Alucra Demirözü Köyü

Bozdağ: ABD taleplerimizi önemsiyor.

Bozdağ: ABD taleplerimizi önemsiyor.
Bu haber 09 Ağustos 2016 - 14:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi konusunda, “ABD yetkililerinin bugüne kadar yaptığı açıklamalarına baktığımızda şu mesaj çıkıyor, Fetullah Gülen’in iadesi konusunu tartıştıkları, görüştükleri, bu konudaki talepleri önemsedikleri çıkıyor. Zira bugüne kadar bir iade talebi hakkında ABD makamları bu kadar bir değerlendirme şimdiye kadar yapmadılar. Biz bunu olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası toplantısında, AA editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

7 Ağustos ve 15 Temmuz’un, Türkiye’de darbe yapılamayacağının herkese ispatı olduğunu ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

“7 Ağustos, 15 Temmuz’un mesajı nedir derseniz, bundan böyle darbelerin Türkiye’de yapılamayacağının, yapmak isteyenler olursa milletin buna asla izin vermeyeceğinin dosta ve düşmana ilanıdır. ‘Ben istiklalimi de istikbalimi de tayin ederim’ diyor millet. Dışarıdaki güçlerin talimatıyla hareket eden maşalar ya da içimizdeki hainler asla Türkiye’de kader tayini yapamazlar, gelecek tayini yapamazlar.”

Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in maşa vasfını yitirdiğini vurgulayarak, “Artık Fetullah Gülen, ABD için de başka bir ülke için de kullanışlı bir maşa olma vasfını yitirmiştir.” dedi

“ABD GÜLEN’İN İADESİNİ GÖRÜŞÜYOR”
Gülen’in iadesi konusunun ABD makamlarınca görüşüldüğünü hatırlatan Bozdağ, şunları kaydetti:

“ABD yetkililerinin bugüne kadar yaptığı açıklamalarına baktığımızda şu mesaj çıkıyor, Fetullah Gülen’in iadesi konusunu tartıştıkları, görüştükleri, bu konudaki talepleri önemsedikleri çıkıyor. Zira bugüne kadar bir iade talebi hakkında ABD makamları bu kadar bir değerlendirme şimdiye kadar yapmadılar. Biz bunu olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.”

“ABD’NİN GÜLEN TERÖRİSTİNİ TÜRKİYE’YE İADE EDECEĞİNE İNANIYORUM”
ABD’nin, FETÖ elebaşı Gülen’in iadesini dikkatle gözden geçireceğine inandığını belirten Bozdağ, “Çünkü ABD büyük bir devlettir. Sonunda bu büyük devlet, o büyüklüğünün gereğini yapacaktır. Bu Fetullah Gülen teröristini Türkiye’ye iade edeceğine inanıyorum.” dedi.

“İSTİHBARAT OKULLARI ZİNCİRİ ARTIK FAŞ OLMUŞTUR”
Darbe girişiminin ardından FETÖ yapılanmasının deşifre olduğuna işaret eden Bozdağ, “İstihbarat okulları zinciri artık faş olmuştur. Türkiye’de artık bu iş bitmiştir, başka ülkelerde de bitmiştir. Onun için buna yatırım yapmak, akıllı bir ülkenin yapacağı bir iş kesinlikle değildir.” diye konuştu.

“NE BİLİYORSANIZ ONLARI DOĞRUCA ANLATIN”
FETÖ ile ilişkisi olanlara “bildiklerini anlatmaları” çağrısında bulunan Bozdağ, “Buradan, terör örgütüyle bugüne kadar irtibatlı olan, örgütün içinde olan, şu anda bu darbe teşebbüsü nedeniyle gözaltında, tutuklu olan veya kaçan herkese söylüyorum, ülkelerini, milletini, Allah’ını, kitabını seviyorlarsa, ne biliyorlarsa onları doğruca anlatmalıdır.” dedi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA