Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Akdeniz açıklaması

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Akdeniz açıklaması
Bu haber 10 Eylül 2020 - 20:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Akdeniz açıklaması

Son dakika haberleri…Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki gerilim hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, “Yunanistan diyaloğa girme konusunda hazır değil. Yunanistan güvenilirliğini kaybetti” şeklinde konuştu

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Akdeniz açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AP Dış İlişkiler Komisyonu’nda Doğu Akdeniz gerilimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Rum yönetimi yakın zamanda bizim haklarımızı da gözardı ederek aynı zamanda Lübnan’ın haklarını da göz ardı ederek İsrail’le bir anlaşma içerisine girdiğini belirten Çavuşoğlu, “2004 yılında Yunanistan lisanslama alanlarını açıklamaya başladı. Bu Libya’yı da haklarını ihlal etme anlamına geliyor.” dedi.

“YUNANİSTAN DİYALOGTAN HEP KAÇTI”

Çavuşoğlu, Bölgedeki kıyısı en fazla olan ülke ise bunun dışında tuttular, yani Türkiye’yi, bizim ülkemizi. Kıbrıs Rum yönetimi BM’nin Annan Planı’nı reddetmelerine rağmen AB’ye üye yapıldılar. Kendilerinin maksimalist amaçlarının peşinde gittiler. Lütfen haritalara bakın. Sevila haritası ortaya kondu. Bu haritaya göre Türkiye’nin herhangi bir hakkı yok. Bizim diyalog çağrılarımıza rağmen 2011 ve 2012 yılında KKTC, BM’nin de desteğiyle hak paylaşımıyla ilgili müzakere talebinde bulundu.

Biz de buna destek verdik, hakkaniyet paylaşımına destek verdik. Yunanistan da yeni hükümetin kurulmasıyla bilgili deniz sınırlarımız konularıyla ilgili adım atmaya çalıştık. Kıbrıslı Rumların tutumuyla ilgili bu maalesef gerçekleşemedi. Sayın Erdoğan, Miçotakis’le Londra’da bir araya geldi, ama Yunan tarafı bizimle diyalog içerisine girmek istemedi. Hep bundan kaçtı.” ifadelerini kullandı..

Türkiye – Yunanistan toplantısının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Akdeniz açıklaması

Son dakika haberleri…Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki gerilim hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, “Yunanistan diyaloğa girme konusunda hazır değil. Yunanistan güvenilirliğini kaybetti” şeklinde konuştu. .Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gine’de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Çavuşoğlu’nun açıklamalarından derlenenler;

Tek taraflı adımlar KKTC’nin haklarını ihlal ediyor. Yunanistan diyaloğa girme konusunda hazır değil. Yunanistan güvenilirliğini kaybetti. Sınır tanımamak ile hak sahibi olmak ayrı kavramlar.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA