Alucra Demirözü Köyü

Alucra Yatırımcılarını Bekliyor

Alucra Yatırımcılarını Bekliyor
Bu haber 11 Ocak 2018 - 12:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TKDK ilçemizde vereceği teşviklerle alakalı toplantı yaparak yatırım yapacak müteşebbislere hibe desteği programını anlattı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü, Alucra ilçesinde IPARD II Programı-Üçüncü Başvuru Çağrı Dönemiyle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü tarafından ilçemizde yapılacak yatırım teşvikleri anlatıldı.
     
Toplantıda yapılan sunumda , IPRAD 2 programı üçüncü başvuru çağrı ilanı kapsamında kabul edilecek başvuruların süt hayvancılığı, et hayvancılığı, kanatlı et yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, mantar, sera, arıcılık, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, kültür balıkçılığı, makine parkları ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösterecek yatırımcılara yüzde 40’tan yüzde 70’e varan hibe fırsatı sunacağı belirtildi.

Alucra Belediyesi Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, İlçe Tarım Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, Köy Muhtarları ve çiftcilerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda İl Koordinatörlüğü yetkilileri desteklenen sektörler, başvuru koşulları, hibe oranları ile ilgili genel bilgilendirmede bulunarak, Alucra ilçesinin bu desteklerden en iyi şekilde yararlanması adına daha çok yatırımcıya ulaşma noktasında desteklerini istedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA