Alucra Demirözü Köyü

Afrin’de 300’den fazla terörist öldürüldü

Afrin’de 300’den fazla terörist öldürüldü
Bu haber 25 Ocak 2018 - 12:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afrin’de süren Zeytin Dalı Harekatı’nda havadan ve karadan vurulan hedeflerde en az 300 terörist öldürüldü.

3

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’daki Türkiye Ortak Ödeme Platformu imza töreninde yaptığı konuşmada Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda gelinen son noktaya ilişkin bilgi verdi.

“PLANLANDIĞI GİBİ GİDİYOR”

Operasyonda şu ana kadar 300’ün üzerinde teröristin öldürüldüğünü belirten Başbakan Yıldırım, “Operasyon planlandığı gibi gidiyor.” dedi.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Terör örgütünün 300’den fazla elemanı etkisiz hale getirilmiştir. Operasyon planlandığı gibi gidiyor. Burada DEAŞ ile PKK ile mücadele ediyoruz. Adlarını ister YPG koysunlar, ister PYD koysunlar biz onları biliriz, hangi kılığa girerlerse girsinler biz onları 40 yıldır biliriz. DEAŞ örgütü ile en amansız mücadeleyi Türkiye yapıyor. Diğerleri lafını yapıyor. Nasıl DEAŞ ile mücadele yaptığını Amerika’nın, Rakka’da PYD’nin YPG’nin eskortunda DEAŞ’lıları silahlarıyla nasıl yolcu ettiklerini bütün dünya gördü. Bu mu DEAŞ ile mücadele? “Oradan çıksınlar da başka yere gitsinler, gitsinler Mısır’da toplu katliam yapsınlar, camilere saldırsınlar, Türkiye’de eylem yapsınlar, Avrupa’ya gidip eylem yapsınlar ve insanlığın başına bela olmaya devam etsinler.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA