Alucra Demirözü Köyü

Amerikalı yetkili: Suriye’nin bütünlüğünden yanayız

Amerikalı yetkili: Suriye’nin bütünlüğünden yanayız
Bu haber 09 Ocak 2018 - 6:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Dışişleri Bakanlığının, “Suriye’nin toprak bütünlüğünü destekleme” ve “birleşik Suriye” konusundaki kararlılığını sürdürdüğü bildirildi.

Bakanlıktan isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir yetkili, AA muhabirine Suriye konusunda değerlendirmelerde bulundu.

“SURİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ”

Üst düzey yetkili, “SDG ismini kullanan terör örgütü PYD/PKK’nın ülkenin kuzeyinde elinde tuttuğu yerlerin ABD tarafından bağımsız bölge olarak tanınacağı” yönünde bölgesel basına yansıyan haberlere vurgu yapılması üzerine, Suriye’nin toprak bütünlüğünü desteklediklerini belirtti.

Yetkili, şu ifadeleri kullandı:

“Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve birleşik, bütün grupların haklarının korunduğu demokratik Suriye’yi destekliyoruz. Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin 2254 sayılı kararının da öngördüğü siyasal geçiş ve seçim süreci ile Suriye’nin geleceği, Suriye halkı tarafından desteklenecek. Suriye’deki bütün taraflara birlikte hareket etmelerini öneriyoruz.”

Amerikalı yetkili: Suriye'nin bütünlüğünden yanayız

Suriye’de güçler dağılımı: Kırmızı-Rejim, Yeşil ve beyaz-ÖSO, Sarı-YPG, Gri-DEAŞ

“DOĞAL KARARLILIK” OPERASYONU SÜRECEK

ABD Savunma Bakanlığınca AA muhabirine yapılan açıklamada ise Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu’nun faaliyetlerini sürdüreceği vurgulandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca, Suriye rejiminin terör örgütü DEAŞ ile mücadele edecek gücünün olmadığı ifade edildi.

Amerikalı yetkili: Suriye'nin bütünlüğünden yanayız

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA