Alucra Demirözü Köyü

Ekrem İmamoğlu’nu “İstanbul’u fetheden Yunan” diye manşete taşıdılar!

Ekrem İmamoğlu’nu “İstanbul’u fetheden Yunan” diye manşete taşıdılar!
Bu haber 12 Nisan 2019 - 12:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ekrem İmamoğlu’nu “İstanbul’u fetheden Yunan” diye manşete taşıdılar!

DÜNYA
Giriş Tarihi: 12.04.2019 Güncelleme Tarihi: 12.04.2019 
İSTANBUL'U FETHEDEN YUNAN BAŞLIĞIYLA MANŞETE TAŞIDILAR!

İstanbul’da resmi sonuçlar açıklanmadan kendisini belediye başkanı ilan eden Ekrem İmamoğlu’na Guardian gazetesi ve BBC televizyonunun ardından Yunan Protothema gazetesi de destek verdi.

Türkiye 31 Mart’ta seçim için sandık başına giderken, İstanbul’da yaşanan usulsüzlükler sonrası yapılan itirazlar nedeniyle oy sayma işlemi devam ediyor.

İstanbul’da resmi sonuçlar açıklanmadan kendisini belediye başkanı ilan eden Ekrem İmamoğlu’na Guardian gazetesi ve BBC televizyonundan ardından Yunan Protothema gazetesi de destek verdi.Yunan Protothema gazetesi CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu “İstanbul’u fetheden Yunan” sözleriyle manşete taşıdı.

Gazete haberin detayında ise “Yeni seçilen Konstantinopolis Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pontus kökenli bir Rum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklediği Binali Yıldırım’ı yenerek kalelerini “fethetmeyi” başardı gibi sözlerle büyük bir skandala imza attı.

Ekrem İmamoğlu’nun desteğine İngiliz koştu

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 04.04.2019 Güncelleme Tarihi: 04.04.2019 
EKREM İMAMOĞLU'NUN DESTEĞİNE İNGİLİZ KOŞTU

İstanbul’da resmi sonuçlar açıklanmadan kendisini belediye başkanı ilan eden Ekrem İmamoğlu’na İngiliz destek vermeye devam ediyor. Guardian gazetesinin ardından şimdi de BBC televizyonu İmamoğlu’nu parlatmaya başladı.

HDP-İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin desteklediği CHP‘nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçimlerdeki usulsüzlüğün ortaya çıkmasının ardında paniğe kapıldı. Sürekli basın toplantısı yapan İmamoğlu’nun yeni durağı İngiliz BBC oldu.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul’da oy hırsızlığının ortaya çıkmasıyla Millet ittifakını saran korku peş peşe yapılan açıklamalarla da görülüyor.

 

İstanbul’un farklı ilçelerinde oyların tekrar sayımı devam ederken; İmamoğlu, BBC’ye bir röportaj verdi.

“TANRI BİLİR”Mark Lowen’ın sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’nin sonraki Cumhurbaşkanı Ekrem İmamoğlu mudur?” sorusuna gülerek İngilizce, “God knows” (Tanrı bilir) diye cevap verdi.

İngiliz basınının dünyaca ünlü gazetesi Guardian ise 31 Mart yerel seçimlerini kendisi yorumladı. Resmi olmayan sonuçları doğru kabul eden Guardian, bununla da kalmadı ve “İstanbullular siyasetin yükselen yıldızı Ekrem İmamoğlu’nu sahiplendi” manşetini atmıştı.

FRANSA VE ABD’DEN DE DESTEK GELMİŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan bombalı saldırılarda sesi çıkmayan Fransızlar, geçersiz oyların yeniden sayılacağını duyduğunda korkuya kapıldı. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, resmi Twitter hesabından Türkçe açıklama yaptı.

Hidalgo, “Türkiye’nin ve özellikle #Ankara, #Istanbul ve #Izmir’in çoğulcu demokrasiye, adalete ve temel hak ve özgürlüklere inanan yeni Belediye Başkanlarını kutluyoruz. #Paris’in dostluğundan şüpheniz olmasın” ifadelerine yer verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino ise “Haberleri gördük. Özgür ve adil seçimler her demokrasi için önemli. Buna meşru sonuçların kabul edilmesi de dahil. Dolayısıyla uzun ve gururlu bir geleneği olan Türkiye’den daha azını beklemiyoruz” demişti.

Oylardaki usulsüzlüğün ortaya çıkması ABD ve Avrupa’yı korkuttu

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 03.04.2019 Güncelleme Tarihi: 03.04.2019 
OYLARDAKİ USULSÜZLÜĞÜN ORTAYA ÇIKMASI ABD VE AVRUPA'YI KORKUTTU

Türkiye’de yapılan yerel seçimler Avrupa ve ABD’nin de gündemine oturdu. Seçimlerde usulsüzlük yapıldığının ortaya çıkmasının ardından ABD ilk fitili ateşledi. Geçersiz oyların yeniden sayılacak olması ve oy çalmanın konuşulduğu günlerde, ABD’nin ardından Fransa ve İngiltere’de seçimler hakkında baskıcı açıklamalar yaptı. YSK daha kesin sonuçları açıklamamışken ve seçimlerdeki şaibe konuşulurken Batı’dan gelen peş peşe açıklamalar kirli planlar mı yapılıyor? sorusunu akıllara getirdi.

Türkiye’de yapılan 31 Mart yerel seçimleri için tartışmalar devam ediyor. Özellikle İstanbul’daki birçok sandıkta usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı. 3 gündür süren tartışmalar devam ederken, Avrupa ve ABD’den açıklamalar geldi.

TÜRKİYE GERÇEKLERİ ARAŞTIRIYOR ABD KABULLENEMİYOR

İstanbul’daki binlerce sandıkta oy kaydırma yapıldığı belgelerle ortaya çıktı. YSK, geçersiz oyların yeniden sayılacağını ve oy kaydırma usulsüzlüğünün denetleneceğini açıklamasının ardından peş peşe açıklamalar geldi.

ABD sonuçların değişebileceğini anladığında Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino’yu öne sürdü. Palladino, “Haberleri gördük. Özgür ve adil seçimler her demokrasi için önemli. Buna meşru sonuçların kabul edilmesi de dahil. Dolayısıyla uzun ve gururlu bir geleneği olan Türkiye’den daha azını beklemiyoruz” dedi.

TERÖR SALDIRISINA SESSİZ KALANLAR TÜRKÇE TWEET ATTI

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan bombalı saldırılarda sesi çıkmayan Fransızlar, geçersiz oyların yeniden sayılacağını duyduğunda korkuya kapıldı. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, resmi Twitter hesabından Türkçe açıklama yaptı.

Hidalgo, “Türkiye’nin ve özellikle #Ankara, #Istanbul ve #Izmir’in çoğulcu demokrasiye, adalete ve temel hak ve özgürlüklere inanan yeni Belediye Başkanlarını kutluyoruz. #Paris’in dostluğundan şüpheniz olmasın” ifadelerine yer verdi.

İNGİLİZLER DE EKSİK KALMADI

İngiliz basınının dünyaca ünlü gazetesi Guardian, 31 Mart yerel seçimlerini kendisi yorumladı. Resmi olmayan sonuçları doğru kabul eden Guardian, bununla da kalmadı ve “İstanbullular siyasetin yükselen yıldızı Ekrem İmamoğlu’nu sahiplendi” manşetini attı.

Henüz resmi görevine bile başlamayan İmamoğlu’nun İstanbullular tarafından sahiplenildiğini yazan Guardian, YSK’nın açıklamasından sonra gözünü Türkiye’ye çevirdi.

Söz konusu haber, yapılan seçimlerin sonucu için kesinleşmiş bir dil kullanıldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA