Alucra Demirözü Köyü

Arya Premana dünyanın en şişman çocuğuydu! Bakın şimdi kaç kilo…

Arya Premana dünyanın en şişman çocuğuydu! Bakın şimdi kaç kilo…
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 14:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Endonezya’da geçen yıl 190.5 kilo olan Arya Premana, görenleri hayrete düşürdü. Tüp mide ameliyatı olan Premana ‘Dünyanın en şişman çocuğu’ unvanını kaybetti. 83 kilo veren Premana, “Şimdi altı kaşık yiyecek bile doymamı sağlıyor” dediEndonezya’da geçen yıl 190.5 kilo olan Arya Premana, görenleri hayrete düşürdü. Tüp mide operasyonu geçiren Premana 83 kilo verdi. 


News.com’un haberine göre; Endonezya’nın başkenti Cakarta’da yaşayan 12 yaşındaki Arya Premana’nın ameliyat olmazsa Arya’nın öleceği açıklamıştı.


5 dakikadan fazla ayakta kalamayan çocuk, dünyanın en kilolu çocuğu ünvanına sahip olmuştu. Premana, aşırı kiloları yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmıştı. Sürekli acıkan çocuk artık yürüyemeyez hale gelmişti.


Günde 5 öğün yemek yiyor. Pirinç, balık, et ve sebze çorbası ile besleniyordu. 


Ancak bir zamanlar dünyanın en şişman çocuğu olan Arya Permana, 83 kilo kaybettikten sonra ‘dünyanın en şişman çocuğu’ tahtından indi.


Permana, hayatının bir noktasında o kadar kiloluydu ki yatağından zar zor taşınıyordu. 


Ancak geçen yıl nisan ayında tüp mide ameliyatı olan Premana, toplam 83 kilo verdi.


Premana’nın gelişimini izleyen bir diyetisyen ve doktoru bulunuyor.


Arya Premana, verdiği bir röportajda, “Tatlı yiyecek ve içecek tüketmemi engelliyorlar. Daha fazla meyve, sebze yememi ve düzenli egzersiz yapmamı istiyorlar\


Ameliyattan bu yana kilosunun giderek azaldığını ve artık daha az acıktığını söyleyen Premana, “Şimdi altı kaşık yiyecek bile doymamı sağlıyor\

Kaynak:HaberTürk

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA