Alucra Demirözü Köyü

Alman basınının Volkswagen skandalına yorumu

Alman basınının Volkswagen skandalına yorumu
Bu haber 30 Ocak 2018 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Alman otomotiv devi Volkswagen’in insan ve maymunlar üzerinde uyguladığı deneylerin ortaya çıkması Alman basınında da yankılandı. Ancak genel kanı olayın üstünün kapatılacağı yönünde.

Volkswagen’in dizel yolsuzluğunun arkasınan çıkan egzoz skandalı Alman basınında da yankı buldu.

Maymunlar ve insanlar üzerinde yapılan emisyon testi her ne kadar etik bir durum olmasa da Alman basını olayın üstünün örtüleceği kanısında.

Alman basınının Volkswagen skandalına yorumu

TOPLAMA KAMPLARINA GERİ DÖNÜŞ

Maymun ve insanlar üzerinde yapılan deneylerin küçük odalarda azot gazlarının verilmesiyle yapıldığı hatırlatılırken, olayın Nazi dönemi Almanya’sında uygulanan gaz odaları dönemleri ve toplama kamplarının yeniden uygulamaya sokulması olarak değerlendiriliyor.

DW editörü Henrik Böhme “Tabii ki bu deney birçok insanın kafasında çok kötü çağrışımlara yol açıyor. Auschwitz-Birkenau Toplama Kampı’ndaki gaz odalarını, Nazilerin “T4 operasyonu” kapsamında zehirli gazla yaklaşık 70 bin engelliyi ve tedavi edilemez derecede hastayı öldürmesini, Almanya tarihinin en karanlık sayfalarını anımsatıyor.” cümleleriyle nazi dönemine giderek daha çok yaklaşıldığına işaret etti.

DİZEL SKANDALINDAN DA KÖTÜSÜ

Dizel skandalı ile “Herhalde artık bundan daha kötüsü olmaz” diye düşünen Almanlar, şimdi de egzoz deneyinin ortaya çıkartılmasıyla “beterin beteri var” sözünü yaşamış oldu.

Egzoz skandalı, Almanya’nın teknoloji ve otomoiv sektörlerinde bu hırsının ülkeyi giderek daha karanlık bir çağa sürüklediği yorumlarını da beraberinde getirdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA