilim adamı ve bir yönetici olarak FETÖ’ye, PKK’ya karşı son derece gayretli bir ilim adamı olarak değerlendirilmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten ideolojik ve siyasi bir sonuç çıkarmanın sonu olmaz. Diyanet İşleri Başkanımızın kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır, çağrılara cevabımız bu şekildedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Cumhuriyetimizin kurucusu olarak saygı görmeye devam edecektir. Atatürk tartışmasına dönüşmesi yanlış.” şeklinde konuştu.

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ
Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili konuşan Çelik, “CIA Başkanı’na gereken bilgi verilmiştir. CIA Başkanı’nı davet edin kendisiyle paylaşılan delilleri kongreyle paylaşması istendi. Ulusal Güvenlik Danışmanı’nın yaptığı şeyin yanlış olduğunu söylemek isterim. Biz kimseyi suçlamıyoruz. Biz olayın örtbas edilmemesi için çalışıyoruz. Bu katillerin kim oldukları belli. Türkiye’de yargılayalım. Suud Başkonsolosluğu Suud toprağıdır ama Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisindedir. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin saygınlığına yönelik bir saldırıdır. Bunlara üst düzey bir yetkili emir vermeden bu saldırıyı gerçekleştirmeleri mümkün değildir. Üst düzey emir kimin tarafından verilmiştir? Bu ortaya çıkmalı. Merhumun cesedi nerededir? Saygın bir şekilde defnedilme hakkı vardır. Dünya tarihinin en vahşi eylemlerinden biridir. Bu katiller Suudi Arabistan yetkililerinin elinde.” dedi.

FRANSA’DAN GELEN KAŞIKÇI AÇIKLAMASI
Fransız Dışişleri Bakanı’nın Kaşıkçı cinayeti üzerinden Türkiye’ye yönelik sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, “Fransız Dışişleri Bakanı’nın sözlerini kınıyoruz. Sorumsuzca bir açıklamadır. Bu kadar bilgisizlik şaşırtıcı. Kayıtlar Fransız istihbaratı ile paylaşıldı. Fransız Dışişleri Bakanı bu konuyu takip etmiyorsa bu onların sorunudur. Kendi istihbaratından haberi yok. Varsa da yanlış yapmıştır.” dedi.

TÜRKİYE’NİN LİBYA KONFERANSI’NDAN ÇEKİLMESİ
Libya konferansından Türkiye’nin çekilmesiyle ilgili soruya yanıt veren Çelik, “Libya’nın daha az müdahaleye ihtiyacı var. Libya’nın cesaretlendirilmesi lazım diye düşünüyoruz. Türkiye gibi bir merkez aktör olmadan gizli gayri resmi bir toplantı yapılmıştır. Türkiye, bu durumun kabul edilemez olduğunu söyleyerek çekilmiştir. Libya’yı daha da bölecek organizasyon içinde görünüyorlar.” şeklinde konuştu.

EZAN TARTIŞMALARI
Ezanın Türkçe okunması gerektiğini savunan CHP’nin Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, CHP tarafından disipline sevk edilmesiyle ilgili konuşan Çelik, “CHP, ezana saldıran bu şahsı disipline sevk ederek doğru bir iş yapmıştır. Ezan ile kavgalı olmak yanlış bir ruh halidir. Bazı hastalıklar genetik oluyor ve tedavisi yok. CHP’nin, bu şahsa karşı olması Türkiye’nin geldiği nokta açısından anlamlıdır. Ama neden bu tartışmalar hep CHP’den türüyor? Neden millet ile kavga eden bir ideolojinin peşinden koşmaktadırlar?” dedi.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA