Alucra Demirözü Köyü

Son dakika! Başkan Erdoğan’dan Diyarbakır’da müjde

Son dakika! Başkan Erdoğan’dan Diyarbakır’da müjde
Bu haber 09 Mart 2019 - 18:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika! Başkan Erdoğan’dan Diyarbakır’da müjde

Giriş Tarihi: 09.03.2019 Güncelleme Tarihi: 09.03.2019 
BAŞKAN ERDOĞAN'DAN DİYARBAKIR'DA MÜJDE

Son dakika haberi… Diyarbakır’da halka seslenen Başkan Erdoğan, “Şimdi size bir müjde veriyorum. Silvan Barajı’ndan alınan suyu, Silvan’ın eteğinden oluşan suyu alıp, Mardin’e kadar aktaracak Silvan Tüneli’nin temelini inşallah bugünlerde atıyoruz. Böylece barajda su tutma işi bittiğinde, tünellerimiz de hazır olacak.” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da halka hitap etti.

İşte Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Son bir yılda dördüncü defa Diyarbakır’dayım. Diyarbakır Türkiyedir, Türkiye de Diyarbakır’dır. Diyarbakır’ın üstüne terör örgütü belası kara bulut gibi çökmüştü. Terör örgütünün zulmünden kurtardıkça şehrimizin çehresinin nasıl değişmeye başladığını en iyi sizler biliyorsunuz. Bu terör örgütü kalıntılarıyla bugünlere gelmedik. Bunlara kayyum kardeşlerimizle geldik. Onlar devletin kendilerine gönderdikleri parayı sizle harcadılar. Ama birileri halkın mesajını yanlış anladı. Halkın kendilerine verdiği 80 vekille, şehirlerimize hizmet edecek yerde; gidip siyasi söylemlerini marjinallere, iradelerini de terör örgütlerine teslim ettiler.

ONLARIN DERDİ HİZMET DEĞİL
Bu ülkede kamu adına görev yapanların sadece halka ve devlete hizmet edeceğini gösterdik. Şimdi lütfen elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin. Diyarbakır terör örgütleri zamanında mı hizmet gördü, yoksa kayyum döneminde mi hizmet gördü? Kayyumların verdiği hizmeti, örgütün hizmetine girenlerden alabildiniz mi? Onların derdi hizmet değil, örgüte selam durmaktır. Halka hizmet yerine, ellerine örgütün tutuşturduğu bildirileri okuyanların Diyarbakır’a faydası yoktur.

BODRUM KATLARINDA TERÖRİSTLERCE TOKATLANAN BELEDİYE BAŞKANLARI…
Biz 31 Mart’ta size adam gibi belediye başkanları, hizmet için çalışacak belediyeler vaat ediyoruz. Biz bodrum katlarında teröristlerce sorguya çekilen, tokatlanan değil, emanetinize sahip çıkacak, karakterli belediye başkanları vadediyoruz. Diyarbakır bu şehrin kaynaklarını çukura gömen belediye başkanlarıyla yönetilmeyi hak etmiyor. 31 Mart’ta Diyarbakır’ın tercihinin bu yönde olacağına inanıyorum.

BUNLAR ELİNE PARA GELDİĞİ ZAMAN KANDİL’E GÖNDERİR
Kardeşlerim, Türkiye’nin tüm şehirleri gibi Diyarbakır’ın da bir geri kalmışlık meselesi vardı. Biz 17 yıldır gece gündüz çalışarak Diyarbakır’ı da görülmemiş hizmetlere kavuşturduk. Bugüne kadar Diyarbakır’a 41 katrilyon lira yatırım yaptık. Laf değil, bunları Bay Kemal anlamaz. Bunları bu HDP’liler anlamaz. Bunların eline para geldiği zaman Kandil’e gönderir.

BUNLARIN DERDİ ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR
Diyarbakır’da 2 şehir hastanesi birden yapıyoruz. Toplam 7 sağlık tesisimizin yapımı da devam ediyor. Ama bunların böyle bir derdi var mı? Bunların derdi çöp, çukur, çamur. Ya şu Diyarbakır’da yapılmış ne varsa biz yaptık biz… Biz de sağ olsun bu kayyum kardeşimizi Diyarbakır’a belediye başkan adayı yaptık. Bunlar çok acımasız, buraları bombaladılar. Canım canım, tarih kokan Osmanlı mirası Kurşunlu Camii’ni adeta yıkılacak duruma getirdiler.

1500 TARİHİ TAŞ EVİ YENİDEN CANLANDIRDIK
Terör olaylarından zarar gören vatandaşlarımıza 120 milyon lira tutarında kira ve eşya yardımı yaptık. 1500 tarihi taş evi yeniden canlandırıyoruz. Sur’da 152 bin metrekarelik alana bir Millet Bahçesi kazandırdık. Dicle Vadisi Millet Bahçesi’nin inşaatı devam ediyor. Ulaşımda, burası çok önemli…
44 km olan bölünmüş yol uzunluğuna 380 kilometre daha ilave ederek toplamda 424 kilometreye çıkarttık.

BUNLAR İSTESELER DE İSTEMESELER DE YAPARIZ
Mardin’de konuşmamı yaptım. Akşam da baktım HDP’nin bir eş başkanı var… Konuşmasında diyor ki; Erdoğan diyor Mardin’e hızlı tren getirecekmiş diyor. Yahu Mardin’de hızlı trene ne gerek var diyor. Ben de zannettim ki havalimanıyla ilgili bir şey söyleyecek. Yani ‘Mardin’e havalimanıyla ne işi var’ diyecekler. Bunların CHP zihniyetiyle farkı yok. Ne demişti? “Birinci köprüye ne ihtiyaç var, ikinci köprüye ne ihtiyaç var, üçüncü köprüye ne ihtiyaç var’ Bunlar yapmak için değil yıkmak için değil. Eğer Diyarbakır ile ilgili hızlı trenle ilgili böyle bir şey derlerse şaşmayın. Bunlar, benim Diyarbakırlı kardeşlerimin istifade etmelerini istemezler. İsteseler de istemeseler de biz yaparız. Havalimanını nasıl yaptık, aynı şekilde inşallah bunu da yapacağız. Diyarbakır Havalimanı yıllık olarak 5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binasıyla burayı modernleştirdik. Yolcu trafiği 2003’te neydi? 2 bin 211 iken, bu rakam geçtiğimiz yıl 2 milyon 43 bini geçti.

ŞİMDİ SİZE BİR MÜJDE VERİYORUM
Diyarbakır’ın çılgın projesi olarak da bilinen Dicle Nehri’nin üzerindeki Silvan Barajı bunlardan biridir… Maliyeti 1,5 katrilyon olan Silvan Barajı ile 2 milyon 350 birn dekar alan arazi sulanacak. İnşallah önümüzdeki yıl burada su tutmaya başlıyoruz. Şimdi size bir müjde veriyorum. Silvan Barajı’ndan alınan suyu, Silvan’ın eteğinden oluşan suyu alıp, Mardin’e kadar aktaracak Silvan Tüneli’nin temelini inşallah bugünlerde atıyoruz. Böylece barajda su tutma işi bittiğinde, tünellerimiz de hazır olacak.

BUNLAR BÖLÜCÜ
Tarih boyunca Kürtlere en fazla zulmeden örgüt PKK olmuştur. Bölücü örgütün herhangi birinin hukukunu savunmak gibi bir derdi olmamıştır. Bunlara öyle bir sandıkta tokadı vuralım ki, bu ifadelere pişman olsunlar. Bunlar bölücü. Bunlar bu milleti parçalamak için var. Ne diyor; biz sırtımızı PKK’ya, PYD’ye dayadık diyor. Ben de diyorum ki, biz sırtımızı Diyarbakırlı kardeşimize ve Allah’a dayadık. Biz Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te bunları inlerine gömdük mü? Kandil’de de gömeceğiz. Biz Kürt kardeşlerimizin ne Irak ne Suriye’de emperyalistlerin planlarına alet olmamaları için mücadele ediyoruz.

GELİNE TOPUNA SANDIKTA CEVAP VERELİM
Şimdi milliyetçiyim diye geçinen Meral Hanım bunlarla beraber değil mi? Saadet bunlarla beraber değil mi? Gelin bunların topuna sandıkta cevap verelim.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA