Alucra Demirözü Köyü

Başbakan’dan müjde üstüne müjde!

Başbakan’dan müjde üstüne müjde!
Bu haber 09 Ağustos 2016 - 13:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakan’dan müjde üstüne müjde!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan'dan müjde üstüne müjde!

Başbakan Binali Yıldırım, 7 Ağustos’taki Yenikapı mitingiyle Türk milletinin 15 Temmuz darbe girişimine nasıl engel olduğunu söyledi. Darbe teşebbüsünün hemen arkasından Merkez Bankası’nın faiz düşürmeye devam edip ekonomiye güvenini teyit ettiğini dile getiren Yıldırım, ” Türk halkı ise hem darbeyi önledi, hem de piyasaya para verdi. Böyle milletin alnından öpülür. Darbeden sonraki 10 günde, 11 milyar doları Türk parasına çevirerek kan verdiniz, can verdiniz” dedi.

Yıldırım’ın konuşmasından satışbaşları şöyle: 

10 GÜNDE 11 MİLYAR DOLAR BOZDURULDU

Darbe günü herkes panik olacak, kıtlık olacak, para çekme makinalarında para kalmayacak diye propaganda yaptılar. O gün hiçbir sıkıntı yaşanmadan devam etti. Borsa saldırıya rağmen çalıştı. Merkez Bankası piyasaya para bile sürmedi. Hem darbeyi önledi, hem de piyasaya para verdi. Böyle milletin alnından öpülür. Darbeden sonraki 10 günde, 11 milyar doları Türk parasına çevirerek kan verdiniz, can verdiniz. Dolar kuru, Euro, bütün kurlar sadece uçak krizinde meydana gelen dalgalanmayı gördü. Borsa yükselmeye devam ediyor. Yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Konut kredilerinde faizi düşürmek için çalışmalara başladık. Tüketici kredilerinde taksit sayısını artıracağız. Vatandaşlarımızın ödeme şartlarını daha da rahatlatacağız.

15 BİN ÖĞRETMEN 10 BİN POLİS ALINACAK

Öğretmen, polis adaylarımıza müjde veriyorum. Önümüzdeki günlerde MEB yeni öğretim yılı için 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Ayrıca, İçişleri Bakanlığımız 10 bin yeni polis alacak. Gençlerimizi bu şerefli mesleğe gitmeleri için çağrı yapıyorum.

ÇİFTÇİYE VE İŞADAMLARINA MÜJDE

Ekonomi yönetimimiz, tasarrufları artırmak, ihracatı teşvik için yeni kararlar aldı. Yatırımcı önündeki engelleri kaldırıyoruz. Bireysel emeklilik sistemini otomatik hale getiriyoruz. Plan Bütçe Komisyonu’na geliyor. Böylece bu sistemle önümüzdeki yıllarda en az 90 milyar tasarruf sağlayacağımızı hesap ediyoruz. Tasarrufları artırmak, büyük yatırımlar için Türkiye Varlık Fonu’nun kurulması için tasarıyı Meclis’e gönderdik.

Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı çiftçilerimiz için önemli bir karar aldı. Kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortaklarının geçmiş kredi borçlarını yeniden yapılandırıyoruz. 5 yıl vade ile taksitlendiriyoruz. Böylece icra takiplerini de durduruyoruz. Afetlerden etkilenen üreticilerimizin borçlarını da 1 yıl süreyle erteliyoruz. Üreticilerimizin mağduriyetini gidermek için, tarım sigortalarının kapsamını genişletiyoruz. Bir müjde de Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızdan. Esnafımız teminatlarla ilgili sıkıntı çekiyor. Taşınırları teminat olarak kullanamıyor. Bu teklifle taşınır mallar da teminat olarak gösterilebilecek. 

FETÖ’YE 14 AĞUSTOS GÖNDERMESİ

FETÖ terör örgütü 14 Ağustos’u bekleyin diyor. 14 Ağustos AK Parti’nin kuruluş yıl dönümüdür. O gün hep beraber genel merkezimizde olacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA