Alucra Demirözü Köyü

Erdoğan: Bugün noktayı koyduk.

Erdoğan: Bugün noktayı koyduk.
Bu haber 10 Ekim 2016 - 21:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BUGÜN NOKTAYI KOYDUK
GÜNDEM
Giriş Tarihi: 10.10.2016 Güncelleme Tarihi: 10.10.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye ile Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine olan inancım tamdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün gerçekten Sayın Başkan’la (Putin) dolu dolu bir gün geçirdik. Sonunda bu az önce imzalanan anlaşmalar, imzalanacak hale geldi ve burada nokta, başkanlar huzurunda konmuş oldu. Türkiye ile Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine olan inancım tamdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk akımı anlaşmasının da imzalandığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

“HALEP’TE YARDIM STRATEJİSİNİN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPTIK”

Halep’teki gelişmelerde insanı yardımın götürülmesi konusunda değerlendirmede bulunduklarını belirten Erdoğan şu şekilde konuştu:

“Tabii çok da hassas bir konu; bölgedeki mevcut gelişmeler. Suriye konusunu etraflıca ele alma imkanımız oldu. Fırat Kalkanı Operasyonu’nu kendileriyle (Putin) görüştük. Bu konuda ne gibi iş birliği yapabiliriz, bunların değerlendirmesini yaptık. Özellikle Halep’teki gelişmelerde, insani yardım konusunda ne gibi bir strateji uygulayalım ki oradaki insanlar bir an önce barışa, huzura kavuşsunlar.”

“TÜRK AKIMI’YLA İLGİLİ OLARAK DA SÜRECİN HIZLANDIRILMASI KONUSUNDA AZ ÖNCE NOKTAYI KOYDUK”

Türk akımı konusunda Putin ile değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Erdoğan, “Bir diğer tabii önemli adım, Türk Akımı konusunun yine aramızda değerlendirmesini yaptık. Türk Akımı’yla ilgili olarak da sürecin hızlandırılması konusunda da bugün biliyorsunuz az önce atılan imza ile noktayı koyduk.” ifadelerini kullandı

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA