Alucra Demirözü Köyü

Erdoğan’dan Cameron’a 3 bin yıl cevabı

Erdoğan’dan Cameron’a 3 bin yıl cevabı
Bu haber 14 Haziran 2016 - 1:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde milletvekillerineiftar yemeği verdi.

CAMERON’A 3 BİN YIL CEVABI

Yemekte konuşan Erdoğan, İngiltere Başbakanı Cameron’ın “Türkiye AB’ye 3 bin yıl sonra girer”şeklindeki çıkışına sert sözlerle cevap verdi. Erdoğan, “onurlu duruşumuzu, milli çıkarlarımızı koruyacağız, Türkiye sıradan bir devlet değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

AB ile ilişkilerde onurlu duruşumuzu koruyacağız.

Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimizi, altını çizerek söylüyorum, onurlu duruşumuzu ve milli çıkarlarımızı koruyarak gittiği yere kadar götüreceğiz. O yerli ve milli duruşumuz asla zedelenmemeli. Türkiye sıradan bir millet değildir, sıradan bir ülke de değildir. Öyle yok ‘3 binlere kadar bekler.’, şudur budur vs. bizim kimse tahammülümüzü test etmesin.

İLK ADIM PARLAMENTO İÇ TÜZÜĞÜNÜ DEĞİŞTİRMEK OLMALI

TBMM’de masaların üzerine çıkan vekilleri de hatırlatan Erdoğan, ilk atılması gereken adımın parlamento iç tüzüğünü değiştirmek olması gerektiğini vurguladı.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Süratle atmanız gereken adım, parlamento iç tüzüğünü değiştirmenizdir. Mevcut içtüzük parlamentonun çalışmasına bir ilkellik getiriyor.

Türk halkına masanın üzerlerinde dolaşan parlamenterler yakışmıyor.

TÜM İNSANLIK BURADA NE OLUP BİTTİĞİNİ İZLİYOR

Bizi sadece 79 milyon izlemiyor, tüm İslam dünyası, hatta daha ileri gidiyorum tüm insanlık izliyor. Burada ne olup bittiğini adım adım izleyen bir dünya var.

MUHAMMED ALİ SADECE KENDİSİ İÇİN DÖVÜŞMÜYORDU

Muhammed Ali bizim için niçin önemliydi biliyor musunuz? O sadece ringlerde kendisi için değil, mağdurlar için dövüşüyordu. Onun rakibi dünyadaki tüm zalimler, alçaklardı.

SURİYE KONUSU: TÜM GÜCÜMÜZÜ KULLANARAK KARŞI ÇIKARIZ

Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda yürüttüğümüz mücadeleyi kararlıkla sürdüreceğiz. Devletin teröriste demir yumruğunu, mağdur olan bölge halkına da şefkatli yüzünü gösterecek, tüm önlemleri alarak huzur ve güven ortamını tesis edip, güçlendireceğiz.

Suriye sınırlarımızda ülke ve millet olarak geleceğimizi tehdit edecek bir oluşuma, siyasi, diplomatik, askeri tüm imkanlarımızı kullanarak sonuna kadar karşı çıkacağız. Kim olursa olsun, Suriye’nin kuzeyinde böyle bir oluşuma Türkiye olarak asla müsaade edemeyiz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA