Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Başkan Erdoğan: Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadını vuracağız!

Son dakika: Başkan Erdoğan: Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadını vuracağız!
Bu haber 13 Şubat 2019 - 15:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 13.02.2019 Güncelleme Tarihi: 13.02.2019 
ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN EKMEĞİ İLE OYNAYANA...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Voleybol Sahası’nda düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması’nda konuştu.. Erdoğan, “Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47’den yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indiren iktidarız.” dedi. Öte yandan Erdoğan, “Ticari araçtaki ÖTV ve KDV indirimini mart ayı sonuna kadar uzattık.” açıklamasında bulundu. Fırsatçılara sert sözlerle yüklenen Erdoğan, “Milletimiz özellikle sebze ve meyve fiyatları başta olmak üzere günlük hayatını doğrudan etkileyen fırsatçılar karşısında haklı olarak çok öfkelidir. Biz de öfkeliyiz. İşte onun için bu tanzim satışların kurulması kararını aldık. Milletimizin ekmeği ile oynayana dersini veririz. Seçim sonrası belediyelerle daha güçlü adımlar atacağız. Ekonomik tetikçilere sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Voleybol Sahası’nda düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması’nda konuştu.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“SİZİ EN İYİ BEN ANLARIM”

Aile içindeki sıkıntının bize etkisi neyse esnaftaki sıkıntının etkisi de aynıdır. Geçmişte gıda sektöründe esnaflık yapmış biri olarak sizi en iyi ben anlarım. 17 yıldır esnaf ve sanatkarımıza en güzel hizmeti getirmeye gayret ettik.

“ESNAFIMIZA BUGÜNE KADAR 100 MİLYARA YAKIN KREDİ VERDİK”

Kooperatif kefaletli kredilerde kanuni takip alacağının sıfıra yakın olması hamdolsun esnaf ve sanatkarımızın ahlakına işaret ediyor.

Esnaf ve sanatkarlarımız 200 bin lira ile 500 bin lira arasında kredi kullanabilmekte. 2 milyona yakın esnafımıza 100 milyara yakın kredi verdik.

Esnaf ve sanatkarımızın borçlarını yeniden yapılandırdık. KOSGEB ise bir diğer imakandır.

Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47’den yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indiren iktidarız.

Sıkıntılı dönemlerde esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarını yeniden yapılandırarak önlerini görmelerini temin ettik. Küçük sanayi sitelerinin inşasında TOKİ’yi etkin olarak kullanıyoruz.

Vergisini düzenli ödeyen esnafa 5 puan indirim yaptık.

“SÜREYİ UZATTIK”
Ticari araçtaki ÖTV ve KDV indirimini mart ayı sonuna kadar uzattık.

“FIRSATÇILIK YAPMAYA KALKANLARA MEYDANI BIRAKMADIK”

Fırsatçılık yapmaya kalkanlara meydanı bırakmadık. Milletimiz özellikle sebze ve meyve fiyatları başta olmak üzere günlük hayatını doğrudan etkileyen fırsatçılar karşısında haklı olarak çok öfkelidir. Biz de öfkeliyiz. İşte onun için bu tanzim satışların kurulması kararını aldık.

TANZİM SATIŞ NOKTALARI
Seçim sonrası belediyelerimizin organizasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, ilgili bakanlıklarımız oturacaksınız, konuşacaksınız. Belki de bu işleri belediyelerin organizesiyle en ücra köşelere kadar yapma adımlarını da atabiliriz.

“EKONOMİK TETİKÇİLERE OSMANLI TOKADINI HEP BİRLİKTE VURACAĞIZ”
Amacımız asla ve asla esnaf ve sanatkarımıza rakip olmak, onların ekmeğini elinden almak değildir.

Milletimizin ekmeği ile oynayana dersini veririz. Seçim sonrası belediyelerle daha güçlü adımlar atacağız. İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız.

Biz esnafımızın, sanatkarımızın ekmeğiyle oynamıyoruz, tam tersine milletimizin ekmeğiyle oynayanlara derslerini veriyoruz.

Sefalet edebiyatı yapanlar, milletimizi değil ancak kendilerini kandırırlar. Biz, milletimizi sefaletten kurtarma değil onları dünyanın en ileri ülkelerinin hayat standartlarına çıkartma sözü veriyoruz.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA