Alucra Demirözü Köyü

Afrin’in şehidi Musa Özalkan’a son görev

Afrin’in şehidi Musa Özalkan’a son görev
Bu haber 23 Ocak 2018 - 14:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afrin’de terör örgütlerine yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nın tek şehidi olan Astsubay Musa Özalkan Ankara’da son yolculuğuna uğurlanıyor.

S

Ankara’da gerçekleşen ve devlet erkanının geniş katılım gösterdiği Afrin operasyonunda verdiğimiz tek şehidimiz Astsubay Musa Özalkan’ın cenazesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuştu.

Bakara suresinin 154. ayetiyle başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HERHANGİ BİR KAVME KARŞI DEĞİL TERÖRE KARŞIYIZ”

“Rabbimiz allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar dirilerdir ancak siz bilemezsiniz.Şuanda Musa evladımız bizi dinliyor, biz onun şahadetine şahidiz. Çok önemli bir operasyonlar sinsilesi içerisinde ordumuz, mehmetlerimiz bu karda kışta büyük bir mücadeleyi sürdürmektedir. Kimlere karşı? teröristlere karşı. Herhangi bir kavme yada herhangi bir topluma karşı değil. Bu operasyon YPG, PYD, PKK gibi DEAŞ gibi terör örgütlerine yönelik bir operasyondur.

“AZİMLİYİZ, KİM NE DEMİŞ BAKACAK DEĞİLİZ”

Bu operasyonu, Allah’ın izniyle inşallah, milletimiz ve ÖSO ile birlikte zafere ulaşarak sonuçlandıracağız.

Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Kararlıyız! Azimliyiz! Acaba şunlar ne demiş, bunlar ne demiş,  şu ülke buna nası bakmış, bunlara bakacak değiliz. Bu millet kendi göbeğini kendi kesecek.

“ŞEHİDİN VASİYETİNİ MİLLET OLARAK YAPACAĞIZ”

İşte yavrumuz attığı twitlerle de geleceğini okudu. Şehadetinden sonra parasının nereye yatıralacağını bile bildirdi. Biz bu evladımızın vasiyetini biz kendimiz hallederiz,z en güzeliyle hallederiz. Benim söylememe gerek peygamberimiz açıklıyor. Şehitlerin makamı peygamberlerin yanıdır. Ben tekrar şehidimize allahtan yardım diliyorum. Lütfü doğan beye de rahmet diliyorum.”

Afrin'in şehidi Musa Özalkan'a son görev

Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk şehidinin vasiyeti

Afrin'in şehidi Musa Özalkan'a son görev

Şehit Astsubay Özalkan, devletin ailesine vereceği paranın, müdavimi olduğu bir dernek aracılığıyla Telafer’deki Türkmen çocuklara okul yapınmında kullanılmasını ve adının konulmasını vasiyet ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA