Alucra Demirözü Köyü

Beyin kanaması geçiren doktorun organları bağışlandı

Beyin kanaması geçiren doktorun organları bağışlandı
Bu haber 05 Ocak 2018 - 0:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa’da beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybeden 48 yaşındaki doktor Faruk Kemal Sevilmiş’in organları bağışlandı.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 4 gün önce beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden 48 yaşında doktor Faruk Kemal Sevilmiş’in organları ailesinin talebi üzerine bağışlandı.

Beyin kanaması geçiren doktorun organları bağışlandı

Faruk Kemal Sevilmiş

Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Engin Paralı, gazetecilere yaptığı açıklamada, meslektaşlarını kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

“HAYATI BOYUNCA HASTALARINA SAĞLIK DAĞITTI”

Organ bağışının önemine değinen Paralı, “Hayatı boyunca hastalarına sağlık dağıtan arkadaşımız öldükten sonra da insanlara can olmaya devam edecek. Organlarının bağışlanmasına izin veren yakınlarına şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Yüksek İhtisas Hastanesi organ nakli cerrahlarından Atilla Satır ise Sevilmiş’in hayatını hastalarına adayan bir doktor olduğunu anlatarak, “Türkiye’deki yaklaşık 25 bin böbrek hastasının 2’sinin kurtulma imkanı olacak. Hastanın böbreklerini alarak 2 diyaliz hastasının yaşamına biraz olsun katkı sağlayacağız. Ayrıca karaciğeri de bir hastaya nakledilecek.” diye konuştu.

Beyin kanaması geçiren doktorun organları bağışlandı

10 YIL DİYALİZ HEKİMLİĞİ YAPTI

Sevilmiş’in kardeşi Haluk Sevilmiş de ağabeyinin yıllarca acil servis, diyaliz bölümünde görev yaptıktan sonra mesleğine aile hekimi olarak devam ederken hayatını kaybettiğini söyledi.

Beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan ağabeyinin yaşam mücadelesini kaybettiğini dile getiren Sevilmiş, şöyle devam etti:

“Buradaki doktorlar da bize organ bağışının önemini ve nasıl gerçekleştiğini anlattı. Daha sonra biz de ağabeyimin organlarını bağışlama kararı aldık. Ağabeyim 10 yıl kadar diyaliz hekimi olarak görev yaptı. Yıllarca organ yetmezliği yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalıştı. Kendisi de zaten organ bağışının yapılması konusunda bizlere tavsiyede bulunuyordu. Biz de ağabeyimin ölümünden sonra insanlara yardımcı olmasını sağlamak için organlarının bağışlanmasını istedik.”

Beyin kanaması geçiren doktorun organları bağışlandı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA