Alucra Demirözü Köyü

Diyarbakır’da 4 kişi gözaltına alındı

Diyarbakır’da 4 kişi gözaltına alındı
Bu haber 24 Ocak 2018 - 3:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır merkez Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde 584 personelle asayiş uygulaması yapıldı.

Kent genelinde tesis edilen huzur ve güven ortamının muhafazası, aranan kişilerin yakalanması, suçun önlenmesi, terör nitelikli suç ve suçlarla mücadele, tombala olarak bilinen oyunlar ve kumar oynayanlar, oynatılan mekanlar, uyuşturucu kullanan kişi ve satıcılarına yönelik asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da 4 kişi gözaltına alındı

584 PERSONELLE UYGULAMA YAPILDI

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesindeki uygulamaya Özel Harekat, Narkotik, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Çevik Kuvvet, Foto Film, Çocuk Şube Müdürlüğü ile Bağlar ve Yenişehir Emniyet Müdürlüklerine bağlı 584 personelden oluşan 61 ekip katıldı.

Ekipler, umuma açık mekanları denetledi, şüpheli gördükleri kişi ve araçları sorguladı.

Diyarbakır'da 4 kişi gözaltına alındı

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Uygulamada, bin 402 kişi Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusuna tabi tutuldu, bin 443 kişi kontrol edildi. Ayrıca kontrol edilen 255 araçtan 48’inin sorgusu yapıldı, umuma açık 26 iş yeri, 6 internet kafe ile bir park denetlendi. Mala zarar verme suçundan aranan B.O. ile 4 kişi gözaltına alındı.

Ayrıca 4 iş yerinde tombala oynatıldığı tespit edildi. İş yeri sahiplerine kumar oynanması için yer ve imkan sağlamaktan adli işlem yapıldı. 4 tombala makinesi, 4 kamera, 5 televizyon, çok sayıda oyun kartı ve pulu muhafazaya alındı.

Uygulamada toplam 54 bin 447 lira idari para cezası kesildi.

Diyarbakır'da 4 kişi gözaltına alındı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA