Alucra Demirözü Köyü

“CHP’de 650 milyon nerede?” kavgası ve CHP milletvekilinin “haraç” tartışması .

“CHP’de 650 milyon nerede?” kavgası ve CHP milletvekilinin “haraç” tartışması .
Bu haber 08 Mayıs 2021 - 15:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP tüzel kişiliğinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, Kılıçdaroğlu’na “650 milyon nerede?” diye sordu. Son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini sordu. Öte yandan CHP’li Aykut Erdoğdu’nun ‘haraç’ yazışmaları gündemdeki sıcaklığını koruyor. Gelişmeleri A Haber canlı yayınına katılan Sabah gazetesi yazarı Erhan Öztürk değerlendirdi.

“CHP’de 650 milyon nerede?” kavgası ve CHP milletvekilinin “haraç” tartışması

Sabah gazetesi yazarı Erhan Öztürk’ün açıklamalarından öne çıkanlar:

30 yıldır CHP’yi takip eden bir gazeteciyim. CHP’de bu işler hiç bitmez. A Haber’e konu olan CHP avukatı, ‘CHP’de iki tane il başkanı davayı kaybettik diyerek Genel Merkez’den para aldılar.’ dedi. Bu çok enteresan bir şey. Biz şimdi bunu da araştırıyoruz.

Bu olaylar özellikle Haluk Koç’un CHP’nin mali işlerine baktığı döneme denk geliyor. Bu dönemi iyi incelemek ve bakmak lazım.

Çok ciddi iddiaların olduğu bir dönem. CHP’nin bu paraları nasıl harcadığına dair seçmenini, halkı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bilgilendirmesi lazım.

Ben Aykut Erdoğdu’yu bilmiyordum. 2011 yılında devletten istifa ederek aday oldu. Aykut Erdoğdu o dönem seçim çalışmaları için para ödeyecek güçte bile değildi.

Aradan geçen 10 yılda Aykut Erdoğdu’nun bu kadar olanaklara sahip olmasının bir açıklaması olmalı. Bu dönemde maddi anlamda inanılmaz bir yükselişi var.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA