Alucra Demirözü Köyü

ABD’de Trump’a İsrail’e yardımı kes çağrısı

ABD’de Trump’a İsrail’e yardımı kes çağrısı
Bu haber 31 Ocak 2018 - 6:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

New York’ta, İsrail mahkemelerinin devamlı gözaltı süresini uzattığı Filistinli Ahed et-Temimi’ye binlerce insan destek verdi.

New York’un ünlü Times Meydanı’nda toplananlar 16 yaşındaki Ahed ve Filistin için Trump’a seslendi. ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail’e destek vermeyi bırakmasını isteyen Amerikalılar, Ahed et-Temimi’nin de özgür kalması talebinde bulundu.

ABD'de Trump'a İsrail'e yardımı kes çağrısı

“İSRAİL’E YARDIMLARI KES”

“Ahed Temimi serbest bırakılsın”, “ABD İsrail’e yardımları kes” ve “Kudüs Filistin’in başkentidir” pankartları taşıyan göstericiler, ABD ve İsrail yönetimleri aleyhine slogan attı.

Diğer dinlere mensup kişilerin ve özellikle Siyonizm karşıtı Yahudi grupların da katıldığı Temimi’ye destek gösterisi, “Temimi’ye özgürlük” ve “Filistin’e özgürlük” sloganları eşliğinde olaysız sona erdi.

ABD'de Trump'a İsrail'e yardımı kes çağrısı

1,5 AYDIR GÖZALTINDA

Gösterinin organizatörleri tarafından dağıtılan basın bildirisinde ise İsrail’in Temimi’yi 19 Aralık 2017’den bu yanan hukuksuz biçimde tutuklu yargıladığına vurgu yapıldı ve Temimi’nin ailesinden daha önce İsrail askerleri tarafından vurulan kişilerle ilgili bilgilere yer verildi.

ABD'de Trump'a İsrail'e yardımı kes çağrısı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA