Alucra Demirözü Köyü

Büyükada’daki hain planın tüm detayları ortaya çıktı

Büyükada’daki hain planın tüm detayları ortaya çıktı
Bu haber 20 Temmuz 2017 - 20:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyükada’daki hain planın tüm detayları ortaya çıktı

BÜYÜKADA'DAKİ HAİN PLANIN TÜM DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Büyükada’da 10 ajanın yaptığı toplantıda, İsveç Uyruklu Ali Ghravi’nin üzerinden çıkan dijital verilerde, Doğu ve Güneydoğu’su bölünmüş Türkiye haritası çıktı. Haritada Türkiye’deki yerlere Kürtçe isimler bile verilmiş.

Önce Gezi kalkışması, ardından 17-25 Aralık Kumpası ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişimi. FETÖ, 15 Temmuz’da halkın canı pahasına darbeye geçit vermemesinden sonra ülkeyi kaos ortamına sürüklemek için PKK ve DHKP-C ile işbirliğine gitmekte sakınca görmüyor. Büyükada’daki masumane olarak gösterilmeye çalışılan son toplantı Türkiye üzerine oynanmak istenen yeni oyunu da gözler önüne serdi.

BÖLÜNME PLANINI ÇİZMİŞLER

İsveç uyruklu Ali Ghravi’den ele geçirilen dijital veriler oyunun büyüklüğünü de gösteriyor. İnsan Hakları Eğitmeni ve bilişim uzmanı olduğunu ifade eden Ghravi’den ele geçen Asya haritasında Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünme planı yer alıyor. Haritada, Türkiye sınırları içinde yer alan Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nin büyük bir bölümünün çizilen sınırla, Kuzey Irak ve Suriye’de Kürtlerin yaşadığı alanlarla birleştirildiği görülüyor. Ayrılan yerlere de Kürt gruplarının isimleri verilmiş. Yine aynı haritada İran sınırları içerisinde kalan belirli bölgeler de bu harita içinde tek sınır olarak gösteriliyor.

ERDOĞAN’IN İŞARET ETTİĞİ HARİTA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükada’daki toplantıyla ilgili ‘masanın üstünde ne tür haritalar ne tür projeler olduğunu polisimiz tespit etti” diyerek üzerinde çalışılan bir harita olduğuna işaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bahsettiği haritanın toplantıya katılan İsveç Uyruklu Ali Ghravi’nin üzerinden çıkan ve Türkiye’nin Doğu bölgelerinin bölünmüş olduğu bir harita olduğu ortaya çıktı.

BYLOCK NASIL YÜKLENİR?

Telefon ve bilgisayar içerisinde ki verilerin nasıl saklanması gerektiği, nasıl şifrelenmesi ve şifreleme programları hakkında bilgi verilen toplantı da, ByLock nasıl yüklenir, dışarıdan yüklenmeye karşı önlemler ve geri dönüşümü engelleyebilecek programlar hakkında nasıl eğitimler verildiği anlatılmış. Konuşmalarda ByLock geçince toplantıda bulunan bir kişi bu durumu polise bildirince toplantı deşifre edildi.

PKK’LIYIM BENİ AF ÖRGÜTÜNE ALIN

Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser’in telefon ve bilgisayarında yapılan incelemelerde ise, Af örgütüne üye olmak isteyen bir PKK doktorunun mesajı bulundu. Mesaj şöyle: “Ben Kuzey ıIakta’yım. Uzun zamandan beri PKK üyesi olup gerilla doktoruyum. Önümüzdeki yıllar Rojavada DEAŞ’a karşı YPG bünyesinde cephede olacağım. Üyeliğim mümkünse AF Örgütü’ne üye olmak istiyorum. Bu ideolojime ters bir durum olmaz. Aksine onur duyarım.”

MERKEL ‘AJANLARI’NA AĞLIYOR

FETÖ, PKK ve DHKP-C teröristlerine oturma izni veren ve konuyu “yargının kararı” diyerek geçiştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’de tutuklanan Alman ajanın serbest bırakılmasını istedi.

TUTUKLAMALAR HAKSIZMIŞ

“Tutuklamanın net olarak tamamen haksız olduğu kanısındayız” diyen Merkel, “Tutuklamaların suçsuz insanların zorlu bir sürece sokularak cezaevine gönderildiği bir başka olay olduğunu” ve “bunun da büyük bir endişe kaynağı olduğunu” dedi.

YARGI KARARI DEMEDİ

Ülkesindeki teröristlere oturma izni ve maaş verilmesini “Yargının kararı” diyen Merkel, Peter Steudtner’in tutuklanmasıyla ilgili “yargı” ifadesini kullanmayarak “Türk makamları tarafından tutuklanması” ifadesini kullandı.

TUTUKLAMALAR ABD VE İSVEÇ’İ RAHATSIZ ETTİ

Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcü Heather Nauert, “Altı saygın aktivistinin tutuklanmasını şiddetle kınıyoruz ve serbest bırakılmaları istiyoruz” dedi. Tutuklanan Ali Gharavi hakkında, ülkesi İsveç’ten de açıklama geldi. İsveç Dışişleri Bakanlığı, sözcüsü Jessica Garpvall, Gharavi’nin tutuklanmasından dolayı endişeli olduklarını belirtti.

HANİ İNSAN HAKLARI İHLALLERİ HARİTASIYDI

İnsan Hakları Derneği eski başkanı Hüsnü Öndül: “Bir gazetede Türkiye haritasından bahsedilmişti. İstihbaratın verdiği bilgi bu. İnsan hakları ihlallerinin haritalanması bir yöntemdir. ‘Haritalama’ ile coğrafi harita arasındaki farkın farkında olmayanların Cumhurbaşkanını doğru bilgilendirmiş olması mümkün değil.”

Akşam

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA