Alucra Demirözü Köyü

Başkan Erdoğan’dan dünyaya önemli mesajlar

Başkan Erdoğan’dan dünyaya önemli mesajlar
Bu haber 15 Haziran 2019 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Erdoğan’dan dünyaya önemli mesajlar

GÜNDEM

Giriş Tarihi: 15.06.2019 Güncelleme Tarihi: 15.06.2019 
BAŞKAN ERDOĞAN'DAN DÜNYAYA ÖNEMLİ MESAJLAR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Tacikistan’da düzenlenen Asya Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu. Terör, mülteci ve adalet gibi tüm dünyayı ilgilendiren sorunlara dikkat çeken Erdoğan, “Kudüs’te oldu bittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Tacikistan’ın Başkenti Duşanbe’de düzenlenen CİCA Zirvesi’nde (Asya Zirvesi’nde) konuştu. İç savaşlar, terörizm ve vekalet savaşları, mülteci akını gibi çok önemli sorunlara parmak basan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Kudüs’te oldu bittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz.” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“27. üyemiz Sri Lanka’ya hoş geldiniz diyorum. Günümüz dünyasında düzen değil düzensizlik hakimdir. İç savaşlar, terörizm ve vekalet savaşları ile mücadele ediyoruz. Toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye olarak öncelikli iş birliğimizin derinleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden konferansı hep birlikte daha fazla desteklememiz gerekiyor. Takvime bağlı somut hedefler belirlemeliyiz.

SURİYE VE TERÖR KONUSU

Günümüz dünyasında ne yazık ki düzensizlik mevcuttur. Terörle mücadele ediyoruz. 4 bin metrekarelik alanı Suriye’de teröristlerden kurtardık.

“KUDÜS KONUSUNDAKİ BAZI KARARLARI REDDEDİYORUZ”

Bölgemizin bir diğer kanayan yarası Filistin konusunda da duruşumuz belli. Kudüs konusunda alının bazı kararları reddediyoruz. Keşmir sorununun Pakistan ve Afganistan arasında diyalogla çözülmesini umuyoruz.

“TERÖRÜN HAKLI BİR GEREKÇESİ YOKTUR”

Terörün ve şiddetin hiçbir haklı gerekçesi yoktur. Bu alanda kararlı bir duruş sergilenmelidir. Bir terör örgütünü yok etmek için başka bir örgütü desteklemek acıdan başka bir şey getirmez. Modern İpek Yolu’nun yeniden büyümesini destekliyoruz. Bölgesel barışı, istikrarı zedeleyen adımların atılmasını doğru bulmuyorum.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA