Alucra Demirözü Köyü

Afetlerin dünyaya maliyeti belli oldu

Afetlerin dünyaya maliyeti belli oldu
Bu haber 04 Ocak 2018 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya genelinde 2017 yılında meydana gelen doğal afetlerde tarihi rekor kırıldı.

Alman Sigorta Birliği Derneği (GDV) 2017 afet raporunda geçtiğimiz yıl 330 milyar dolarlık maddi hasarın meydana geldiğini açıkladı.

EN BÜYÜK HASARI KASIRGALAR VERDİ

Karayipler ve Güney Amerika’yı etkisi altına Harvey, Irma, Jose ve Maria kasırgaları sigorta şirketlerine çok pahalıya mal oldu.

Sigorta şirketleri doğal afetler yüzünde 135 milyar ödeme yaparken, dünya genelinde meydana gelen zararın 330 milyar dolar olduğu en büyük maddi hasarın kasırgalardan dolayı meydana geldiği ve 2017’de kasırgaların verdiği zararın 215 milyar dolar olduğu açıklandı.

Afetlerin dünyaya maliyeti belli oldu

10 BİNİN ÜZERİNDE İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

2017 yılında dünya genelende 10 binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği afetlerde Güney Asya’daki felaketlerde 2 bin 700 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Afetlerin dünyaya maliyeti belli oldu

SON 10 YILIN İKİ KATI DAHA FAZLA AFET OLDU

Münih Re bu zamana kadar üç kez 100 milyar doların üzerinde afet zararının çıktığını bunlarından en yükseğinin 2017 yılında yaşandığı ve dünya genelinde irili ufaklı 700 afetin yaşandığını ve son 10 yılda ortalamasının iki katı büyüklüğünde olduğuna dikkat çekildi.

Afetlerin dünyaya maliyeti belli oldu

SİGORTA ÜCRETLERİ ARTTI

Doğal afetlerin artması paralelinde sigortaları da doğal afet sigorta ücretlerini yükselttiği bundan sonraki yıllarda da afetlerin giderek artması beklendiği açıklandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA