Alucra Demirözü Köyü

Başkan Erdoğan Necip Fazıl Ödülleri töreninde konuştu

Başkan Erdoğan Necip Fazıl Ödülleri töreninde konuştu
Bu haber 21 Aralık 2018 - 23:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Erdoğan Necip Fazıl Ödülleri töreninde konuştu

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 21.12.2018 Güncelleme Tarihi: 21.12.2018 
BAŞKAN ERDOĞAN NECİP FAZIL ÖDÜLLERİ TÖRENİNDE KONUŞTU

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan canlı yayına önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kaymağını yedikleri bu ülkeye adeta asalak gibi yapışan elitler, Türkiye’nin kültür hayatının çoraklaşmasının da başlıca müsebbipleridir” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri programına katıldı. Erdoğan programda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Kaymağını yedikleri bu ülkeye adeta asalak gibi yapışan elitler, Türkiye’nin kültür hayatının çoraklaşmasının da başlıca müsebbipleridir” dedi.

Erdoğan, “Üstat Necip Fazıl son nefesini verinceye kadar statüko ve kalemşorlarının hedefi olmuştur, tam 8 kez hapse girmiştir.” diye konuştu.

Erdoğan, “Saldırılar ve hoyratlar karşısında dinleyenlerin yüreğinde abideleşen bir Necip Fazıl vardır. Gelecek nesillere üstadın hayalini kurduğu güçlü bir Türkiye’yi bu eserlerle bırakacağına inanıyorum. Üstat Necip Fazıl son nefesini verinceye kadar statüko ve kalemşorlarının hedefi olmuştur, tam 8 kez hapse girmiştir. Gelecek nesillere üstadın hayalini kurduğu güçlü bir Türkiye’yi bu eserlerle bırakacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan, “Şiir dalında ödüle layık görülen Arif Ay’ı tebrik ediyorum.” dedi.”Küfür kilerinden ekmek yemektense İslam çilehanesinde aç kalmayı canına minnet gören bir Necip Fazıl vardır” ifadesini kullandı.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA