Alucra Demirözü Köyü

Bakan Berat Albayrak, “Geleceğe Nefes” seferberliğine katıldı .

Bakan Berat Albayrak, “Geleceğe Nefes” seferberliğine katıldı .
Bu haber 05 Kasım 2019 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAKAN ALBAYRAK, GELECEĞE NEFES SEFERBERLİĞİNE KATILDI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ailesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes” temasıyla başlatılan kampanyaya katıldı. Albayrak ailesinin ağaçları, Pendik, Beykoz ve Çekmeköy ağaçlandırma alanına dikilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes” temalı ağaç dikme seferberliği devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da ailesiyle birlikte ağaç dikme kampanyasına katıldı.

“HER BİR FİDAN, ÇOCUKLARIMIZA BIRAKACAĞIMIZ MİRASIN EN GÜZEL İŞARETİ OLACAK”

Sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulunan Albayrak, “Güzel ülkemizin yarınlar��na nefes olmak için biz de #GeleceğeNefes seferberliğine iştirak ettik. Bereketli topraklarımıza emanet edeceğimiz her bir fidan, çocuklarımıza bırakacağımız mirasın en güzel işareti olacak.” ifadelerini kullandı. Albayrak, katılım belgesinin görselini de paylaşımına ekledi.

“GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 11 Kasım’da gerçekleştirilecek ağaç dikme seferberliği öncesinde yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında şu ana kadar 10 milyonu aşkın fidanın sahiplenildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ağaç dikme seferberliği kapsamında 11 Kasım’da saat 11.11’de, 81 ildeki 2 bin 23 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidan toprakla buluşturulacak.

Bu etkinlik öncesinde Ankara’da ağaçlandırılacak 650 dönümlük alanda incelemelerde bulunan Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bu alanda tören düzenleneceğini ve 150 bin civarında ağaç dikileceğini bildirdi.

Dünya üzerinde yaşayacak nesillerin sayısını artırmak, yaşamın daha kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamak için herkesin hemen şimdi bir şeyler yapmasının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Pakdemirli seferberlik öncesinde yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyasına da dikkati çekti.

Pakdemirli, bu kampanyayla, yurt içi ve dışındaki vatandaşların fidan sahiplenebileceğini ya da bağışta bulunabileceğini belirterek, “Beklediğimizin üzerinde ilgi gören bir kampanya, seferberlik oldu. Biz 11 milyon fidanın sahiplendirilmesi sürecinin önümüzdeki hafta sonu itibarıyla tamamlanmasını bekliyorduk. Ancak bu sabah itibarıyla memleketin 81 ilinde 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız neredeyse tüm fidanları sahiplendi. Şu ana kadar 10 milyonu aşkın fidan sahiplenildi.” ifadesini kullandı.

Açıklamaya göre, tüm yurtta fidanların toprakla buluşacağı seferberliğe katılmak isteyen vatandaşlar, “gelecegenefes.com” internet sayfası üzerinden, Türkiye’nin istediği bölgesinde dikilecek 5 ağaca kendi ve aile bireylerinin isimlerini vererek fidan sahiplenebiliyor ya da bağışta bulunabiliyor.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA