Alucra Demirözü Köyü

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı hatalar var ki, Aptallar değil ancak alçaklar yapar!.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı hatalar var ki, Aptallar değil ancak alçaklar yapar!.
Bu haber 18 Kasım 2017 - 15:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı hatalar var ki, Aptallar değil ancak alçaklar yapar!.Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı hatalar var ki, Aptallar değil ancak alçaklar yapar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı hatalar var ki, Aptallar değil ancak alçaklar yapar!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NATO'YA ÇOK SERT SÖZLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. NATO tatbikatındaki skandala ilişkin Erdoğan, “Bazı hatalar var ki, aptallar değil ancak alçaklar yapar. NATO’nun güvenilirliği artık sorgulanır hale gelmiştir. “dedi. Öte yandan Erdoğan, NATO’ya ve dünyaya seslenerek, “Rusya’dan S-400’leri aldık iş bitti.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“SİZLERİ DÜNYANIN İLK 10 SIRASINA SOKACAĞIZ BUNUN BAŞKA YOLU YOK”

Rize’yi bir başka İstanbul’u bir başka Kars’ından Edirne’sine Mardin’ine kadar her bir şehrimizi ayrı ayrı severiz. Bunun için tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyoruz. Ama birileri bunu anlamıyor. Allah’ın izniyle bizler de sizleri dünyanın ilk 10 sırasına sokacağız bunun başka yolu yok. Geldiğimizde 26. Sıradaydık ve G-20’ye girdik. Bu bir azmin, inanmışlığın neticesidir. Bunu birlikte yaptık, siz bize biz size inandık. Şimdi hedef, Allah’ın izniyle ilk 10’un içerisine girmek. Yapar mıyız? Eyvallah. Bu ülkeyi bizim başımıza yıkmak için ellerini ovuşturan o kadar büyük bir çevre var ki

“İSTİHDAMIMIZ KESİNTİSİZ SÜRECEK”

Biz ata topraklarımız Rize’den başlatarak Türkiye’nin tamamını zihnimize nakşettik. Ordumuzu en güçlü ordu, polisimizi en güçlü polis haline getireceğiz ki saldırıları bertaraf edelim. Ekonomimizi güçlü olacak ki önümüzü görebilelim. 2002 Kasım’da göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolar IMF‘ye borcumuz vardı. 2013’de bitirdik ve IMF bizden borç istedi. Arkadaşlara dedim ki verin. Baktılar ki Türkiye veriyor, vazgeçtiler. Geçtiğimiz 15 yılda gece gündüz çalıştık ve çalışacağız.Bugün geriye dönüp baktığımızda ülkemizi nereden nereye getirdiğimiz ortada. AK Parti doğru zaman ve zeminlerde hiçbir zaman kendini eleştirmekten korkmayan bir partidir. Ana muhalefet sadece yalanla iftira ile tarihi işlerle uğraşmışlardır.

“AK PARTİ KENDİSİ SORGULANMAKTAN ÇEKİNMEYEN BİR PARTİDİR”

Ekonomimiz güçlü olacak, ihracatımız ve istihdamımız kesintisiz sürecek. Merkez bankamız döviz rezervi 120 milyar dolara dayandı. 136 milyar dolara çıkmıştık bir gerileme yaşadık ama bunu aşacağız AK Parti kendisi sorgulanmaktan çekinmeyen bir partidir. AK Parti milletimizle hasbi ve harbi ilişki içindedir.

Son günlerdeki değişim söylemimizin bazıları tarafından sanki ilk defa olan bir şeymiş gibi algılandığını görüyorum. Halbuki biz, kendimizi sineye çekme, sorgulama işine yeni başlamadık. En başından beri bu anlayışla hareket ediyoruz. Çünkü bizim inancımıza göre Allah’tan başka hiçbir varlık layüsel değildir, sorgulanamaz değildir.

 

“BAZI YANLIŞLAR VARDIR Kİ ONLARI APTALLAR DEĞİL ANCAK ALÇAKLAR YAPAR”

Türkiye güçlendikçe ülkemize ve dolayısıyla bizlere yönelik hücumların şiddeti de artıyor. İşte daha dün, Norveç’teki NATO tatbikatında sergilenen terbiyesizliği sizler de takip ettiniz. Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da işte böyle bir hadisedir. Şahsımı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan bu terbiyesizliği, NATO içinde bir süredir varlığını müşahede ettiğimiz çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak anlıyorum.

S-400’LERİ ALDIK İŞ BİTTİ!

Suriye’den ülkemize yönelik tehditlerin zirveye çıktığı bir dönemde füze savunma sistemlerini geri çekerek Türkiye’ye yönelik bir saldırı durumunda harekete geçilmeyebileceği intibasını veren NATO’nun güvenirliği, tüm üye ülkeler nezdinde sorgulanır hale gelmiştir. Biz kendimizi savunmak için S-400 almaya kalktığımızda kimileri tarafından ortaya konulan tepki de bu çarpıklıktandır. Başkalarına ses çıkarmayanlar nasıl oluyor da Türkiye’ye ses çıkarıyorlar. İş Türkiye’ye gelince farklı tavır sergiliyor. Kusura bakmasınlar Türkiye birilerine sorarak karar vermeyecek, milleti ile konuşarak karar verecektir.

Bunlar Kıbrıs Barış Harekatında ve terörle mücadele döneminde kime ne kadar güvelenebileceğimizi gördük. Bu kuru bir özürle üzeri örtülebilecek bir şey değildir. Biz S-400’leri zaten aldık, iş bitti. Biz kendi güvenliğimizi sağlamak için Rusya’dan S400 hava savunma sistemleri almaya kalktığımızda, ittifakın önde gelen kimi ülkeleri tarafından ortaya konan tepki de bu çarpıklığı teyit eder mahiyettedir.

“AFRİN’DE AYNI ADIMLARI ATACAĞIZ!”

Fırat Kalkanı Harekatı ile zaten her şey görüldü. Bundan sonraki süreçte de şimdi İdlib’de aynı adımları atıyoruz. Afrin’de aynı adımları atacağız. Kim ki bize en ufak bir tacizde, tehditte bulunur, bunun hesabını sorarız. Biz 911 kilometre sınırımız olan bir ülkeden bu tehdidi alacak, sessiz kalacağız, 12 bin kilometreden buraya birileri gelip buraya müdahale edebilecek. Bu nasıl iş? Bizim yaptığımızdan daha doğal, daha tabii ne olabilir?

“NE KADAR BATAKLIK VARSA HEPSİNİ KURUTACAĞIZ”

Suriye’de İdlib operasyonunu da tamamlayacağız, Afrin’i de kurtaracağız, Münbiç’i de asıl sahiplerine teslim edeceğiz. Diğer bölgeleri de terör örgütlerinden temizleyeceğiz. Irak’ta, Kandil başta olmak üzere ülkemize yönelik terör eylemlerinde kullanılan ne kadar bataklık varsa hepsini kurutacağız. Libya’da oynanan oyunlara seyirci kalmayacağız. Körfez’de çıkartılmaya çalışılan kardeş kavgasını engellemek, ateşi alevlendirmek için çıkarılan mezhepçilik fitnesini söndürmek üzere tüm gücümüzle çalışacağız.”

‘FABRİKADA ÜRETİLEN ÖRGÜTLER TEDAVÜLE SOKULUYOR’

Kimi zaman FETÖ olan kimi zaman da başka isimler taşıyan örgütler imal ediyorlar. Aslında hepsi de eli kanlı katiller sürüsünden ibaret. Hep aynı, sadece ambalajı ve etiketi değiştiriyorlar. İşte SDG olayında olduğu gibi yani PYD/YPG, kalktılar dediler ki ‘Bu anlaşıldı, bunun ismini değiştirelim.’ Diyen kim? Amerika. Ne yaptılar ismini? SDG, Suriye Demokratik Güçleri, sevsinler sizi. Biz anlamadık, yuttuk bunu. Artık bunların hepsini biliyoruz. Bu fabrikada üretilen örgütler, ihtiyaca göre tedavüle sokuluyor. Gerektiğinde tadilata tabi tutuluyor, gerektiğinde ise imha ediliyor.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA