Alucra Demirözü Köyü

Cihangir’de ilginç olay! Mum yakıp yasını tuttular

Cihangir’de ilginç olay! Mum yakıp yasını tuttular
Bu haber 14 Haziran 2016 - 1:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cihangir’de, dün, bir apartman dairesinde doğalgaz sıkışması sonucu meydana gelen patlama sonucu düşen molozların altında kalarak hayatını kaybedensimitçi Feridun Yükseltürk için anma yapıldı.

Simit arabasını çiçeklerle süsleyip, mum yakan mahalleli, Yükseltürk’le ilgili anılarını anlattı.

Firuzağa Meydanı Defterdar Yokuşu Sokak’taki bir binanın 5’inci katında bulunan dairede, dün sabah saatlerinde, doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlama sonucu simitçilik yapan Feridun Yükseltürk hayatını kaybetmiş, taksici Veysel Bulut da ağır şekilde yaralanmıştı.

Cihangirliler, yıllardır simit aldıkları Feridun Yükseltürk için bu akşam bir anma gerçekleştirdi. Saat 21.30’da, Yükseltürk’ün simit arabasının önünde bir araya gelen Cihangir Mahallesi sakinleri, arabayı çiçeklerle süsleyip, mumlar yaktı.

Mahalleliler simitçi Feridun ağabeyleriyle ilgili anılarını ve hislerini birbirleriyle paylaşırken, bazı vatandaşların ise hislerini yazdıkları kağıt parçalarını simit arabasına yapıştırdığı gözlendi.

Anma törenine katılan Hürriyet Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, yıllardır Firuzağa Meydanı’nda simit satan 75 yaşındaki Feridun Yükseltürk’ün herkes tarafından çok sevildiğini belirterek, “Yaşanan doğalgaz patlamasından sonra ne yazık ki sabahın erken saatinde hayatını kaybetti. Gerçekten çok iyiydi. Yıllardır tanıdığımız, benim çocuklarımla sürekli buradan simit aldığım ve de çok sevdiğimiz bir abimizdi. Mahallemiz için çok önemli biriydi, dolayısıyla böyle bir anma yapıldı” diye konuştu.

Cihangir Mahallesi’nde yaşayan Sibel Köklü ise “Tanıdığımız bir insandı. Yıllardır buradaydı. Sabah, kahvaltı için kahveye geldiğimizde mutlaka uğrardık, bir simidini alırdık, sohbet ederdik” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA