Alucra Demirözü Köyü

Ticaret Bakan Pekcan’dan yerli otomobil ile ilgili önemli paylaşım.

Ticaret Bakan Pekcan’dan yerli otomobil ile ilgili önemli paylaşım.
Bu haber 30 Aralık 2019 - 16:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ticaret Bakan Pekcan’dan yerli otomobil ile ilgili önemli paylaşım.

BAKAN DUYURDU! YERLİ OTOMOBİLE ÖNEMLİ GÖREV

Geçtiğimiz cuma günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı yapılan yerli otomobil ile ilgili olarak Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yerli ve milli otomobilin kaçakçılıkla mücadele için de görev alacağını açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda yerli ve milli otomobilin yeni görevini açıkladı.

“SABIRSIZLIKLA BEKLEMEKTEDİR”

Pekcan yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin gururu yerli ve milli otomobilimiz kaçakçılıkla mücadele için de görevde olacaktır. Gümrük Muhafaza Teşkilatımız Türkiye’nin otomobilini kullanmayı sabırsızlıkla beklemektedir.” ifadelerine yer verdi.

“JANDARMA VE POLİS TEŞKİLATLARI DA SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR”

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, yerli otomobilin giydirildiği fotoğrafları paylaşmış ve “Sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerine yer vemişti.

Yerli otomobile yurtdışından talep.

YERLİ OTOMOBİLE YURT DIŞINDAN TALEP

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, Türkiye’de TOGG tarafından üretilecek olan yerli ve milli otomobile talip olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yerli otomobili için ilk ön siparişi vermesinin ardından Kazakistan’dan açıklama yapan Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başlattığı proje bizi de gururlandırdı. Bizler Ahıska Türkleri olarak yerli Türk otomobiline talibiz. Dünya’nın 9 ülkesinde yaşayan Ahıskalı hemşerilerimizle ilk seri üretim başladığı anda alımlara başlıyoruz. Şimdiden çağrımızı burada seslendiriyoruz” dedi.Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar da Ahıska Türkleri olarak Türkiye’nin yerli otomobil hamlesinden dolayı tebriklerini ileterek, “Anavatanımızın bu gururlandırıcı hamlesine bizde destek veriyoruz. Ahıska Türkleri dünyanın neresinde olursa olsun araç tercihini üretim olduğu andan itibaren Türk otomobilinden yana yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Yerli otomobil tüm havaalanlarında kullanılacak.

YERLİ OTOMOBİL FOLLOW ME ARACI OLACAK

“Türkiye’nin Otomobili” tüm Türkiye’de bulunan havaalanlarında follow me aracı olarak kullanılacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Havalimanlarımızda “#KarbonsuzHavalimanı Projesi” kapsamında 2022 yılından itibaren follow me aracı olarak #TürkiyeninOtomobili #Togg ile gelecek nesillere nefes olmak için sabırsızlanıyoruz!” paylaşımını yaptı.

TOGG tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli otomobiline yoğun ilgi devam ediyor. Bir çok firmanın üretime başlamasının ardından kullanacağını açıkladığı ilk yerli arabayı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)’de tüm havalimanlarında Follow me aracı olarak kullanacağını açıkladı.

Follow me aracı olarak kullanılacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen tören ile tanıtımını yaptığı Türkiye’nin ilk yerli arabasına yoğun ilgi devam ediyor. Tanıtımının ardından tüm modelleri beğenilen ilk yerli arabayı Devlet Hava Meydanları İşletmesi’de kullanma kararı aldı. 2022 yılında seri üretime geçmesinin ardından havalimanlarında Follow me aracı olarak kullanılacak.

İLK YERLİ ARABA HAVALİMANLARINDA BOY GÖSTERECEK

2022 yılında seri üretime geçecek olan ilk yerli arabayı Devlet Hava Meydanları İşletmesi tüm havalimanlarında Follow me kullanacağını açıkladı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Havalimanlarımızda “#KarbonsuzHavalimanı Projesi” kapsamında 2022 yılından itibaren follow me aracı olarak #TürkiyeninOtomobili #Togg ile gelecek nesillere nefes olmak için sabırsızlanıyoruz!” paylaşımını yaptı.

Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı’dan çarpıcı yerli otomobil yazısı: Yemin olsun bu sefer başaracağız.

 

ÇARPICI YAZI: BU SEFER BAŞARACAĞIZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 27 Aralık cuma günü tüm dünyaya tanıtılan ve teknolojik yönleriyle kendine hayran bırakan yerli otomobil ile ilgili Sabah Gazetesi yazarı Şebnem Bursalı önemli bir yazı kaleme aldı. Şebnem Bursalı yazısında “Devrim’i yaptık, süremedik… Anadol’u yaptık sürdüremedik… Ama bugün artık İHA, SİHA, yerli silah, Altay Tankı, Milgem, denizaltı derken Türkiye’nin yerli ve milli arabasını da yaptık. Ve emin olun bu sefer başaracağız…” dedi.

İşte Sabah Gazetesi yazarı Şebnem Bursalı’nın yazısından öne çıkan satır başları:

“Bir akıl gelecek ki; akıllar delirecek…
Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek…
Herşey birbirine denk, herşey birbirine eş…
Fertle toplum arası kalkacak artık güreş…
Herkes tek tek sırtına toplumu bindirecek…
Gökler, iki şakkolmuş haberi bildirecek…
Müjdeler olsun size, doğdu batmayan güneş…”

CUMA GÜNÜ MÜJDE VERİLDİ

Necip Fazıl Kısakürek’in Müjde şiirinden alıntı ile başladım çünkü; gerçek müjde ve tam da bu şiirde anlatıldığı şekilde verildi Cuma günü. Tıpkı bu şiirin yazılma sebebi gibi, düzeni yıkmaya-bozmaya yeltenenlere karşı, iman gücüyle, vatan-millet sevgisiyle güç bulanların biraraya gelip zincirleri kırdığı, ezberleri bozduğu bir süreci yaşıyoruz son 17 yıldır. Hizmet etmek isterken; vesayet odaklarının her tür eziyetine maruz kalan ama hiç birinde yılmayıp daha da güçlenerek devam eden Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobilinin sunumunda da benzer bir rolle karşımızda idi. İçeriden ve dışarıdan onlarca saldırıya, karşı çıkmaya, tüm provokasyonlara, tepkilere, ideolojik saplantılara rağmen bir hayal daha gerçek olurken, bu hayali ortaya koyan ve sarsılmaz bir inanç ve kararlılıkla vazgeçmeyen, milleti de inandıran Başkan Erdoğan liderliğinde siyasi, ticari ve mühendislik anlamında emeği geçen herkes bütün övgüleri sonuna kadar hakkediyor.

BU SEFER BAŞARACAĞIZ

Devrim’i yaptık, süremedik… Anadol’u yaptık sürdüremedik… Ama bugün artık İHA, SİHA, yerli silah, Altay Tankı, Milgem, denizaltı derken Türkiye’nin yerli ve milli arabasını da yaptık. Ve emin olun bu sefer başaracağız…

-ERBAKAN’IN ÇIKIŞI-

Geçenlerde Ersoy Dede hatırlattı. Merhum Necmettin Erbakan’ın “Davam” isimli kitabından bir alıntı; neden Türkiye’nin bu hayalinin 60 yıl geciktiğini de çok çarpıcı şekilde ortaya koyuyor; Merhum Erbakan, 1956 yılında daha 30 yaşında iken Gümüş Motor fabrikasını kurdu ve Türkiye’nin ilk büyük sanayi hamlesini gerçekleştirdi. 200 vatansever biraraya gelmiş ve yerli otomobile giden yolda önemli bir girişim başlatmıştı. 1961 yılındaki Otomotiv Kongresi bu fikir etrafında biraraya geldi, tek gündem yerli otomobildi. Büyük sanayiciler, temsilcilerini gönderdiler, bizzat izlettiler kongreyi. Koç adına Otokoç’un ortağı ve yöneticisi Nahum bir konuşma yaptı. Üretimin zorluklarını anlattı ve “Otomobil üreteceğimize Bursa’da şeftali üretelim” deyince ön sırada oturan mühendis dayanamadı ve ayağından çıkardığı postalı Nahum’un konuşma yaptığı kürsüye fırlattı: “Bize otomobili siz ürettirmiyorsunuz. Sizler bizi batıya mecbur ve mahkum bırakıyorsunuz” diye bağırdı. O mühendis; merhum Erbakan idi.

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ VE TAM ÖZGÜR TÜRKİYE HEDEFİNE…”

1956 yılındaki zihniyet, 1961 yılındaki Devrim arabasının makus talihine de aynı şekilde saldırdı ve “Devrim yolda kaldı” sloganı ile cebren ve hile ile beyinlere nakşedildi. Yabancı yapar, biz bakarız ve alırız öğretisine karşı çıkan da olmadı o tarihten bugüne kadar. Tayyip Erdoğan’ın büyük ve güçlü ve tam özgür Türkiye hedefine adım adım yaklaşmanın son demlerinden biridir Türkiye’nin yerli-milli arabası. 2020’ye 1 kala yeni bir Devrim gerçekleşti. İşte o yüzden diyoruz ya; Bir akıl geldi, akıllar delirdi…

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!.

Türkiye’nin 60 yıllık rüyası gerçek oldu ve yerli otomobil tanıtıldı. Türkiye’nin tanıtımı dünya çapında ses getiren yerli otomobilleri ilkleriyle dünya otomotiv tarihine imza atacak. Türkiye’nin ilk doğuştan elektrikli, sıfır emisyonlu ve akıllı otomobili olarak üretilecek C-SUV modeli, bu ilklerin yanı sıra sınıfının en uzun aks mesafesi, en geniş iç hacmi, en iyi hızlanma performansı gibi özelliklere sahip olacak..

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Türkiye’nin otomobili, tasarım sürecinde de bir ilke imza attı. Tasarım süreci kapsamında Türkiye’den ve dünyadan toplamda 18 tasarım evi, Türkiye›nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) belirlediği 6 farklı kriter ile objektif bir değerlendirmeye alındı.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Murat Günak’ın da yanında yer aldığı TOGG Tasarım Ekibi yaptığı değerlendirmede en yüksek skoru alan 3 tasarım eviyle sürece devam etme kararı verdi.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Türkiye’nin Otomobili’nin tasarımını belirlemek için ülkemizde geniş kitlelerle yapılan otomobil satın alma davranışları araştırmasındaki bulgular doğrultusunda hazırlanan ipuçları bu 3 tasarım eviyle paylaşılarak 2 boyutlu tasarım yarışması süreci başladı.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Bu süre zarfında 100’ün üzerinde farklı tema değerlendirildi. Pininfarina tasarım evi iş ortağı olarak seçildi ve 3 boyutlu tasarım aşamasına geçildi. Sadece Türkiye’de değil; dünyanın farklı coğrafyalarında da beğeni ile kabul görecek özgün bir tasarım dili ortaya kondu.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
YÜKSEK TEKNOLOJİLİ İÇ MEKAN KONFORU

Yerli otomobilin iç mekânında ise özenle seçilmiş, kaliteli ve şık malzemelerle birlikte yüksek teknoloji yer alıyor. Uçak kokpitini hatırlatan form üzerinde vites ve elektronik park freni fonksiyonlarını barındıran konsol, ergonomisiyle dokunmatik kumanda ekranının kontrol edilmesine de yardımcı oluyor.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Dokunmatik ekranda kullanıcıyı merkeze alan ara yüzün kullanıcı dostu tasarımı, sesli komut özelliğinin de desteğiyle alışagelmiş kontrol düğmeleri ve kumanda elemanlarını olabildiğince azaltarak iç mekânın yalın ve sade tasarımını destekliyor. Türkiye’nin Otomobili, teknolojiyi yalınlıkla birleştiren bu tasarım yaklaşımı ile yüksek teknolojinin karmaşık olmadan da sunulabilir olduğunu kanıtlıyor.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
SEVİYE 2 OTONOM OLACAK

Türkiye’nin otomobili şehir içi trafik pilotu özelliğini de içeren ileri sürücü destek sistemleri sayesinde “Seviye 2+” otonom sürüş kabiliyetine sahip olacak ve kullanıcılarının trafikteki yükünü hafifletecek.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Otomobil, TOGG mühendisleri tarafından tasarlanan sürekli geliştirilebilir mimari sayesinde “Seviye 3 ve ötesi” otonom sürüş dönüşümüne uygun ve hazır altyapıya sahip olacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
İnternet üzerinden yapılabilecek güncellemeler ile otomobil sürekli olarak en ileri teknoloji ile geliştirilebilecek. Bir otomobilden daha fazlasını sunan akıllı teknolojiler ile otomobil ev ve iş yerlerinden sonra üçüncü bir yaşam alanı olacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Türkiye’nin Otomobili bağlantılı altyapısıyla sürekli internetin içinde yerini alacak, internete bağlanabilmek için farklı bir cihaza ihtiyaç duymayacak

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Otomobil, tüm akıllı şehir altyapısı, elektrik şebekesi, cihazlar, evler ve binalar ile iletişim halinde olacak ve yaşamın birçok farklı alanında kullanıcısının yerine düşünen bir asistana dönüşecek. 5G teknolojisinin yaşam merkezine yerleşecek.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
C-SUV’LARIN EN UZUNU

Türkiye’nin Otomobili, C-SUV sınıfının en uzun aks mesafesine sahip olmanın getirdiği avantaj ile 5 kişilik bir aileyi rahat ve konforlu bir şekilde ağırlayacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Kabin içindeki yüksek baş mesafesi ve sınıfının en uzun diz mesafesi sayesinde bir üst sınıfın konforunu sağlayan geniş ve ferah iç mekân, uzun yolculuklarda benzersiz bir rahatlık ve keyif sunacak. Türkiye’nin otomobili düşük toplam sahip olma maliyeti sunacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
HOLOGRAFİK ASİSTAN BOYUT ATLATACAK

Türkiye’nin otomobili, sadece elektrikli, bağlantılı ve akıllı olmasıyla değil, sahip olacağı yenilikçi ve yıkıcı teknolojiler ile de kullanıcılarının otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Bu doğrultuda TOGG, dünyada ilk kez Türkiye’nin otomobilinde kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yenilikçi asistan, sıradan bir sanal gösterge panelinin çok ötesinde bir kullanıcı deneyimi yaşatmak amacı ile ileri göz takip algoritmaları ve holografik üç boyutlu görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
“Holografik Asistan” teknolojisi günümüzde otomobil içerisinde kullanılmakta olan 2 boyutlu ekran teknolojilerinin yerine ilk kez üç boyutlu görüntüleme ve artırılmış gerçekliği getirerek araç içi deneyimini bir sonraki boyuta taşıyacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
8 YIL PİL GARANTİSİ

Türkiye’nin otomobili, ileri Lityum-iyon pil teknolojisi ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağlayacağı teknik avantajlar sayesinde 8 yıl boyunca pil garanti güvencesine sahip olacak. Elektrikli motor (e-motor) teknolojisi kullanıcılarına beklentilerinin ötesinde bir deneyim sunarak sürüş standartlarını yeniden tanımlayacak.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!
Türkiye’nin Otomobili’nin kullanıcıları dilerlerse 200 beygir güç sunan tek e-motor ile arkadan çekişli (RWD) versiyonu, veya toplam 400 beygir güç sunan iki e-motorlu tüm tekerleklerden çekiş (AWD) sistemine sahip versiyonu tercih edebilecek.

Yerli otomobilin özellikleri dünyada ses getirecek!

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA