Alucra Demirözü Köyü

BBC Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamaya başladı

BBC Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamaya başladı
Bu haber 30 Ocak 2018 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TSK’nın Afrin’de teröristlere yönelik düzenlediği operasyonlara karşı kötü bir algı oluşturmaya çalışan İngilizler, tarihi eserlerin vurulduğunu savunuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlere darbe üstüne darbe vurmasının dünyadaki etkileri sürüyor.

Türkiye sınırında oluşturulmak istenen terör hattına engel olan TSK’nın operasyonlarını durduramayan İngilizler, medyayı kullanarak algı çalışmasına başladı.

TAPINAK VURULUYOR YALANI

Ülkede yayın yapan BBC’de ekrana gelen haberde; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede yaptığı hava operasyonları kapsamında tarihi eserlerin de hedef alındığı ifade edildi.

BBC Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamaya başladı

TARİHİ ESERLER AVRUPA’YA TAŞINSIN İSTİYORLAR

Terör örgütü DEAŞ’ın bölgede müzeleri imha etmesine, YPG’li teröristlerin de tarihi eserleri kaçırarak Avrupa’ya satmasıyla ilgili tek bir haber yapmayan BBC, Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamak için böyle bir habere imza attı.

BBC Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamaya başladı

TSK’NIN AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili TSK’dan yapılan açıklamada, “Harekat alanında bulunan dini ve kültürel yapılar, tarihi eserler ve arkeolojik kalıntılar ile kamu yararına faaliyet gösteren tesisler de kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının hedefleri arasında bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verilmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA