Alucra Demirözü Köyü

Trump, ABC News muhabirini rezil etti.

Trump, ABC News muhabirini rezil etti.
Bu haber 17 Ekim 2019 - 11:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
TRUMP, ABC NEWS MUHABİRİNİ REZİL ETTİ

ABC News televizyonunun Barış Pınarı Harekatıyla ilgili Türkiye’ye karşı kara propaganda için yayınladığı videonun yalan olduğu ortaya çıkmıştı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, ABC News muhabirinin Suriye ile ilgili sorusuna verdiği yanıtla adeta rezil etti. Trump, “Türkiye’nin sınırda büyük bir ordusu var. Ben Erdoğan’a operasyon konusunda yeşil ışık yakmadım. Gerçi siz Kentucky’deki poligon atışlarını Türkiye bölgede katliam yapıyor diye yayımlayan kanalsınız.” diye cevap verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Trump’a soru soranlar arasında geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi kötülemek isterken skandal bir habere imza atan ABC News’in muhabiri de

 

ABC NEWS MUHABİRİNİ REZİL ETTİ

Trump’a sorun soran ABC News muhabirini rezil etti. Muhabirin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sorusuna cevap veren Trump “Türkiye’nin sınırda büyük bir ordusu var. Ben Erdoğan’a operasyon konusunda yeşil ışık yakmadım. Gerçi siz Kentucky’deki poligon atışlarını Türkiye bölgede katliam yapıyor diye yayımlayan kanalsınız.” dedi.

ABC’DEN SKANDAL HABER

Amerikan ulusal haber kanalı ABC, silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı görüntüleri, harekat sırasında kaydedilmiş gibi çarpıtarak servis etmişti. Haberde kullanılan görüntülerin aslında ABD’de 2017’de gerçekleştirilen bir silah tanıtımı sırasında kaydedildiği, kanalın görüntüleri haber bülteninde kullanmadan önce, cep telefonuyla patlamaları kaydeden insanları montajlayarak videodan çıkardığı anlaşılmıştı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından ABC’den yapılan açıklamada, Suriye sınırında diye yayınladıkları görüntüleri, “doğruluğuna ilişkin şüphe ortaya çıkınca yayından kaldırdıkları” ve “hatadan dolayı pişman oldukları” belirtilmişti.

.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA