Alucra Demirözü Köyü

Bakan Albayrak: Tarihi başarılara imza attık

Bakan Albayrak: Tarihi başarılara imza attık
Bu haber 01 Ocak 2018 - 14:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin ilk sondaj gemisinden yeni yıl mesajı verdi: 2018 yılında da tarihi başarılara imza atacağız.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Norveç’in güney kıyısında bulunan Hoylandsbygda limanından yola çıkarak bugün Kocaeli Dilovası’nda bir limana yanaşan Türkiye’nin ilk sondaj gemisini ziyaret etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin ilk sondaj gemisinden açıklamalarda bulundu.

“2017’DE DÜNYA REKORLARI KIRDIK”

Bakan Albayrak, 2017’de enerjide birçok alanda rekorların görüldüğünü vurgulayarak, “Bu yıla da Türkiye enerji tarihi açısından önemli bir milat olan, bu yıl içinde sözünü verdiğimiz ki, elhamdülillah ülkemize ulaştı, sektörünün en büyüğü ve en son teknolojili gemilerinden biri olan, ülkemizin ilk yerli sondaj gemimizle 2018’e giriyoruz.” diye konuştu.

Bakan Albayrak: Tarihi başarılara imza attık

Türkiye’nin ilk sondaj gemisi Marmara’da VİDEO

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYACAĞIZ”

Madencilik ve sondaj faaliyetlerinde en yüksek rakamların yakalandığını vurgulayan Bakan Albayrak, “2018’in de tarihi başarılarla geçeceği bir yıl olmasını diliyorum. Özellikle 15 Temmuz sonrası Türkiye, birlik ve beraberlik içerisinde yakaladığı ruh ile birlik içerisine gelince ne kadar büyük zaferlere imza atacağını gösterdi. 15 Temmuz ruhuna ihanet etmek isteyenler, ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde olmasını engellemeye çalışanlar içerideki ve dışarıdaki kesimlerin müdahalelerine de şahit oluyoruz. Gerek hükümetimiz gerek bakanlığımız noktasında bunun zedelenmemesi buna ihanet edilmemesi için çok ama çok çalışacağız, taş üstüne taş koyacağız, çok daha fazla hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin ilk sondaj gemisi VİDEO

Bakan Albayrak: Tarihi başarılara imza attık

Bakan Albayrak: Tarihi başarılara imza attık

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA