Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Başkan Erdoğan bu akşam saat 20:53’te ulusa seslenecek! Ayasofya için imzayı attı ve bu mesajı verdi.

Son dakika: Başkan Erdoğan bu akşam saat 20:53’te ulusa seslenecek! Ayasofya için imzayı attı ve bu mesajı verdi.
Bu haber 10 Temmuz 2020 - 18:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: Başkan Erdoğan bu akşam saat 20:53’te ulusa seslenecek! Ayasofya için imzayı attı ve bu mesajı verdi

Son dakika haberi… İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkan Erdoğan’ın bu akşam saat 20:53’te ulusa sesleneceğini duyurdu. Ulusa sesleniş haberi Danıştay’ın “Ayasofya ibadete açılır” kararı sonrası geldi. Bu haberden hemen sonra Başkan Erdoğan da Ayasofya imzasını attı “Hayırlı olsun” dedi ve kararı Twitter’dan paylaştı. Ayasofya’nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı TBMM Genel Kurulunda okundu. Milletvekilleri kararı ayakta alkışladı.

Son dakika: Başkan Erdoğan bu akşam saat 20:53’te ulusa seslenecek! Ayasofya için imzayı attı ve bu mesajı verdi

Son dakika haberine göre; İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımız bugün saat 20.53’te bir Millete Sesleniş konuşması gerçekleştireceklerdir.” dedi.

AYASOFYA AÇILIYOR…

Ulusa sesleniş kararı, Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal ettiğini duyurması sonrası geldi.

BAŞKAN ERDOĞAN İMZAYI ATTI

Bu haberden hemen sonra Başkan Erdoğan, Ayasofya’nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı Kararını “hayırlı olsun” mesajıyla paylaştı.

Öte yandan Danıştay 10. Dairesi’nin Ayasofya Camii’ni müze yapan 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından Ayasofya Camii’nin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “İstanbul ili Fatih ilçesinde bulunan Ayasofya Camii’nin müzeye çevrilmesi hakkındaki 24/11/1934 tarihli ve 2/1589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, Danıştay 10. Dairesi’nin kararı ile iptal edildiğinden, Ayasofya Camii’nin yönetiminin 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 35’inci maddesi gereğince Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

TBMM’DE AYASOFYA COŞKUSU

Ayasofya’nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı TBMM Genel Kurulunda okundu. Milletvekilleri kararı ayakta alkışladı.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA