Alucra Demirözü Köyü

Türkiye ve Rusya Suriye’de ortak operasyon mu yapacak?

Türkiye ve Rusya Suriye’de ortak operasyon mu yapacak?
Bu haber 13 Şubat 2019 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye ve Rusya Suriye’de ortak operasyon mu yapacak?

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 13.02.2019 Güncelleme Tarihi: 13.02.2019 
TÜRKİYE VE RUSYA SURİYE'DE ORTAK OPERASYON MU YAPACAK?

Türkiye ve Rusya Suriye’de ortak operasyona mı hazırlanıyor? sorusuna iddiaları hakkında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama geldi. Çelik, “Terör örgütlerinin çatışmasızlık bölgelerini istismar etmesine yönelik ortak irade var” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TRT Haber’de gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu. Çelik, “Yeni illerde MHP ile ittifak için arkadaşlarımızın görüşmeleri sürüyor. 20 il için daha değerlendirme yapılıyor” diye konuştu. Ömer Çelik ayrıca İdlib’de Türkiye ve Rusya’nın terör örgütlerine yönelik ortak operasyon yapacağı yönündeki iddialarıyla ilgili olarak da “Terör örgütlerinin çatışmasızlık bölgelerini istismar etmesine yönelik ortak irade var” dedi.

Ömer Çelik’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

İTTİFAK ÇALIŞMASI
Anketlerde bir aday öne çıktığında revizyon söz konusu olur. Önemli olan 31 Mart akşamı en güçlü tablonun ortaya çıkması. İlk aşamada Muğla, Aydın gibi iller kararlaştırılmıştı. Yeni illerde ittifak için arkadaşlarımızın görüşmeleri sürüyor. 20 il için daha değerlendirme yapılıyor. Ankara ve İstanbul’da ortak miting iradesi var. Son karar liderlerin olacak. Hedef ittifakın başarıya ulaşması.

MUHALEFETTE YAŞANAN İSTİFALAR
Hangi partinin içinde ne oluyor bizi çok ilgilendirmiyor. AK Parti iç tutarlılığı olan bir parti. Aynısı MHP’de de var. Kendi içinde entegre olmuş politikalar ittifak ilişkisi kurabilir. Diğer tarafa baktığımızda böyle bir tutarlılık göremiyoruz. Cumhur İttifakı karşıtlığı yüzünden bir araya gelmiş fakat kendi içinde bir tutarlılığı olmayan ittifak var.

İSTANBUL’DA ASKERİ HELİKOPTERİN KAZA KIRIMA UĞRAMASI
Soruşturmalar 3 aşamalı olarak devam ediyor. Adli, idari, genel kurmayın yaptığı soruşturma. Bunlar çok kapsamlı yapılıyor. Sonuç olarak bir zorunlu iniş söz konusu oldu. Kahraman şehitlerimiz kendi canlarını feda ederek vatandaşlarımızı korumuştur. Kahraman şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu tip olaylarda hemen spekülasyonlar olur. Bunda spekülasyon çıkartılacak bir şey yok. Soruşturmayı beklememiz lazım. Herkes müsterih olsun. Bu olay nasıl gerçekleşmiştir hep beraber raporla göreceğiz.

RUSYA İLE OPERASYON İDDİALARINA AÇIKLAMA
Diplomatik yolların tıkandığı, geleneksel çözüm metotlarının işe yaramadığı bir tablo ile karşı karşıya dünya. Türkiye’nin Rusya ve İran’la yürüttüğü Astana süreci büyük bir başarı. Sağlıklı diyalog ve görüşme trafiği sürüyor. Terör gruplarının boşluklardan istifade etmemesi için Türkiye Rusya ilişkileri önemlidir. Suriye dosyasında güvenli bölge masaya getirilecek.

ABD’NİN ÇELİŞKİSİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARIYOR
Trump’ın Suriye’den çekilme konusundaki yaklaşımı Amerikan güvenlik bürokrasisinde yeterli etkiyi oluşturmuyor. ABD’nin çekilmeye yönelik çelişkisi terör örgütlerine yarıyor.

TSK gövde gösterisine hazırlanıyor! 15 ülke izleyecek...

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA