Alucra Demirözü Köyü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ABD’ye boykot kararı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ABD’ye boykot kararı
Bu haber 14 Ağustos 2018 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ABD’ye boykot kararı

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 14.08.2018 Güncelleme Tarihi: 14.08.2018 
BAKANLIKTAN FLAŞ ABD KARARI: O ÜRÜNLER KULLANILMAYACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, inşaatlarda ABD menşeili malzemeler kullanılmayacak. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık tarafından inşa edilecek yapılarda, ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını bildirdi.

BAKANLIKTAN ABD’YE BOYKOT KARARIBakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adımın da Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geldiği vurgulandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

EV ALACAKLARA MÜJDELİ HABER

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminin ardından, vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak.” ifadesini kullandı.

Açıklamada, Bakan Kurum’un gelecek günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği kaydedildi.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA