Alucra Demirözü Köyü

Alibeyköy-Eminönü tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak

Alibeyköy-Eminönü tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak
Bu haber 08 Ocak 2018 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnşaatı devam eden Eminönü-Eyüp-Alibeyköy tramvayı saatte 15 bin yolcuya hizmet verecek.

Eminönü-Eyüp-Alibeyköy tramvayında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kasım ayında Eyüpsultan’ı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal çalışmaları yerinde incelemişti.

“2018 YILININ SONUNDA TAMAMLANACAK”

Uysal, “Tramvay Eyüpsultan’ı ziyaret eden vatandaşların ulaşımını da kolaylaştıracak. İnşaat faaliyetleri güzel bir şekilde devam ediyor. Bir aksama olmazsa 2018 yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz” demişti.

“SAATTE 150 OTOBÜSLÜK YOLCU TAŞIYACAK”

“Alibeyköy’ün trafiği üzerinde en çok çalıştığımız ve eskiden beri var olan bir problem. Bu konuda sürekli İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile irtibat halindeyiz” diyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Silahtarağa Tüneli’nin çalışmaları da başladı. Tramvayla birlikte trafik daha da rahatlayacak. Saatte 15 bin yolcu taşınacak. Bu rakam çok önemli, çünkü 150 otobüse denk geliyor” diye konuştu.

Alibeyköy-Eminönü tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak

EMİNÖNÜ- ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTI DURAKLARI

Eminönü otobüs durakları alanından başlayan güzergahın Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp-Teleferik, Eyüp Devlet Hastanesi, Silahtarağa İstasyonu ile Sakarya Mahallesi İstasyonu’na Haliç kıyısından geçerek, Alibeyköy merkez, Alibeyköy Metro İstasyonu ile devam edip Alibeyköy Cep Otogarı istasyonunda son bulacak.

Yolculuk süresinin yaklaşık 35 dakika olması planlanan 10 kilometrelik hatta ikili dizi 30 araç hizmet verecek. Günlük 114 bin yolcu kapasitesi, 14 adet 60 metre uzunluğunda istasyon bulunacak. Ayrıca güzergah boyunca tamamen katenersiz olan tramvay araçları enerjisini iki ray arasına gömülü bir sistemden alacak. Görüntü kirliliği oluşturan katener enerji direkleri ve buna bağlı havai hat enerji kabloları kullanılmayacak.

Alibeyköy-Eminönü tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak

(Fotoğraf kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi )

HATTA ENTEGRASYONUN OLACAĞI İSTASYONLAR

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının 7 ayrı noktada yapımı devam eden ve planlanan hatlarla entegrasyon sağlaması planlanıyor.

Entegrasyonu yapılan hatlar ise; “Kabataş-Bağcılar tramvay hattı (T1) Eminönü İstasyonu ve Şehir Hatları Eminönü vapur iskeleleri ile Eminönü İstasyonu’nda, Hacıosman-Yenikapı Metro Hattı (M2) ile Küçükpazar İstasyonu’nda, Beylikdüzü-Söğütlüçeşme Metrobüs hattı ile Ayvansaray İstasyonu’nda, planlanan Bayrampaşa-Eyüp Tramvay hattı ile Feshane İstasyonu’nda, planlanan Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro hattı ile Silahtarağa İstasyonu’nda, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro hattı (M7) ile Alibeyköy Metro İstasyonu’nda, Seyrantepe-Alibeyköy Metro hattı ile Alibeyköy Cep Otogarı İstasyonu’nda entegre oluyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA