Alucra Demirözü Köyü

Başbakan: Teröristlere dünyayı dar edeceğiz

Başbakan: Teröristlere dünyayı dar edeceğiz
Bu haber 23 Ocak 2018 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili konuştu: Son terörist öldürülünceye kadar operasyon devam edecek.

Başbakan Yıldırım, Devlet Övünç Madalyası Töreni’nde Afrin’i teröristlerden temizlemek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili açıklamalarda bulundu.

“TERÖR KORİDORUNU BAŞLARINA YIKACAĞIZ”

Başbakan Yıldırım, “Zeytin Dalı Harekatı son terörist yok oluncaya kadar devam edecek. Bu bölgeden de tüm terör unsurları temizlenecek, vatanımıza gelen kardeşlerimizi oraya dönecek. Oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu başlarına yıkacağız.” dedi.

“HAREKATA LEKE SÜRMEK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik kara propagandayla ilgili Başbakan Yıldırım, “En büyük alçaklıktır. Harekatın amacı, masum ve sivil insanları, alçak terör örgütlerinin zulmünden kurtarmaktır. Hiç sıkılmadan, geçmiş olaylara ait fotoğrafları operasyonda siviller öldürülüyormuş gibi takdim etmekten çekinmiyorlar. Harekata leke sürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

“DAVAMIZ BARIŞ VE KARDEŞLİK DAVASIDIR”

Başbakan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Gazilerimiz vatan ve millet savunması uğruna gazilik şerefine nail oldular. Bin yıldır biz bu topraklarda yaşıyoruz. Mübarek şehitlerimizin, yiğit gazilerimizin fedakarlıkları olmasaydı, değil bin yıl, bir yıl bile bu topraklarda tutunamazdık. Bu topraklarda bin yıldır bulunan Türk devlet geleneğinin davası, insanlık davasıdır. Davamız barış ve kardeşlik davasıdır.

“TÜRKİYE OYUNA GELMEZ”

Türkiye, karanlık ellerin kirli oyunu ile diz çöktürülmeye çalışılıyor. Aziz millet bu oyuna gelmez. Türkiye, terör örgütleriyle mücadelesini elbette kesintisiz şekilde sürdürecek.

“TERÖRİSTLERE DE ONLARIN AĞABABALARINA DA DÜNYAYI DAR EDECEĞİZ”

Türkiye terör belası ile yıllardan beri amansız bir mücadele veriyor. Bu bela kimi zaman vesayetçiler yolu ile, kimi zaman terör olarak önümüze geliyor. Kimi zaman asker kıyafetine bürünmüş hainlerin saldırıları ile karşılaşıyoruz. Teröristlere de onların ağababalarına da dünyayı dar edeceğiz. Kardeşliğimizi koruyarak tüm terör örgütlerinin başını ezeceğiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA