Alucra Demirözü Köyü

ABD Başkanı Donald Trump: Kuzey Kore’yi tamamen yok ederiz

ABD Başkanı Donald Trump: Kuzey Kore’yi tamamen yok ederiz
Bu haber 19 Eylül 2017 - 18:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump: Kuzey Kore’yi tamamen yok ederiz

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP: KUZEY KORE'Yİ TAMAMEN YOK EDERİZ
  • BM Genel Kurulu’nda konuşan ABD Başkanı Donald Trump, “ABD eğer müttefiklerini korumak zorunda kalırsa Kuzey Kore’yi tamamen yok etmekten geri durmayız.” dedi. Trump, BM kürsüsünden mülteciler için Türkiye’ye de teşekkür etti.

ABD Başkanı Donald Trump BM 72’inci Genel Kurulu toplantısında bir konuşma yaptı.

BM Genel Kurulu’na seslenen ABD Başkanı Donald Trump, terörist ve aşırıcıların güç kazanarak, dünyanın her tarafına yayıldığını belirtti.

Tüm ulusların kendi halkının çıkarlarını gözetmesini beklediklerini dile getiren Trump, “Güçlü, egemen ülkeler omuz omuza çalışarak refaha ulaşmayı amaçlamalı” dedi.

“ÖNCELİĞİ AMERİKAN ÇIKARLARINA VERECEĞİM”

ABD Başkanı olarak her zaman önceliği ülkesinin çıkarlarına vereceğini vurgulayan Trump, “Tüm liderlerin öncelikle kendi halklarına hizmet etme sorumluluğu var. ABD’nin hiçbir şey elde edemediği anlaşmalara girmeyeceğiz. Önümüzdeki tehditler korusunda pasif davranmayacağız. Egemenliğimize tehditleri kabul edemeyiz. Hukuka, sınırlara, kültürlere saygı göstermeliyiz” şeklinde konuştu

“KUZEY KORE’Yİ TAMAMEN YOK EDERİZ”

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin nükleer silah programıyla tüm insanlığı tehdit ettiğini ve bu ülkeye karşı tüm tedbirleri almaya ABD olarak hazır olduklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore yönetiminin kendi halkının açlıktan ölmesinden sorumlu olduğunu da iddia etti.

Trump, “ABD eğer müttefiklerini korumak zorunda kalırsa Kuzey Kore’yi tamamen yok etmekten geri durmayız. BM, Kuzey Kore’ye karşı yaptırımlara imza atmalı. Bunun için Rusya ve Çin’e teşekkür ediyorum. Ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor” dedi.

TRUMP’IN KUZEY KORE AÇIKLAMALARINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ABD Başkanı Donald Trump: Kuzey Kore’yi tamamen yok ederiz

“İRAN’LA ANLAŞMA ABD İÇİN UTANÇ KAYNAĞI”İran’la yapılan nükleer anlaşmanın ABD için bir utanç kaynağı olduğunu da savunan Trump, “İran’la anlaşma şu ana kadar yapılan en tek taraflı anlaşma” iddiasında bulundu.

ABD Başkanı Trump, terör örgütlerine destek veren ülkelerin dışlanması gerektiğini de söyledi. Trump, “Hizbullah, Taliban, El Kaide’nin karşısında durmalı. Birlikte olmalı, benzer örgütlere izin vermemeliyiz” dedi.

“Esad’ın kimyasal silahlar kullanması kabul edilemez” diyen ABD Başkanı Trump, “Yasaklanmış olan kimyasal silahların kullanılması durumunda hiçbir ülke güvende olmayacak. Suriye’de diktatör Beşşar Esad rejimi bu saldırılarına son vermeli” ifadelerini kullandı.

“MÜLTECİLER İÇİN TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

ABD Başkanı Trump, Türkiye, Ürdün ve Lübnan’a savaştan kaçanlara kucak açtıkları için teşekkür ediyorum. ABD halkı, BM’nin çok daha hesap verebilir ve etkin bir insan hakları savunucusu olması umudunu taşıyor” dedi.

“BM’DE REFORMA İHTİYAÇ VAR”

ABD Başkanı Trump, “Egemenliğimize karşı tehditlerle mücadele etmek için BM’de reforma ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA