Alucra Demirözü Köyü

YPG/PKK’nın el koyup karargah yaptığı evine, Barış Pınarı’yla kavuştu

YPG/PKK’nın el koyup karargah yaptığı evine, Barış Pınarı’yla kavuştu
Bu haber 26 Ekim 2019 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YPG/PKK’nın el koyup karargah yaptığı evine, Barış Pınarı’yla kavuştu

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 26.10.2019 Güncelleme Tarihi: 26.10.2019 
TEK TEK SÖKTÜ, ATTI

Rasulaynlı Muhammed Rummane, YPG/PKK tarafından çıkarıldığı topraklara Barış Pınarı Harekatı’yla döndü. Evine 6 yıl sonra kavuşan Rummane, karargaha çevrilmiş evin duvarlarındaki teröristbaşı posterlerini söktü.

Barış Pınarı Harekatı’yla terörden kurtarılan Rasulayn ilçesine dönen vatandaşlardan Muhammed Rummane, evini YPG/PKK tarafından karargaha çevrilmiş şekilde buldu.

Türkiye’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Rasulayn ilçesi sakinleri, YPG/PKK’lı teröristlerin el koyduğu evlerine dönüyor.

GÖRDÜKLERİNE ÖFKELENDİ

Rasuylan’da 20 yıl boyunca su işleri müdürü görevini yürüten Muhammed Rummane, ilçeye döndükten sonra 6 yıldır uzak kaldığı evine gitti. Rummane’nin evine dönüşüne eşlik eden AA kameraları da o anları kaydetti.

TEK TEK SÖKTÜ

6 yıldır görmediği evine girer girmez şükür secdesi yapan Rummane, karşılaştığı manzaraya ise öfkelendi. İnşaat mühendisi Rummane, kendi elleriyle tasarladığı evinin duvarlarına asılı örgütün sözde bayraklarını, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın ve elebaşı posterlerini tek tek söktü.

“EVİMİ KARAGAHA ÇEVİRDİLER”

Rummane, “Burası kendi ellerimle tasarladığım evim. Bu evi, 30 yıl önce kendi paramla satın almıştım, çocuklarım da bu evde yetişti. (YPG/PKK’lı teröristler) Evimi karargaha çevirdiler.” dedi.

Evinin içerisinde dolaşan Rummane, “Bu da onların fotoğrafları. (Eliyle işaret ederek) Bu da onların tanrı olarak gördüğü terörist Abdullah Öcalan’ın posteri. Buraya duvara astıkları da onların pis bayrakları. (Diğer duvara dönerek) Bu poster de domuz Öcalan’a ait.” ifadelerini kullandı.

Rasulaynlı Rummame, 2013’te Beşşar Esed rejiminin Rasulayn’dan çekilerek kontrolü YPG/PKK’ya verdiğini, teröristlerin de kendisini ve aile fertlerini ilçeden çıkardığını anlattı.

“BURALARIN ASIL SAHİBİ BİZLERİZ”

Yuvasına döndüğü için mutlu olduğunu dile getiren Rummane, Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Rummane, “Biz bu topraklar için kan döktük, buraların asıl sahibi bizleriz.” diye konuştu.

Evini dolaşmaya devam eden Rummane, “Şimdi çocuklarımın odasına giriyoruz. Canım çocuklarım bu evde doğdu. Bu oda çocuklarımındı, içerisinde yatakları, dolapları ve oyuncakları vardı. Şimdi işe bu pislikleri kendi gözlerinizle görmektesiniz. Duvarlara astıkları pislikleri görüyoruz. Buraya da pis domuz Abdullah Öcalan’ın posterini asmışlar. Allah’ın laneti üzerine olsun.” sözleriyle tepki gösterdi.

Terör örgütü YPG/PKK, işgalinde tuttuğu Rasulayn’da sivillere ait evlerle cami ve kiliseler gibi pek çok mekanı karargah haline getirmiş, Türkiye topraklarına düzenlediği saldırılarda üs olarak kullanmıştı.

A HABER

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA