Alucra Demirözü Köyü

Bazı belediyelere kayyum atandı .

Bazı belediyelere kayyum atandı  .
Bu haber 11 Eylül 2016 - 12:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAZI BELEDİYELERE KAYYUM ATANDI
GÜNDEM
Giriş Tarihi: 11.09.2016 Güncelleme Tarihi: 11.09.2016

PKK ve FETÖ’ye destek veren 28 belediyeye kayyum atandı. Kayyum atanan belediyelerin 24’ü HDP, 3’ü AK Parti, 1’i MHP’li.

Hükümet belediyelerin terör örgütlerine desteğinin önüne geçmek amacıyla harekete geçti. 2’si il, 24’ü ilçe, 2’si belde toplam 28 belediyeye kayyum atandı.

TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM VE YATAKLIK…
Bakanlıktan yapılan açıklamada, “01.09.2016 tarihinde yürürlüğe giren 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Belediye Kanunu’nda düzenleme yapılmış, terör veya terör örgütlerine yardım ve yataklık suçuyla hakkında soruşturma açılan veya görevden uzaklaştırılan belediye başkan ve meclis üyelerinin yerine 15 gün içerisinde görevlendirme yapılması hüküm altına alınmıştır” denildi.

“TEDBİR ALMAK DEVLETİN ASLİ GÖREVİ”
Bu kapsamda PKK-KCK ve FETÖ terör örgütlerine yardım ve destek vermekten dolayı haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında 28 belediye başkanının (24’ü PKK-KCK, 4’ü FETÖ) daha önce görevinden uzaklaştırıldığı hatırlatılan açıklamada, “Bu belediye başkanlarının 2’si il, 24’ü ilçe, 2’si belde belediye başkanıdır ve 12’si halen tutukludur. Demokrasi ve hukuk devleti anlayışında millet iradesinin yerel yönetimlere yansıması esastır. Ancak belediyeler vatandaşımızın kullandığı oyu, verdiği vergileri ve demokrasinin sunduğu iklimi istismar ederek ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinin etkisi altına giriyorsa, milli iradeyi gaspedenlere karşı tedbir almak devletin asli görevidir” ifadesi kullanıldı.

“VATANDAŞLARA HİZMETLER EN İYİ ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEK”
“Vatandaşlarımızın verdiği vergilerle oluşan kaynaklar ve verdiği oyla oluşan siyasi irade, terör örgütlerine devşirilemez” denilen açıklama şöyle devam etti:

“Seçimle iş başına gelip, milletin hür iradesini suç işlemek için kullanmanın meşruiyeti yoktur. Elbette hiçbir hukuk düzeni hakların açıkça kötüye kullanılmasını korumaz. Demokrasi ve hukukun üstünlüğünü işletmek devletin görevidir. Milletin beklediği de budur. Terör örgütleri karşısında ülkenin birlik ve beraberliğini, milletin ferasetiyle, işleyen demokrasi, işleyen hukuk ve işleyen devlet tesis edecektir. Bu işleyişi sağlamayı teminen görevlendirme yapılan belediyelerde kaynaklar terör örgütlerine değil, o yörede yaşayan vatandaşlarımıza sunulacağı için hizmetler en iyi şekilde yürütülecektir.”

SALDIRILARDA KULLANILAN ARAÇLARA BELEDİYELERE AİTTİ
Terörle mücadele sürecinde PKK’lı teröristlerin sokaklara barikat kurması, çukur açması sırasında belediyenin araçlarını kullandığı tespit edilmişti. Aynı zamanda birçok bombalı saldırıda kullanılan araçlar yine bazı belediyelere aitti. Kayyum atanması kararının, belediye kaynaklarının teröre destek amacı ile kullanılmasının öüne geçmek amacıyla alındığı belirtiliyor.

İşte yeni görevlendirmelerin yapıldığı belediyeler…

BAKAN SİNYALİ VERMİŞTİ
Kayyum atanacağını geçtiğimiz perşembe günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı. Bakan Soylu, “28 belediyenin yönetimi kandilden milletin iradesine geçecek'” demişti.

Kayyum atamalarıyla ilgili çalışmaların yapıldığını açıklayan İçişleri Bakanı, “Bize kanun hükmünde kararnamenin verdiği yetkiyle 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristlerde değil, 28 belediyenin yönetimi kandil’in talimatıyla değil, şu ay yıldızlı bayrağı kendi gönlüne sindirmiş insanların yönetimiyle devam edecektir. herkesin böyle bilmesini isteriz” demişti.

Bakan Soylu, sadece Doğu ve Güneydoğu’da değil, Türkiye’nin hangi noktasında olursa olsun, teröre bulaşmış, sadece PKK, KCK, Kandil terörüne değil, FETÖ terörüne de bulaşmış tüm belediyeler için de aynı şeyin geçerli olacağı mesajını vermişti.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA