Alucra Demirözü Köyü

DAEŞ saflarında casus Rus kadın paniği başladı.

DAEŞ saflarında casus Rus kadın paniği başladı.
Bu haber 03 Eylül 2016 - 9:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DAEŞ SAFLARINDA CASUS RUS KADIN PANİĞİ BAŞLADI
Giriş Tarihi: 03.09.2016 Güncelleme Tarihi: 03.09.2016

Rus haber sitesi Sputnik’e göre terör örgütü DAEŞ militanları “Hafsa” olarak adlandırılan bir kadını arıyor. Militanlardan biriyle evli olan Rus kökenli kadının, Irak istihbaratına bilgi sızdırmakla suçlandığı belirtildi. Rus kadının Yezidi kadınlarının kaçışını da organize ettiği kaydedildi.

Sputnik’teki haber şöyle: Musul’daki bir kaynak, Sputnik’e yaptığı açıklamada, DAEŞ militanlarının ‘Um Hafsa’ olarak adlandırılan bir kadını aradığını anlattı. Kadının DAEŞ saflarına casus olarak girdiği ve Irak istihbaratına çeşitli bilgiler sızdırdığı belirtildi.

Um Hafsa’nın Rus kökenli olduğunu ama gerçek isminin ve Irak istihbaratıyla bağlantısının ayrıntılarının bilinmediğini belirten kaynak, “Musul’da bir DAEŞ militanıyla evliydi. Şis semtinde yaşıyorlardı. Diğer üç kadınla birlikte aniden yok olup gitti” dedi.

‘MİLİTANLAR DIŞINDA HERKESİ UYARMIŞ’

Musul’da bu kadınla bağlantılı olduğu düşünülen onlarca kişinin gözaltına alındığını aktaran kaynak, “Teröristler, kadının hava saldırısına bir saat kala evden ayrıldığını öğrenince onun casus olduğunu anladı, çünkü saldırının hedefinde evi de vardı. Saldırıdan sonra yaralıların verdiği ifadeden, Um Hafsa’nın gitmeden önce ev sakinlerini uyardığı ve hemen evi terk etmelerini istediği ortaya çıktı. Militanlar dışında herkesi uyarmış” diye konuştu.

‘YEZİDİ KADINLARIN KAÇISINI ORGANİZE ETTİ’

Ayrıca Um Hafsa’nın, Sincar saldırısının ardından seks köleliğine zorlanan genç Yezidi kadınlarının kaçışını organize ettiği ortaya çıktı. Kaynağın verdiği bilgiye göre, Um Hafsa’nın casus olduğu ortaya çıkınca militanlar Şis semti ve çevresindeki devriyeleri sıklaştırdı, evlere baskın düzenleyerek yerel sakinleri ifadeye çekti. Teröristler, kaçan casusun izini bulmak için ipucu arıyor.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA