Alucra Demirözü Köyü

Başkan Erdoğan, 20 ilin belediye başkan adayını yarın açıklıyor

Başkan Erdoğan, 20 ilin belediye başkan adayını yarın açıklıyor
Bu haber 26 Kasım 2018 - 10:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Erdoğan, 20 ilin belediye başkan adayını yarın açıklıyor

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 26.11.2018 Güncelleme Tarihi: 26.11.2018 
BAŞKAN ERDOĞAN, 20 İLİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI YARIN AÇIKLIYOR

Başkan Erdoğan yarın AK Parti Grup Toplantısı’nda 20 ilin belediye başkan adayını açıklayacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Ankara ve İzmir’in de dahil olduğu 20 ilin belediye başkan adayını açıklayacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yarın partisinin TBMM grup toplantısında Ankara ve İzmir başta olmak üzere 20 ilin belediye başkan adayını açıklaması bekleniyor. Başkan Erdoğan’ın açıklaması beklenen iller ise şöyle:

“Ankara, İzmir, Balıkesir, Sakarya, Konya, Muğla, Trabzon, Eskişehir, Hatay, Mardin, Uşak, Çanakkale, Çorum, Sivas, Yozgat, Karaman, Muş, Bingöl, Çankırı, Afyonkarahisar.”

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı. 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi 40 belediyenin başkan adayları açıklandı. Peki AK Parti Belediye Başkan adayları kimler oldu? 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir? İşte isim isim AK Parti Belediye Başkan adayları…

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin belediye başkan adaylarını tanıttı. Peki Başkan Erdoğan’ın tanıttığı başkan adayları kimdir? nereliler, kaç yaşındalar? İşte 40 ilin başkan adayları ile ilgili tüm detaylar..
AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI Dr. SÜLEYMAN KILINÇ KİMDİR?

AK Parti Belediye Başak Adayı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Adıyaman Belediye Başkanı Adayı olarak Süleyman Kılınç’ı gösterdiklerini açıkladı. Peki AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç kimdir? İşte Süleyman Kılınç hakkında merak edilenler…

Cumhurbaşkanı Başkanı Erdoğan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinin Adıyaman Belediye Başkanı adayının Süleyman Kılınç, olduğunu açıkladı.

SÜLEYMAN KILINÇ KİMDİR?, SÜLEYMAN KILINÇ KAÇ YAŞINDA? SÜLEYMAN KILINÇ NERELİ?

Adıyaman’da Beyin ve sinir cerrahı olarak görev yapan Dr. Süleyman Kılınç 14 sene Adıyaman Tabipler Odası başkanlığı görevini yürütmüştür.

Süleyman Kılınç 24 Haziran seçimlerinde de Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak için başvurmuş ancak aday gösterilmemiştir. Süleyman Kılınç 11 yıldır Adıyaman Devlet Hastanesi’nde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak görev yapmaktadır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ AMASYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CAFER ÖZDEMİR KİMDİR?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Amasya’da Belediye Başkan adayı olarak Cafer Özdemir’i aday gösterileceğini açıkladı.

1967 yılında Yozgat Yerköy’de doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi’ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi’nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü’nü 1990 yılında bitirdi.

1988 yılında henüz öğrenciyken Amasya’da arkadaşlarıyla beraber bir harita mühendislik firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta Amasya merkez olmak üzere Merzifon, Suluova, Taşova, Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında bir çok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi.
2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu tarihte görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığı’na aday olan Özdemir, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Amasya Merkezdeki oyların %40,12 sini alarak Amasya Belediye Başkanlığı’na seçildi.

30 Mart 2014’te yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde 2. defa 5 yıllığına Belediye Başkanı seçildi.

Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ANTALYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MENDERES TÜREL KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Menderes Türel ‘i aday gösterileceğini açıkladı.

K Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının mevcut başkan Menderes Türel olduğunu açıkladı.

Uzun yıllar boyunca Antalya’ da gazeteci olarak çalışan Menderes Türel, çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından bir çok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi.1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi. 1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçilen Türel, daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü.

Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için kendi arzusu ile Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı. 28 Mart 2004 günü yapılan genel yerel seçimlerde oyların yüzde 34.77’sini alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 29 Mart 2009 tarihine kadar bu görevi yürüttü. ATSO bünyesinde Meclis Üyesi, Yönetim Kurulu Başkan vekili, Yönetim Kurulu Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Antalya’nın şehircilik ve ticaret alanındaki temel sorunlarının çözümü ve turizm alanında tanınması için birçok proje başlattı, seminer ve konferanslar düzenledi.

1964 Antalya doğumlu olan Türel; ilk, orta ve lise eğitimini tamamladığı kentte gazeteci olarak çalıştı ve birçok ödül aldı. 1992’de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçilen Türel, 2001 yılında oda başkanlığı görevine geldi.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Türel, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde AK Parti Antalya Milletvekili seçildi. Bir önceki yerel seçimlerde (30 Mart 2014) bir kez daha belediye başkanlığı koltuğuna oturan Türel, evli ve iki çocuk babası.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ARDAHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YUNUS BAYDAR KİMDİR?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Ardahan’da Yunus Baydar’ı başkan adayı olarak gösterdiğini açıkladı. Peki Yunus Baydar kimdir? Ardahan Merkez Yanlızçam köyünde 1976 yılında doğdu.

İlk ve orta okulu yanlızçamda okudu. Liseyi Bursa’da Orhanlı Lisesinde okuyan Baydar, 1993 yılında Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner fakültesine girdi.

1998 yılında fakülteyi bitiren Baydar daha sonra 15 yıldır Ardahan merkezde serbest veteriner hekim olarak çalışmaya başladı.

2009 yerel seçimlerinde Akparti den merkez ilçe 1.sıra adayı olarak İl Genel Meclis üyesi seçildi.

2010 yılında İl Başkanı olarak atanan Baydar, 2012 de yapılan il kongresinde tekrar İl başkanlığına seçildi.

Evli, 2 si erkek 1 i kız olmak üzere 3 çocuk babası

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ARTVİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET KOCATEPE BAYDAR KİMDİR?

AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı. Bunlardan biri de AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Artvin Belediye Başkan adayı seçilen Mehmet Kocatepe kimdir? Mehmet Kocatepe kaç yaşında ve nereli? İşte AK Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe hakkında merak edilenler…

MEHMET KOCATEPE KİMDİR?

Mehmet Kocatepe,1 Ocak 1966 yılında Artvin Yusufeli, Altıparmak ( Barhal ) köyünde doğdu. İlkokulu köyünde orta öğrenimi Bursa Süleyman Çelebi Lisesinde, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak “Bilim Uzmanı” unvanını aldı.

Esnaf bir ailenin çocuğu olarak, gıda ve tekstil üzerine on yıl ticaretle uğraştı. 1992’de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM’de çalıştı.

2003-2009 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Kocatepe, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Ekim 2014 tarihinden sonra Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Ülkemizi temsil etmektedir.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BARTIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YUSUF ZİYA ALDATMAZ KİMDİR?

Başkan Erdoğan, AK Parti’nin Bartın’da Yusuf Ziya Aldatmaz’ı başkan adayı olarak gösterdiğini açıkladı.

YUSUF ZİYA ALDATMAZ KİMDİR?

1965 Bartın doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimi Bartın Merkez de tamamladı. Lisans eğitimi ve kısa dönem askerliği sonrası 4 nesilden beri devam etmekte olan ailemesleği olan gıda maddeleri toptancılığını babamdan devraldı ve geliştirdi.

1993 yılında Füsun hanımefendiyle evlendi ve iki kız çocuğu babası oldu.

2000-2002 yılları arasın da Anavatan Partisin de Merkez İlçe Başkanlığı yaptım. 2011 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Bartın Kemerspor Kulubü Başkanlığı, Bartın Spor Kulubüyöneticiliği, Bartın Üniversite derneği yöneticiliği, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası disiplin kurulu başkanlığı, Bartın Toptancılar Sitesi yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı.

MÜSİAD yönetim kurulu üyesi. Gaziler ve Şehitler Derneği’nin fahri üyesi. İl genel meclisi üyeliği görevinde bulundu.

05 Kasım 2017 tarihinde yapılan 6. olağan merkez ilçe kongresinde Ak Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi ve görevine devam etmekte.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BATMAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT GÜNEŞTEKİN KİMDİR?

Başkan Erdoğan, AK Parti’nin belediye başkanlığı için Batman’da Murat Güneştekin’i aday gösterdiğini açıkladı. Peki Murat Güneştekin kimdir?

MURAT GÜNEŞTEKİN KİMDİR?

Siirt’in Kurtalan ilçesinde doğdu.

İnşaat Mühendisi olan Güneştekin, siyasete 2002 yılında AK Parti üyeliği ile başladı.

2011 yılında İl başkanı seçilen Güneştekin, milletvekili adaylığı nedeniyle 2015’te bu görevinden istifa etti.

1 Kasım 2015 seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi başkanı olarak görev yaptı. 2017 Ekim ayında tekrar il başkanlığı görevine getirildi.

ASKON, İHH, Ensar Vakfı, TÜGVA ve ASRİAD gibi sivil toplum kuruluşlarında istişare kurulu üyesi görevinde bulundu. Güneştekin, evli ve üç çocuk babasıdır

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BAYBURT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATİH YUMAK KİMDİR?

AK Parti’nin belediye başkanlığı için Bayburt’ta Fatih Yumak’ın aday gösterildiğini açıkladı. Peki Fatih Yumak kimdir?

FATİH YUMAK KİMDİR?

1984 yılında Bayburt’ta doğan Yumak, İlk orta ve Lisesiyi Bayburt’a okudu.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Üniversite yıllarında Uluslararası İlişkiler Araştırma Topluluğu (UAT) bünyesinde aktif ve etkin görevler aldı. Trabzon Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalında yüksek lisans öğrenimi tamamladı.

Ticaretle uğraşan Yumak MÜSİAD Bayburt’un kurucu başkanlığını yaptı. 13 Eylül 2017 tarihinde AK Parti Bayburt İl Başkanlığına atanan Yumak evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BİTLİS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI NASRULLAH TANĞLAY KİMDİR?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi’nde belediye başkanı adaylarını açıkladı. Bitlis Belediyesi Başkan Adayı Nasrullah Tanğlay oldu.

NESRULLAH TANĞLAY KİMDİR?

1975 yılında Bitlis Merkez’de dünyaya geldi. Öğrenimini Bitlis’te tamamlayan Tanğlay 1996 yılından itibaren esnaf olarak çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuğu bulunmaktadır. Siyasi hayatına 2009’da AK Parti Bitlis Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmesiyle başlayan Nesrullah Tanğlay 2009 kongresinde il sosyal işler ve il yerel yönetimler başkanlığına getirildi. 2012’de ise AK Parti Bitli Merkez İlçe başkanlığına seçilmiştir.

.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATİH METİN KİMDİR?

Başkan Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti’nin Bolu’da Fatih Metin’i belediye başkan adayı gösterdiğini bildirdi.

FATİH METİN KİMDİR?

Fatih Metin, 14 Ekim 1973’te Bolu’da doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Nehriban’dır. Avukat; Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Serbest avukat olarak çalıştı. Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 2015 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciliğine Seçildi.

2001-2003 yılları arasında AK Parti Bolu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003-2007 yılları arasında AK Parti Bolu İl Başkanı,2007-2011 yılları arasında AK Parti Bolu Milletvekilli (23. Dönem), 2009-2011 yılları arasında TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, 2011-2015 yılları arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan Ak Parti 5. Olağan Büyük Kongresinde Ak Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi.

30.12.2015 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BURDUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DENİZ KURT KİMDİR?

Başkan Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti’nin Burdur’da Deniz Kurt’u belediye başkan adayı gösterdiğini bildirdi. Peki Deniz Kurt kimdir?

DENİZ KURT KİMDİR?

1978 Isparta doğumlu olan Deniz Kurt, evli ve iki çocuk babası.

2012-2015 yıllarında Ak Parti İl yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı yaptı. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi olan Deniz Kurt, halen Burdur Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanlığın görevini yürüyor.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ BURSA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti’nin Bursa’da Alinur Aktaş’ı belediye başkan adayı gösterdiğini bildirdi.

ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

1970 BURSA / İnegöl doğumlu olan AKTAŞ, ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Bursa/Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yapan Aktaş, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirdir.

Mobilya sektöründe uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra ortakları ile birlikte kurduğu mobilya firmasıyla ticari hayata atılmıştır. Aktif ticaretine inşaat-yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren şirketinde devam etmektedir.

2002 yılında Ak parti Kurucu yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatı başlamış ardından 2004 yılındaki yerel seçimlerde İnegöl Belediye Başkanı seçilmiştir. Ekonomi, ticaret, turizm, sanayi, eğitim, spor, alt ve üst yapı çalışmalarındaki vizyon projeleri ve marka şehir hedefiyle 3 dönem boyunca belediye başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Aktaş, farklı alanlarda yaptığı projelerle bir çok kez ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçilmiştir.

02 Kasım 2017 tarihinde Büyükşehir meclisinde yapılan olağanüstü oturumda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. İngilizce ve Arapça bilen Aktaş evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ DENİZLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OSMAN ZOLAN KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlığı için Denizli’de Osman Zolan’ın aday gösterildiğini açıkladı.

OSMAN ZOLAN KİMDİR?

1964 yılında Denizli’nin Tavas İlçesi’nde doğan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk öğrenimini Tavas-Garipköy’de, orta ve lise eğitimini ise Isparta – Gönen Öğretmen Lisesi’nde yaptı.

Akademik eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Başkan Zolan, Denizli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yaptı. Bu dönemde sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yaptı.

28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde Denizli Belediye Meclis üyeliğine seçilen Başkan Zolan, 2004 ile 2011 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkan Zolan, 30 Mart 2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Başkan Zolan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ DİYARBAKIR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CUMALİ ATİLA KİMDİR?

AK Parti’de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Cumali Atila aday gösterildi. İşte Cumali Atila’nın biyografisi…

CUMALİ ATİLA KİMDİR?

Cumali Atilla, 1964 yılında Elazığ’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. Atilla, 1990 yılında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulundu. Atilla, Çorum Uğurludağ ve Afyon Çobanlar ilçesinde Kaymakam vekilliği görevini yürüttü. Daha sonra sırasıyla Giresun Piraziz, Muş Malazgirt, Bolu Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Konya Beyşehir, Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Etimesgut Kaymakamı olarak kamu hizmetine devam ederken kayyum olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne atandı.

Diyarbakır’da görevine başlamasının ardından Atilla şu mesajı paylaşmıştı; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak, “İşimiz Gücümüz Diyarbakır” ve “İsteyince Oluyor” sloganları ile çıktığımız yolda, şehrimizin fiziki, ekonomik, sosyal, ve kültürel her yönüyle gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürürken, Diyarbakır’ın çağdaş, yaşanabilir, tertemiz bir şehir olması için gayretle çalışıyoruz. Özkaynaklarımızı en güzel şekilde değerlendirerek, yaptığımız yatırımlarla Diyarbakır’ımıza hak ettiği hizmetleri yapmaya gayret gösteriyoruz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından hareket ederek “Bu şehri, bu şehirde yaşayanlarla yöneteceğiz ve herkesin sesine kulak vereceğiz” ilkesiyle siz değerli hemşehrilerimizle beraber; sizlerin huzur ve refahı için her türlü gayreti gösteriyoruz. Dürüst, adil ve şeffaf bir yönetim anlayışına sahip olup; güler yüzlü, etkin ve kaliteli bir hizmet için, çalışmalarımızı en güzel şekilde sürdürüyoruz. Takım ruhuyla, istişareye dayalı ve ortak akılla hareket ederek siz değerli vatandaşlarımızla sık sık bir araya gelerek fikir alışverişlerinde bulunuyoruz.

Temel hizmet görevlerimizin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışımızla vatandaşlarımıza eğitim, kültür, sanat ve sportif faaliyetler de sunuyoruz. Amacımız siz değerli hemşerilerimizin huzur içerisinde, belediyecilik hizmetlerimizin her alanında en azami şekilde yararlanmanızdır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizde göreve başladığımız ilk günden itibaren Peygamberler ve Sahabeler Şehrimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu şehre ve bu şehrin kadirşinas insanlarına hizmet etmeyi şerefli bir görev olarak görüyoruz. Diyarbakırımızın hak ettiği hizmetleri vatandaşlarımıza sunarken şeffaf, hesap verebilir, kapsayıcı ve kimseyi ötekileştirmeyen belediyecilik anlayışımızla bunu gerçekleştiriyoruz.

Biz belediyecilik hizmetlerimizi tüm vatandaşlarımıza sunarken vatandaşlarımızı ötekileştirmeden belediye kaynaklarımızı şehrimiz ve halkımız için kullanıyoruz. Bu süreçte belediyemizden farklı beklentileri olan bazı çevrelerin belediyemizi hedef alan söylemlerin içerisinde olduklarını açık bir şekilde görüyoruz.

Bilinmelidir ki belediyemiz halkımızın ve devletimizin bize emanetidir. İçerisinde yetiştiğimiz kültürün bize kazandırdığı anlayışla emanetin kutsi yükünü omuzlarımızda hissederek bu emanete sahip çıkmaya ve kaynaklarımızı kuruşu kuruşuna kıymetli Diyarbakırlılarımızın hizmetinde kullanmaya gayret ediyoruz. Daha güzel bir Diyarbakır’a birlik ve beraberlik içerisinde umut ve azimle ulaşacağımıza olan en içten inancımızla tüm kıymetli Diyarbakırlılarımıza saygı, sevgi ve muhabbetlerimizi sunarız.

.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ DÜZCE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FARUK ÖZLÜ KİMDİR?

AK Parti, Düzce Belediye Başkanlığı’na eski Bakan Faruk Özlü aday gösterdi. Peki Faruk Özlü kimdir?

FARUK ÖZLÜ KİMDİR?

Faruk Özlü, 19 Kasım 1962’de Düzce’nin Çilimli ilçesinde doğdu. Lise öğrenimini Düzce’de tamamlayan Özlü, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora yapan Özlü, İspanya’da proje mühendislik, Harvard Üniversitesi’nde yöneticilik eğitimi aldı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda 1990’da sözleşmeli personel ve mühendis olarak görevlendirilen Özlü, aynı kurumda farklı görevlere getirildi. Özlü, Türkiye’nin kendi tasarımı ilk milli tankı “Altay”, ilk insansız hava aracı “Anka”, ilk milli gemisi “MİLGEM” projelerinin yürütülmesinde Müsteşar Yardımcısı olarak görev aldı.

Faruk Özlü, ayrıca Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı Airbus A400M Atlas, F-35 ve F-16 savaş uçakları projelerinde görev aldı.

Belediye başkan adayı Özlü, 24 Mayıs 2016’da kurulan 65. Hükümet’te Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevlendirildi.

İki çocuk babası olan Özlü, İngilizce biliyor.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞAHİN ŞEREFOĞULLARI KİMDİR?

AK Parti Elazığ Belediye Başkan adayı belli oldu. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayları açıklandı. Başkan Erdoğan tarafından açıklanan belediye başkan adayları arasında Elazığ Belediye Başkan adayı da yer aldı. Peki, AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Şahin Şerifoğulları kimdir? Şahin Şerifoğulları kaç yaşında ve nereli? İşte Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları hakkında merak edilenler…

ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI KİMDİR?

1980 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Üniversite eğitimini Fırat Üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı. Akaryakıt istasyonu, İnşaat ve Güneş Enerjisi Sektörü alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Bir çok sivil toplum kuruluşunda görevler aldı. Evli olup, üç çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ERZURUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET SEKMEN KİMDİR?

AK Parti Genel Başkanı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılı Mart ayında yapılacak seçimlerde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Sekmen’i gösterdi.

MEHMET SEKMEN KİMDİR?

1958 de Erzurum Pazaryolu Kılıççı Köyünde doğdu.İlkokula doğduğu köyünde başlayan Mehmet SEKMEN ,İstanbul Fatih İmamhatip lisesinden mezun oldu.İstanbul Üniversite İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ankarada Bankacılık ihtisasını tamamladı. Gençlik yıllarından bu güne kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevler aldı. Ülkenin yaşadığı siyasi tarihin en zorlu günlerini idrak eden ve bizzat o süreci yaşayan HER TÜRKİYE SEVDALISI gibi o da mefkuresinden asla vazgeçmeden istikrarlı bir biçimde bu hizmet sevdasını sürdürdü.

İş hayatına bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başladı. 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yaptı. Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığına seçildi. 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartalda 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti. 10 yıl Kartal Spor Klübü Başkanlığı yapan SEKMEN, Kartal Sporun altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Klüpler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. Kartal Spor Güreş Klübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. TBMM’de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonunda görevler yaptı.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, ERZURUM’unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlünü yapmıştır. Eğitim ve bilimin önemine binaen akademik alanıda ihmal etmeyerek, bütün bu yoğunluğun arasında İktisat alanında Yüksek Lisansına devam etmektedir. Yaklaşık yirmibeş yıldır, ülke meselelerine kendisini adamış bir birey olarak; ömrünün çeyrek asrını fiili hizmetlerle geçirmiş, İstanbul gibi karmaşık ve sürekli büyüyen bir metropolde 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, uluslararası belediyecilik kriterlerini görev yaptığı Belediye Başkankığı süresince cesurca uygulayan bir başkan olarak hafızalardaki yerini almıştır. İnançlı ve maneviyatı yüksek bir gençliğin bu ülke için neler yapabileceğini anlatmaya çalışmış ve gençlik eğitimine bu bağlamda büyük katkıları olmuştur. Evli 4 dört çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ GAZİANTEP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATMA ŞAHİN KİMDİR?

AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı. Bunlardan biri de AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı seçilen Fatma Şahin kimdir? Fatma Şahin kaç yaşında ve nereli? İşte AK Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı Fatma Şahin hakkında merak edilenler…

FATMA ŞAHİN KİMDİR?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 Gaziantep doğumludur. Babası Mustafa Kıymık, annesi Perihan Kıymık’tır. 2 kız 1 erkek kardeşin en büyüğüdür. İlköğrenimini İstiklal İlkokulunda, lise öğrenimini Kız Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur. Okul bittikten hemen sonra özel bir şirkette İşletme Mühendisi olarak göreve başlamış, 18 yıl boyunca İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Fatma Şahin, 2001 yılında Ak Parti Gaziantep İl Kurucu üyesi olmuş, 2002 seçimlerinde Gaziantep milletvekili seçilmiştir. 22. 23. ve 24. Dönem Gaziantep milletvekilliği görevinde bulunmuştur. 2007 yılında Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon’unda görev yapmıştır.

Fatma Şahin, 6 Temmuz 2011’de açıklanan 61. Hükümette, Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı olarak görev almıştır. Yürüttüğü bakanlık görevinden 26 Aralık 2013 tarihinde ayrılıp Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 54,7%’lik oy oranıyla seçilerek, Türkiye’nin İlk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri olarak göreve başlamıştır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ GİRESUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYTEKİN ŞENLİKOĞLU KİMDİR?

AK Parti, 2019’un Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Giresun’da Belediye Başkan adayı olarak Aytekin Şenlikoğlu’nu aday gösterdi. İşte Aytekin Şenlikoğlu’nun özgeçmişi…

AYTEKİN ŞENLİKLİOĞLU KİMDİR?

Giresun Abacıbükü İlkokulundan ve daha sonra 1990 yılında da Giresun İmam Hatip lisesinden mezun oldu. 1990 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1995 yılında yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1996 yılında Avukatlık stajını tamamladı. 1997 yılında serbest avukat olarak Giresun’da çalışmaya başladı. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü 4. sınıfta okumaktadır. 2001 yılında AK Parti Giresun Kurucu İl Başkan yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı olarak görev alan Şenlikoğlu, daha sonra oluşan AK Parti İl yönetiminde de İl Teşkilat Başkanı olarak görev aldı.

2004 yılında İl Başkanı olarak görevlendirildi ve bu görevini 2006 yılına kadar 2 yıl sürdürdü. 2006 yılı haziran ayında Genel Başkanımızın da katıldığı kongrede görevini devretti. 2009 yılından sonra İl yönetimlerinde tekrar görev aldı, Yerel Yönetimler Başkanlığı ve Medya Tanıtım Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2011 yılında Milletvekili aday adayı oldu. 2013 yılı Ekim ayında Giresun Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi.

Genel Merkezin Milletvekili aday adayı olacak kişilerin teşkilatlarda İlçe Başkanı yada İl Başkanı olarak görev almamaları yönündeki ilke kararı gereğince 07.12.2014 tarihinde yapılan 5. Olağan kongrede ilçe başkanlığına aday olmadı ve görevini devretti. Bir dönem Giresun Baro yönetiminde bulundu. Bazı dernek ve vakıflarda yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Evli ve 4 çocuk babası olan Şenlikoğlu, halen Giresun’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERCAN ÇİMEN KİMDİR?

Yerel seçimler öncesinde adaylar açıklanırken AK Parti Gümüşhane Belediye başkanlığı için mevcut başkan Ecan Çimen yeniden aday olarak gösterildi. Peki Ercan Çimen kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İşte hakkındaki detaylar

Ercan Çimen kimdir?

Ercan Çimen, 1966’da Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta öğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” “İktisat” bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından aile şirketi olan Çimenler Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak ticari hayata atılan Çimen, kurumsallaşmanın sağlanmasında önemli adımlar attı.

Hali hazırda Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Çimen, Grup bünyesindeki Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tur, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı ile hizmet vermektedir.

Ailesi üç kuşaktır ticaretle uğraşan Ercan Çimen, gerek Gümüşhane’de gerekse ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 500’den fazla kişiye istihdam sunmaktadır.

Ayrıca çeşitli Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak faaliyetlerde bulunan Çimen, sosyo-kültürel etkinliklere sağlamış olduğu maddi ve manevi destekler ile şehrin sosyal hayatının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çerçevede, Gümüşhanespor, Gümüşhane Hizmet Vakfı, İş Adamları derneği gibi çeşitli oluşumlarda başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Siyasi hayatına Doğru Yol Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği görevleri ile başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi fakat az bir oy farkıyla seçimi kaybetti.

Hizmetlerine devam etmek isteyen Çimen, 15 Şubat 2011 tarihinde Ak Parti Genel Başkanı ve dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ile Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu.

Başkanlığı süresince il parti teşkilatının yeniden şekillenmesi, hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve halkla daha iç içe bir anlayışın harekete geçirilmesi konusunda çalıştı.

Bu çerçevede, il tarihinde ilk kez her hafta düzenli olmak üzere, ‘Ak Parti Halk Günleri’ toplantıları düzenledi. Şehir için tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayarak ‘Ortak Akıl’ toplantıları gerçekleştirdi. Gümüşhane’nin her türlü sorununda parti ayrımı yapmaksızın hizmet etmeyi bir düstur edindi.

26 Kasım 2013 tarihine kadar Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak görevini yürüten Çimen, bu tarihte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Gümüşhane Belediye Başkan Adayı olarak açıklamasının ardından İl Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Verimli bir seçim kampanyası yürüten Çimen, kampanyadaki başarısını oranlara yansıttı ve %57,5 gibi yüksek bir oy oranı ile Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 4 Nisan 2014 tarihinde göreve başlayan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ HAKKARİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CÜNEYT EPCİM KİMDİR?

AK Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı Cüneyt Epcim oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı. Bunlardan biri de AK Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Hakkari Belediye Başkan adayı seçilen Cüneyt Epcim kimdir? Cüneyt Epcim kaç yaşında ve nereli? İşte AK Parti Hakkari Belediye Başkan adayı Cüneyt Epcim hakkında merak edilenler…

CÜNEYT EPCİM KİMDİR?

Cüneyt Epcim, 1981 yılında Amasya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun ve Amasya’ da tamamladı. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İkdisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

2004 yılında İçişleri Bakanlığı’nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 91. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Burdur – Çavdır, Afyonkarahisar Evciler ilçelerinde vekalet görevlerinde bulundu.

2005-2006 yıllarında İngiltere Manchester Üniversitesi’ nde Dil Eğitimi ve İngiliz İdari Sistemi üzerine eğitim aldı. 2015-2016 yıllarında İngiltere Coventry Üniversitesinde MBA Internatıonal Human Resource Management programında MBA derecesi almıştır. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi’ nce düzenlenen 36. dönem Kamu Diplomasisi kursuna katılmıştır.

– 2007 – 2008 yıllarında Afyonkarahisar – Başmakçı Kaymakamlığı

– 2008 – 2010 yıllarında Artvin – Ardanuç Kaymakamlığı

– 2010 – 2014 yılları arasında Çorum – Mecitözü Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

– 02/09/2014 tarihli müşterek kararname ile Hakkari Vali Yardımcılığı görevine atandı.”

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAYRETTİN GÜNGÖR KİMDİR?

Başkan Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Kahramanmaraş Belediye Başkan adayının Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör olduğunu açıkladı. Peki Hayrettin Güngör kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Kahramanmaraş Belediye Başkan adayının Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör olduğunu açıkladı. Peki Hayrettin Güngör kimdir

Hayrettin Güngör kimdir?

Hayrettin Güngör, 1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

Polis Akademisi “Özel Eğitim Bölümüne” bir süre devam etti. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “kamu yönetimi uzmanı” unvanını aldı. Kısa süre Mali Müşavirlik yaptı ve Türkiye Vakıflar Bankası’nda Mali Analist olarak bir süre çalıştı.

1990 yılında stajyer kontrolör olarak göreve başladığı İçişleri Bakanlığı’nda kontrolörlük, baş kontrolörlük gibi mesleğin belirli aşamalarını tamamladı ve uygulamada İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü olarak birçok belediye ve bağlı idarenin denetimi ve soruşturmasında bulundu.

2004 yılında getirildiği “İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Başkanlığı” görevini 23.09.2008 tarihine kadar yürüttü. 23 Eylül 2008 tarihinden itibaren “Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği” görevini üstlendi. İçişleri Bakanlığı kontenjanından bir dönem (2006-2009) “Devlet Muhasebe Standartları Kurulu Üyesi” olarak görev yaptı.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURHANETTİN UYSAL KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende, AK Parti’nin Karabük Belediye Başkan adayının eski Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal olduğunu açıkladı.

Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisine gösterilen güvenden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve parti büyüklerine teşekkür etti.

Onların güvenini boşa çıkartmamak için canla başla çalışacağını ifade eden Uysal, Karabük’ü yeniden AK Parti’li bir belediye yapacaklarını sözlerine ekledi.

PROF. DR. BURHANETTİN UYSAL KİMDİR?

Burhanettin Uysal, 20 Haziran 1967’de Konya Ereğli’de doğdu. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ve Polis Akademisini bitiren Uysal, yüksek lisansını ve doktorasını Gazi Üniversitesinde tamamladı ve profesör oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğünde komiser yardımcılığı ve komiserlik görevlerinde bulunan Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Karabük Üniversitesinin 2 dönem rektörlüğü ve YURTKUR Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü.

AK Parti’de 26. Dönem Karabük Milletvekilliği yapan ve iyi derecede İngilizce bilen Uysal, evli ve 3 çocuk babası.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KASTAMONU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TAHSİN BABAŞ KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende, AK Parti’nin Kastamonu Belediye Başkan adayının, mevcut Belediye Başkanı Tahsin Babaş olduğunu açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Babaş’ın yeniden aday gösterilmesinin kentte sevinçle karşılandığını söyledi.

Geride kalan yıllarda Kastamonu’da önemli işler yapıldığına işaret eden Ünlü, “Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, 4,5 yıllık belediye başkanlığı döneminde binin üzerinde projeye imza atarak Kastamonu’yu AK belediyecilik anlayışı ile tanıştırdı. Birbirinden önemli işler yaparak şehrin çehresini değiştirdi.” diye konuştu.

Yeni dönemde de önemli işlere imza atılacağını dile getiren Ünlü, “Önümüzdeki 5 yıllık dönemde çok daha güzel işler yaparak Kastamonu’yu geleceğe taşıyacağız. Başkanımızı şimdiden kutluyoruz.” dedi.

TAHSİN BABAŞ KİMDİR?

Tahsin Babaş, 1967 yılında Kastamonu’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Kastamonu’da tamamlayan, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Babaş, Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Programı’nı da bitirdi.

Kastamonu Belediyesinde 1989 yılında memuriyete başlayan Babaş, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2013 yılına kadar Kastamonu Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri ile Fen İşleri Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Babaş, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’nin adayı olarak Kastamonu Belediye Başkanlığına seçildi.

Belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projelerle çeşitli alanlarda ödüller alan Babaş, evli ve bir çocuk babasıdır.

.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KAYSERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Kayseri Belediye Başkan adayının Memduh Büyükkılıç olduğunu açıkladı. Peki Memduh Büyükkılıç kimdir?

Memduh Büyükkılıç Kimdir?

Doğum Yeri : Kayseri/ Türkiye
Doğum Tarihi : 25.10.1953 –

25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi’de doğdu.

Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun oldu.

Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Nöroloji dalında uzmanlığını aldı.

Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptı.

Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak tamamladı.

Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı v.b.) yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi.

1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi.

1999 yılında Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında Ak Parti’den belediye başkanı seçildi.

Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KIRIKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET SAYGILI KİMDİR?

Mehmet Saygılı kimdir? Belediye başkanı seçimlerinde Ak Parti’nin Kırıkkale Belediye Başkan adayı olarak düşünülen Mehmet Saygılı’nın kim olduğunu merak eden kişiler siyasetçinin hayatını araştırıyor. Yarın olası bir durum olmazsa Kırıkkale’den aday olacağını bilinen Peki Mehmet Sekmen kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Tüm ayrıntılar haberimizde…

1969’da Kırıkkale’de doğdu.

İlkokulu Tınaz İlkokulu’nda ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda, liseyi Kırıkkale Lisesi’nde bitirdi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında İngiltere’de lisan eğitimi aldı. 1991-1992 yılları arasında askerlik hizmetini ifa etti. 1992 yılından itibaren merkezi Kırıkkale olan aile şirketinde ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

2009 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İl Genel Meclisi üyesi seçildi. 2011 yılında Kırıkkale İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. Serbest Mali Müşavir ruhtası sahibi olan Saygılı, Kırıkkale İl Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı (KİKTAV) kurucu üyeliği, Kırıkkale Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sosyal, kültürel ve yardım amaçlı pek çok dernekte üyelikleri bulunmakta.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KIRKLARELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURAK SÜZÜLMÜŞ KİMDİR?

AK Parti Kırklareli Belediye başkan adayı olarak açıklanan Burak Süzülmüş, “Kırklareli gerçekten hak ettiği hizmete en kısa sürede kavuşacaktır. AK Parti milletin hizmetkarı olan bir partidir. Biz de hizmetkar olmak için bu yola baş koyduk.” dedi. Peki, AK Parti Kırklareli Belediye başkan adayı Burak Süzülmüş kimdir?

Süzülmüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kenti “ak belediyecilik” ile tanıştıracaklarına inandıklarını söyledi.

Kendisini bu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür eden Süzülmüş, Kırklareli’nin ihtiyaç ve sıkıntılarını iyi bildiğini, bu yönde çalışmalar yapacağını belirtti.

Yerel seçimleri kazanacaklarına inandığını aktaran Süzülmüş, “Doğduğum, büyüdüğüm, evlendiğim, doyduğum topraklara hizmet edebilmek amacıyla bu yola çıktım. Yerel seçim öncesi sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Kırklareli gerçekten hak ettiği hizmete en kısa sürede kavuşacaktır. AK Parti milletin hizmetkarı olan bir partidir. Biz de hizmetkar olmak için bu yola baş koyduk.” şeklinde konuştu.

Seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacaklarını dile getiren Süzülmüş, seçimde herkesin desteğini beklediklerini sözlerine ekledi.

BURAK SÜZÜLMÜŞ KİMDİR?

Kırklareli’nde 1986 yılında doğan Süzülmüş, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Süzülmüş Kardeşler Süt Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi yönetim kurulu üyesi olan Süzülmüş, Yeşil Beyaz İnşaat Taahhüt ve Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin de sahibi.

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Kırklarelispor Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Süzülmüş, Ticaret ve Sanayi Odası’nda disiplin kurulu üyeliği görevini de sürdürüyor.

Süzülmüş, evli ve İngilizce biliyor.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KİLİS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ABDİ BULUT KİMDİR?

AK Parti’de Kilis Belediye Başkan Adayı Mehmet Abi Bulut oldu. Mehmet Abdi Bulut kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İşte hakkındaki detaylar

MEHMET ABDİ BULUT KİMDİR?

20 Ekim 1967 tarihinde Kilis’te doğan Bulut, İlk ve orta öğrenimini Kilis’te tamamladıktan sonra Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Daha sonra Avukatlık Stajına müteakip askerlik hizmetini 1991 yılında 223 dönem Asteğmen olarak Konya Personel Okulu ve Milli Savunma Bakanlığı İnş.Eml. Daire Başkanlığında tamamladı.

1993 yılından itibaren Kilis’te serbest Avukatlık yaparken, 28 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kilis Belediye Başkanlığını kazandı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ KOCAELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TAHİR BÜYÜKAKIN KİMDİR?

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde 1969’da dünyaya gelen Tahir Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 yılında mezun oldu.

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde 1993’te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Büyükakın, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doç. kadrosuna 2002’de atanan Büyükakın, 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. “Makro iktisat” bilim alanındaki çalışmalarıyla 2013 yılında doçent unvanını alan Büyükakın’ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne 2005-2007 yılları arasında danışmanlık yapan Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırladı. Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde 2007’den 2014’e kadar genel sekreter yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra aynı belediyede genel sekreter olan Tahir Büyükakın, 21 Haziran 2017’de Bilecik Valisi olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Tahir Büyükakın, evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ MALATYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELAHATTİN GÜRKAN KİMDİR?

1958 yılında Malatya’da doğdu.

İlkokulu, orta ve lisesi öğrenimini Malatya’da tamamladı.

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü ve Bolu Eğitim Enstitüsü bölümleri mezunudur.

Vatani görevini tamamladıktan sonra 1979-1989 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.

Daha sonra Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü görevinde bulunan Gürkan, 1995-2001 yılları arasında MEB İlköğretim Müfettişi, 2001 ila 2003 yılları arasında Malatya İŞ- KUR İl Müdürü olarak görev yaptı.

2004 yılında seçildiği Battalgazi Belediye Başkanlığı görevini 2004 – 2009 ve 2009 – 2013 dönemlerinde gerçekleştirmiş olup üçüncü dönem Belediye Başkanlığı görevini 2014 yılı itibariyle hali hazırda sürdürmektedir

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RASİM ARI KİMDİR?

AK Parti, 2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Nevşehir’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Rasim Arı’yı aday gösterdi.

Rasim Arı kimdir?

Rasim ARI, 1975 Nevşehir doğumludur.

1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlarken 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için Adaylığını koymuştur.

2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı görevine getirilmiş bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak devam etmiştir.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne görevine atanan Arı, 2015 yılından itibaren atandığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ NİĞDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EMRAH ÖZDEMİR KİMDİR?

AK Parti’nin Niğde Belediye Başkan Adayı, eski AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir oldu.

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Niğde İl Başkanlığı, il yönetimi kurulu üyeliği görevini başarıyla yerine getiren Emrah Özdemir’in bilgi, birikim ve tecrübesini Niğde’ye aktaracağını belirtti.

Özdemir’in daha önce verilen görevleri başarıyla ve eksiksiz yerine getirdiğine dikkati çeken Peşin, şunları kaydetti:

“Uzun yıllar AK Parti’ye gönül veren ve gönüllerde taht kuran Emrah Özdemir’in halkımızın da takdiriyle Niğde’de dalgalanan AK Belediyecilik hizmet bayrağını kaldığı yerden daha da yukarılara taşıyacağına inancımız tamdır. Bundan sonra birlik, beraberlik ve gayret içinde AK Parti adayımız Emrah Özdemir’in arkasında dimdik durarak büyük bir tarih yazacağız. Başarıyla yerine getirdiği görevler gibi belediye başkanlığı görevini de layıkıyla yerine getireceğinden şüphemiz yoktur. Allah utandırmasın.”

EMRAH ÖZDEMİR KİMDİR?

Emrah Özdemir, 1980 yılında Niğde’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren Özdemir, vatani görevini İskenderun’da tamamladı.

2011’de AK Parti İl Başkan Yardımcısı olan Özdemir, 2013-2017 yılları arasında İl Başkanı olarak görev yaptı.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcılığı, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Özdemir, aile şirketinin de yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

İyi derecede İngilizce bilen Özdemir, evli ve iki çocuk babası.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ORDU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET HİLMİ GÜLER KİMDİR?

Hilmi Güler, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Bugün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayı açıklandı. Buna göre, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler seçildi. Peki, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler kimdir? Hilmi Güler kaç yaşında, nereli? İşte ayrıntılar…

HİLMİ GÜLER KİMDİR?

Mehmet Hilmi Güler, 15 Temmuz 1949’da Ordu’da doğdu. Babasının adı Mehmet Bahaettin, annesinin adı İrfan’dır.

Dr. Yüksek Mühendis; ODTÜ Metalurji Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitede tamamladı.

ODTÜ ve ADMMA Makine Mühendisliği Bölümü’nde Asistan ve Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Türk Uçak Sanayii’nde (TUSAŞ) Proje Mühendisi ve Grup Başkanı, TÜBİTAK’ta Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü, Etibank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı, Başbakanlık Başmüşaviri, ERDEMİR ve İGDAŞ’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Aza olarak görev yaptı. AK Parti Kurucu Üyesi oldu.

22. Dönem Ordu Milletvekili. 58, 59 ve 60. Hükümetlerde Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüttü.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Güler, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ RİZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RAHMİ METİN KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Rize Belediye Başkan adayının Rahmi Metin olduğunu açıkladı. Peki Rahmi Metin kimdir?

26 Kasım 1969 tarihinde Rize Merkez İlçede doğdu. İlk ve orta öğretimini Rize’de tamamladı. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2012 – 2014 yılları arasında Erciyes Üniversitesinde Siyaset Felsefesi alanında Yüksek Lisans Tezini yaptı.

1993-2004 yılları arasında Rize’de özel bir dershanede Felsefe Grubu Öğretmenliği yapmış ve aynı zamanda ortağı olduğu dershanelerin Genel Müdürlük görevini yürüttü.

2004 yılında mahalli seçimlerde Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi seçilmiş ve 2009 yılına kadar Meclis Başkanlığı görevini yürüttü. 2009 mahalli seçimleriyle yeniden İl Genel Üyesi ve Meclis Başkanı seçilen Metin, bu görevini 2011 yılına kadar sürdürdü. 2011 yılından 2014 yılına kadar meclis üyeliği görevine devam etti.

Rize Üniversite Mezunları derneğinde (RUDER) 3 dönem başkanlık etmiş. Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneğinde 2009-2014 yılları arasında başkanlık etti.

Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucu üyesi ve Denetleme kurulunda üye olarak görev yapmakta, evli ve 4 çocuk babasıdır.

.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ SAMSUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende, AK Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının Mustafa Demir olduğunu açıkladı.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Güner Armutlu, AA muhabirine, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mimar Mustafa Demir’in açıklanmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Demir’in Samsun’da belediye meclis üyeliği ile partilerinin kurucu il başkanlığını yaptığını hatırlatan Armutlu, “Adayımız, teşkilatımızın her kademesinde emek vermiştir. Aynı zamanda mimar olması hasebiyle şehircilik kimliği olan tecrübeli bir insandır. Demir, şehircilik kimliği ve tecrübesiyle Samsun’u hem Türkiye’nin hem de dünyanın önemli kentleri arasına taşıyacaktır. Ayrıca şehirde yansıttığı olumlu hava ve sinerji ile 17 ilçe belediyesinin de AK Parti tarafından kazanılmasında önemli etken olacaktır.” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961’de Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi.

Dört yıl kamu hizmetinden sonra mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaretle uğraştı.

Atakum Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunan Demir, AK Parti’nin Samsun’da kurucu il başkanlığını üstlendi.

22, 23 ve 24. dönemde AK Parti’den Samsun milletvekili seçilen Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

Demir, 60. hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini de yürüttü.

Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ SİNOP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİ ÇÖPÇÜ KİMDİR?

AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün 40 ilin belediye başkan adayları açıklandı. Bunlardan biri de Sinop Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü kimdir? Ali Çöpçü kaç yaşında ve nereli? İşte Ali Çöpçü hakkında merak edilenler…

ALİ ÇÖPÇÜ KİMDİR?

Ali Çöpçü, 1981 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. Orta ve lise eğitimini Sinop Merkez’de geçirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu olan Çöpçü, Analiz, Denetim ve Muhasebe alanlarında da 2 yıl aktif akademi eğitim merkezinde eğitim aldı.

Muhasebecilik mesleği ile uğraşan Ali Çöpçü, evlidir.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL KİMDİR?

1957 yılında Şanlıurfa’da doğan Zeynel Abidin Beyazgül, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1985-1996 yılları arasında avukat olarak görev yaptıktan sonra 1996 tarihinde İncesu Noteri olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Viranşehir 1’inci, Adıyaman 3’üncü, Adıyaman 1’inci ve Malatya 2’nci Noterliği görevlerini yürüten Beyazgül, 2013 tarihinde atandığı Şanlıurfa 5’inci Noterliği görevini sürdürüyor. Aynı zamanda 2011-2012 yılları arasında Malatya Noter Odası Başkanı, 2012-2014 yılları arasında Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak idari görevlerde bulunan Beyazgül, AK Parti Genel Merkezi tarafından, 4 Ocak 2015 tarihinde yapılan Şanlıurfa Kongresinde Yusuf Eğilmez’in yerine il başkanı oldu. 26 Ocak 2018 tarihinde yapılan kongrede güven tazeleyen Beyazgül, 24 Haziran 2018 Milletvekilleri seçimlerinde aday olabilmek için istifa etmişti.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ŞIRNAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET YARKA KİMDİR?

AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı. Bunlardan biri de AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Şırnak Belediye Başkan adayı seçilen Mehmet Yarka kimdir? Mehmet Yarka kaç yaşında ve nereli? İşte AK Parti Şırnak Belediye Başkan adayı Mehmet Yarka hakkında merak edilenler…

MEHMET YARKA KİMDİR?

AK Parti’nin Şırnak’tan aday gösterdiği Mehmet Yarka, bölgede iş adamı ve inşaatı sektörünün ileri gelenlerinden olarak biliyor. Yarka ayrıca, Şırnak Sanayi ve Ticaret Odası eski başkanı.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN KİMDİR?

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 1973’te doğan Mestan Özcan, üniversite de dahil olmak üzere tüm tahsilini Tekirdağ’da tamamladı. Ziraat mühendisi olan ve halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, Küreselleşme ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans öğrencisi olan Özcan, evli ve iki kız çocuğu babası. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Mestan Özcan, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini de yürütüyor.

.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ SAMSUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende, AK Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının Mustafa Demir olduğunu açıkladı.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Güner Armutlu, AA muhabirine, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mimar Mustafa Demir’in açıklanmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Demir’in Samsun’da belediye meclis üyeliği ile partilerinin kurucu il başkanlığını yaptığını hatırlatan Armutlu, “Adayımız, teşkilatımızın her kademesinde emek vermiştir. Aynı zamanda mimar olması hasebiyle şehircilik kimliği olan tecrübeli bir insandır. Demir, şehircilik kimliği ve tecrübesiyle Samsun’u hem Türkiye’nin hem de dünyanın önemli kentleri arasına taşıyacaktır. Ayrıca şehirde yansıttığı olumlu hava ve sinerji ile 17 ilçe belediyesinin de AK Parti tarafından kazanılmasında önemli etken olacaktır.” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961’de Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi.

Dört yıl kamu hizmetinden sonra mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaretle uğraştı.

Atakum Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunan Demir, AK Parti’nin Samsun’da kurucu il başkanlığını üstlendi.

22, 23 ve 24. dönemde AK Parti’den Samsun milletvekili seçilen Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

Demir, 60. hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini de yürüttü.

Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ SİNOP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİ ÇÖPÇÜ KİMDİR?

AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün 40 ilin belediye başkan adayları açıklandı. Bunlardan biri de Sinop Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü kimdir? Ali Çöpçü kaç yaşında ve nereli? İşte Ali Çöpçü hakkında merak edilenler…

ALİ ÇÖPÇÜ KİMDİR?

Ali Çöpçü, 1981 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. Orta ve lise eğitimini Sinop Merkez’de geçirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu olan Çöpçü, Analiz, Denetim ve Muhasebe alanlarında da 2 yıl aktif akademi eğitim merkezinde eğitim aldı.

Muhasebecilik mesleği ile uğraşan Ali Çöpçü, evlidir.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL KİMDİR?

1957 yılında Şanlıurfa’da doğan Zeynel Abidin Beyazgül, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1985-1996 yılları arasında avukat olarak görev yaptıktan sonra 1996 tarihinde İncesu Noteri olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Viranşehir 1’inci, Adıyaman 3’üncü, Adıyaman 1’inci ve Malatya 2’nci Noterliği görevlerini yürüten Beyazgül, 2013 tarihinde atandığı Şanlıurfa 5’inci Noterliği görevini sürdürüyor. Aynı zamanda 2011-2012 yılları arasında Malatya Noter Odası Başkanı, 2012-2014 yılları arasında Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak idari görevlerde bulunan Beyazgül, AK Parti Genel Merkezi tarafından, 4 Ocak 2015 tarihinde yapılan Şanlıurfa Kongresinde Yusuf Eğilmez’in yerine il başkanı oldu. 26 Ocak 2018 tarihinde yapılan kongrede güven tazeleyen Beyazgül, 24 Haziran 2018 Milletvekilleri seçimlerinde aday olabilmek için istifa etmişti.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ ŞIRNAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET YARKA KİMDİR?

AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı. Bunlardan biri de AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı. Peki, AK Parti Şırnak Belediye Başkan adayı seçilen Mehmet Yarka kimdir? Mehmet Yarka kaç yaşında ve nereli? İşte AK Parti Şırnak Belediye Başkan adayı Mehmet Yarka hakkında merak edilenler…

MEHMET YARKA KİMDİR?

AK Parti’nin Şırnak’tan aday gösterdiği Mehmet Yarka, bölgede iş adamı ve inşaatı sektörünün ileri gelenlerinden olarak biliyor. Yarka ayrıca, Şırnak Sanayi ve Ticaret Odası eski başkanı.

AK Parti Belediye Başkan adayları açıklandı! 2019 AK Parti Belediye Başkan adayları kimdir?

AK PARTİ TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN KİMDİR?

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 1973’te doğan Mestan Özcan, üniversite de dahil olmak üzere tüm tahsilini Tekirdağ’da tamamladı. Ziraat mühendisi olan ve halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, Küreselleşme ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans öğrencisi olan Özcan, evli ve iki kız çocuğu babası. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Mestan Özcan, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini de yürütüyor.

.

Başkan Erdoğan’a büyük sürpriz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti’den 14 büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayını açıkladığı salonda görsel şölen vardı.

Başkan Erdoğan'a büyük sürpriz
 

Başkan Erdoğan'a büyük sürpriz
Adayları açıklamak için kürsüye çıkan Başkan Recep Tayyip Erdoğan için salondaki ışıklar bir anda kapandı ve Haliç Kongre Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran binlerce AK Partili tek ağızdan ‘Bir Şarkısın Sen’ eserini söylemeye başladı. 

Başkan Erdoğan'a büyük sürpriz
Başkan Erdoğan'a büyük sürpriz
Başkan Erdoğan'a büyük sürpriz

.

.

.

.</a

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA