Alucra Demirözü Köyü

Bahoz Erdal’ın öldüğü kesinleşti.

Bahoz Erdal’ın öldüğü kesinleşti.
Bu haber 12 Temmuz 2016 - 16:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAHOZ ERDAL'IN ÖLDÜĞÜ KESİNLEŞTİ

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Bahoz Erdal’ın öldüğü kesinleşti. Hükümet yetkilisi A Haber’e yaptığı açıklamada, “İstihbarat ölümü doğruladı.” dedi.

A Haber’ açıklama yapan hükümet yetkilisi, PKK’nın önemli isimlerinden Bahoz Erdal lakaplı Fehman Hüseyin’in ölümüyle ilgili olarak “Ölüm haberi doğrudur, istihbarat ölümü doğruladı. Bizim istihbarat kaynaklarımız açısından öldürüldüğünün kesinliği konusunda bir tereddüt yoktur” dedi.

Terör örgütü PKK’nın önde gelen isimlerinden “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin‘in öldürüldüğü haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Bugüne kadar hükümet kanadından resmi bir açıklama gelmemişti. Yetkililer haberin doğruluğu teyit etmeye çalışıyoruz demişti. A Haber’in hükümet yetkililerinden aldığı son dakika haberine göre Bahoz Erdal kodadlı Fehman Hüseyin’in öldürüldüğü kesinleşti.

Öte yandan terör örgütü PKK’ya Suriye’de ağır darbe vurulmuştu.. Örgütün önde gelen isimlerinden Fehman Hüseyin’in öldürülmesi PKK’da paniğe neden olmuştu.

 

Bahoz Erdal’ın öldürüldüğü saldırıda yeni detaylar ortaya çıktı.. Murat Karayılan ve Cemil Bayık‘ın ardından örgütün üçüncü ismi konumundaki Fehman Hüseyin’in öldürülmesine ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.

Yaklaşık 7 aydır yakın takipte tutulan Bahoz Erdal‘a yönelik 3 saldırı düzenlendi..

Tel Hamis Tugayları’nın öldürüldüğünü açıkladığı Bahoz Erdal‘a yönelik, ilk suikast bombalı araçla yapıldı.. Ama bu saldırı girişiminden yara almadan kurtuldu..

Bahoz Erdal‘a ikinci saldırı geçtiğimiz ay Kamışlı’da yine aracına bomba konularak yapıldı. Araçta bekleyen 6 koruması ölürken Bahoz Erdal saldırıdan yaralı kurtuldu.

Yaralanan terörist tedavisi yapıldıktan sonra, sağlık kontrolü için sık sık Kamışlı’ya bağlı Himo beldesine gitmeye başladı..
Bombalı saldırılar yetersiz kalınca Bahoz Erdal’ın ortadan kaldırılması için taktik değiştirildi. Saldırı için Bahoz Erdal‘ın doktor kontrolü için gittiği Himo yolu seçildi. Ve teröristin aracı 8 Temmuz cuma günü Kamışlı’dan Himo’ya giderken havaya uçurdu.

 

.

Kamışlı’da Bahoz Erdal‘ın ölüm şokunu yaşayan terör örgütü PYD köstebek avına çıktı..

Aralarında El-Muhaberat ve YPG‘nin bölge sorumlularının da olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Köstebek arayan PYD’nin olayın yaşandığı yeri ablukaya aldığı da öğrenildi.

.

Bahoz Erdal üçüncü saldırıda öldürüldü

BAHOZ ERDAL ÜÇÜNCÜ SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ

Tel Hamis Tugayları’nın öldürüldüğünü açıkladığı Bahoz Erdal’a yönelik ilk saldırı bombalı araçla yapıldı, kurtuldu. İkinci saldırıda aracına bomba konuldu. 6 koruması ölürken Bahoz Erdal yaralandı. Son saldırı ise Bahoz Erdal tedavi için gittiği Himo’dan dönerken gerçekleşti

Terör örgütü PKK’nın elebaşılar Murat Karayılan ve Cemil Bayık’ın ardından gelen üçüncü ismi Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin‘in öldürülmesine ilişkin yeni detaylara ulaşıldı. Suriye’nin kuzeyinin PKK’lılaştırılması ve Türkiye’deki terör saldırılarında Suriye-Anadolu koordinasyonunu sağlayan kritik isimlerden Bahoz Erdal’ın yaklaşık 7 aydır yakın takip altında tutulduğu öğrenildi. Yapılan ilk suikast girişiminden yara almadan kurtulan Hüseyin’in aracına geçtiğimiz ay bomba konulduğu, bu saldırıda yaralandıktan sonra tedaviden dönerken öldürüldüğü anlaşıldı. Tel Hamis Tugayları’nın saldırısı sonucu öldürüldüğü açıklanan PKK’lı teröriste yakın takibe alındıktan sonra ilk saldırı bombalı araçla yapıldı. İlk saldırıdan yara almadan kurtulan Bahoz Erdal’a ikinci saldırı geçtiğimiz ay Kamışlı’da yine aracına bomba konularak yapıldı. Bahoz Erdal korumalarının içinde beklediği araca yöneldiğinde bomba uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Araçta bekleyen 6 koruması ölürken Bahoz Erdal yaralı kurtuldu. Yaralanan terörist tedavisi yapıldıktan sonra, sağlık kontrolü için sık sık Kamışlı’ya bağlı Himo beldesine gitmeye başladı.

DOKTORDAN DÖNÜYORDU
Bombalı saldırılar yetersiz kalınca Bahoz Erdal’ın ortadan kaldırılması için taktik değiştirildi. Bahoz araç içindeyken dışarıdan müdahale edilerek havaya uçurulmasına karar verildi. Saldırı anı için Bahoz’un doktor kontrolü için gittiği Himo yolu seçildi. Teröristin aracını 8 Temmuz Cuma günü Kamışlı’dan Himo’ya giderken takibe alan muhalifler, aynı aracı dönüş yolunda, Kamışlı’nın 3 kilometre batısında Himo’daki kamp çıkışında havaya uçurdu. PKK’nın “Bahoz Himo’ya giderken o araçtaydı, ancak dönüş yolunda farklı araca bindi” diyerek ölümünü gizlemeye çalıştığı öğrenildi.

Bahoz Erdal, tam bir insan kasabıydı!

BAHOZ ERDAL, TAM BİR İNSAN KASABIYDI!

Dara Botan kod adlı eski bir PKK’lı, Bahoz Erdal için “Yaralı ve hasta teröristleri bayıltmadan, ellerini ayaklarını bağlayıp maket bıçağı ile ameliyat ediyordu. Hepsi de ölüyordu” dedi

Terör örgütü PKK’nın Avrupa komitelerinde uzun yıllar sorumluluk düzeyyinde faaliyet gösterdikten sonra gittiği Kandil’de Abdullah Öcalan’ı eleştirince işkencelere maruz kalan ve örgütten kaçarak kurtulan ‘Dara Botan’ kod adlı eski PKK’lı, Fehman Hüseyin‘in öldürülmesini SABAH’a değerlendirdi.

PKK saflarında olan ağabeyi bir çatışmada öldürülen, ablası örgütten kaçan Dara Botan yaşardıklarını ise “Tanrıların yaratamadığı Cehennem” adlı kitabında anlattı. Dara Botan, Fehman Hüseyin’in örgüt içinde “Kasap Bahoz” olarak anıldığını belirterek şunları söyledi:

“1990’nın son aylarıydı. PKK’nın 4. kongresinde kongre sekretaryalığı yapmak için Kandil’e gittim. Benim gibi dışarıdan gelenler Şehit Seyfi kampında kalıyorduk. Bahoz’u orada tanıdım. Örgüt şemasında kod adı Doktor Bahoz Erdal olsa da örgüt mensupları onu Kasap Bahoz olarak bilir. Apandisiti patlamış bir örgüt mensubunu getirdiler. Bahoz Almanya’da hastanede temizlik görevlisi olarak çalışmış. Öcalan’ın konteslerinden biri olan Türkan ile onu tahta üzerine yatırıp, ellerini ve ayaklarını bağladı. Bahoz dakikalar önce elma, portakal soyduğu maket bıçağı ile o kişiyi bağırtarak sözde ameliyat yaptı. Hepimiz seyrediyorduk. O kişi bağıra bağıra öldü. Bahoz ise bize dönüp ‘Amma da dayanıksız adammış’ deyip, kahkaha bastı. Yine diş ağrısı yüzünden yerinde duramayan bir kadın getirdiler. Türkan, kadını sandalyeye oturtup arkasından boynunu var gücüyle tuttu. Bahoz ise pense ile dişi çekmeye çalışıyordu. 10-15 dakika sonra kadın olduğu yere yığıldı. Bahoz ‘Çok uğraştım kurtarmaya. Diş kurdu ciğerine kadar gitmiş, öldü’ dedi. Tam bir insan kasabıydı.”

Fehman Hüseyin’in örgütten kaçanları nasıl gözünü kırpmadan infaz ettiğini ise şöyle anlattı: “Irak savaşının başladığı dönemdi. Kamyonlarla Suriye’den çoluk-çocuk, kadın-erkek Kandil’e adam taşınıyordu. O gelenlerden baba ile oğlu geldikleri cehennemin Irak’tan çok daha kötü olduğunu anlayıp kaçarken yakalanmışlardı. Baba 49-50 oğlu ise 16’lı yaşlarda. Mahkeme kurdular. Mahkeme başkanı Cemil Bayık, savcı ise Bahoz Erdal’dı. Bahoz, ‘Niye kaçtığınızı, nereye gittiğinizi sormaya gerek yok, cezanız infaz’ deyip oturduğu sandalyeden kalkıp, tabancasını çıkarttı ve baba-oğlu kafalarına 3’er defa ateş ederek ölürdü. Sonra platformda oturanlara dönüp, ‘Mahkeme bitmiştir’ dedi.”

Hasan Cemal Bahoz Erdal için ağıt yaktı

HASAN CEMAL BAHOZ ERDAL İÇİN AĞIT YAKTI

Hasan Cemal, PKK’nın üst düzey yöneticilerinden biri olan Bahoz Erdal’ın öldürülmesiyle ilgili duyduğu üzüntüyü satırlara döktü.

Hasan Cemal’in PKK’nın üst düzey yöneticilerinden olan Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’in aracı patlatılarak öldürülmesi haberini tatildeyken aldığı söyledi.

BAHOZ ERDAL İLE GEÇİRDİĞİM 2 GÜNÜ DÜŞÜNDÜM
T24’deki köşesinde yazan Cemal, telefonuna gelen ölüm haberini aldığında aklına ilk gelenin Kandil’de Bahoz Erdal ile geçirdiği iki gün olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

EGE’NİN MAVİLİKLERİNDE SEYİR HALİNDEYKEN HABER GELDİ
“Ege’nin maviliklerinde seyir halindeyiz. Tatil vakti. Bu kadar güzellik olur mu diyorum kendi kendime… Bir çın sesi! Telefona düşen mesaj uzaklardan bir ölüm haberini getiriyor: Fehman Hüseyin Suriye’de yanındaki yedi kişiyle birlikte öldürülmüş… Haber doğru mu? Yoksa dezenformasyon mu?

HAYAT ACIMASIZDIR
Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin’le üç yıl önce, dağda iki gün geçirmiştim. Bizim meslek biraz da böyledir. Devlete silah çekmiş, yıllardır dağda yaşayan bir gerilla lideriyle bir gün konuşursun, sonra yine bir gün cennet gibi maviliklerde onun ölüm haberine yakalanırsın. Hayat acımasızdır, adaletsizdir.

GAZETECİ OLARAK BU ACIMASIZLIĞI DAHA DERİNDEN HİSSEDİYORUM
Gazeteci olarak bu acımasızlığı, bu adaletsizliği şu yaşadığımız anababa zamanlarında daha derinden hissediyorum. Kan ve gözyaşı durmuyor. Her gün asker polis ölümleri… Her gün gerilla ölümleri… Her gün ağlayan analar… Öylesine büyük acılar ki.

PKK’NIN VAZGEÇİLMEZ RÖPORTAJCISI
PKK’nın gazetesi Özgür Gündem’de genel yayın yönetmenliği yapan Hasan Cemal, çoğu kez Kandil’e gidip oradaki terör örgütünün -Bahoz Erdal da dahil- birçok üst düzey yöneticileriyle röportaj yaptı.

.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA