Alucra Demirözü Köyü

Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’ye seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’ye seyahat uyarısı
Bu haber 12 Ocak 2018 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD’de yaşanan olaylara ilişkin Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’yi ziyaret edecek olan Türk vatandaşlara seyahat uyarısı yapıldı.

qweqw

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “ABD’de terör ve şiddet olayları arttı.” denildi…

TERÖR OLAYLARINA KARŞI UYARI

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD’de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğunun belirtilerek “Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra, araçların kalabalık üzerine sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırıların, şehir merkezleri ile kültürel etkinlikleri, metro istasyonlarını, kamu binalarını, ibadet yerlerini hatta okul kampüslerini hedef almaya devam etmesi muhtemeldir.” denilerek mevcut duruma ilişkin uyarıda bulundu.

HUKUKSUZ TUTUKLAMALARA VURGU

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı hakan Atilla hakkında alınan hukuksuz karara da değinilen açıklamada, resmi görevle ABD’ye seyahat eden kamu görevlilerini de uyaran bakanlık, ” …keyfi tutuklamalara maruz kalmakta; vatandaşlarımıza yönelik olarak açılan davalarda, FETÖ terör örgütü mensubu ya da sempatizanı tanıkların önceden kurgulanmış asılsız iddialarına ve iftiralarına itimat edilmek suretiyle vatandaşlarımız hakkında adli kararlar verilebilmektedir. ” denilerek tutuklanma ve hukuksuz yargı kararlarının alınmasına karşı uyarıda bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA