Alucra Demirözü Köyü

Eşine 8 yaşındaki kızının gözü önünde işkence yaptı

Eşine 8 yaşındaki kızının gözü önünde işkence yaptı
Bu haber 19 Aralık 2017 - 13:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mersin’de uyuşturucu suçundan hükümlü olan eşi Düzgün Ali Y. tarafından işkenceye maruz kalan kadın, kızını okula götürme bahanesiyle evden dışarı çıkıp polise ihbarda bulundu.

Mersin’in Toroslar ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Gündüz Y., kocası tarafından çocuğunun gözleri önünde, kan donduran bir işkenceye maruz kaldı.

Uyuşturucu suçundan hükümlü olduğu için cezasının son 1 yılını açık cezaevinde geçiren Düzgün Ali Y., izinli olarak geldiği evde öz amcasının kızı olan 10 yıllık eşi Gündüz Y. ve akrabalarıyla bir süre sohbet etti. Misafirlerin evden ayrılmasının ardından sobanın üzerinde kaynayan çaydanlığı göstererek eşine, “Çay mı demledin?” diye soran Dursun Ali Y., “Hayır” yanıtını alınca eşinden ısıtıcıda su kaynatmasını istedi. Bu yüzden çıkan tartışma sonrası genç kadın, korktuğu için kendisini odaya kapattı.

Eşine 8 yaşındaki kızının gözü önünde işkence yaptı

ANNESİNE YAPILAN İŞKENCEYE ŞAHİT OLDU

Kapıyı kırarak içeriye giren öfkeli koca, Gündüz Y.’yi sobalı odaya götürdü. Eşini kemerle döven ve boğmaya çalışan Düzgün Ali Y., daha sonra kadının üzerine kaynar su döktü. Kaçmaması için genç kadının bedenini ve ağzını bantlayan öfkeli koca, gece geç saatlerde başlayan sıcak su işkencesine, sabah saat 05.00’e kadar devam etti. Yaşanan bu korkunç olaya, çiftin 8 yaşındaki kız çocuğu E.Y. de şahit oldu.

Annesinin babası tarafından kaynar su ile yakıldığını gören çocuk, “Baba ne olur yapma” diye yalvarınca o da babasının şiddetine maruz kaldı. Düzgün Ali Y., kızını, “Kafanı yorganına göm, sakın bakma. Yoksa seni de annen gibi yakarım.” diye tehdit etti.

KIZINI OKULA GÖTÜRME BAHANESİYLE EVDEN AYRILDI

Sabaha kadar süren işkencenin ardından kocasını ikna ederek ’Yerli Malı Haftası’ dolayısıyla çocuğunu okula götüreceğini söyleyip evden ayrılan Gündüz Y., kızıyla birlikte okulun yolunu tuttu. Genç kadın burada okulun hizmetlisinin telefonundan polisi arayarak yardım istedi. Gündüz Y., polisteki ifadesinin ardından Mersin Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak yanık ünitesinde tedavi altına alındı. Düzgün Ali Y. ise gözaltına alındıktan sonra yeniden cezaevine gönderildi.

Eşine 8 yaşındaki kızının gözü önünde işkence yaptı

“SENİ ÖZGECAN GİBİ ACI ÇEKTİRE ÇEKTİRE ÖLDÜRECEĞİM”

Mersin Şehir Hastanesi’nde tedavisi süren ve yarın ameliyata alınacak olan Gündüz Y., yaşadığı korku dolu anları anlattı. “Kocası tarafından yakılan bir kadınım ben” diyen Gündüz Y., “8 yaşındaki kızımın gözleri önünde eşim hiç acımadan bütün vücudumun üzerine kaynar suyu acı çektire çektire döktü. Önce kemer ile boğmaya çalıştı, sonra ’Boğarsam hemen ölürsün, seni Özgecan gibi acı çektire çektire öldüreceğim’ dedi. Sonra kemer ile birkaç kez vurdu. Isıtıcıdaki su kaynayıncaya kadar kemerle vuruyor, su kaynayınca üzerime döküyordu. Sonra ellerimi, kollarımı ve ağzımı bantladı. Çocuğum benim sesimi duyduğunda ise ’Baba yapma, annem ağlıyor, annem yanıyor’ diyordu. Kızıma da birkaç kez vurarak, ’Sesin çıkarsa senin de üzerine kaynar su dökerim’ diye tehdit etti. Sabaha kadar böyle işkence yaptı.” dedi.

Çığlıklarının duyulmasını isteyen ve ilgililerden yardım beklediğini ifade eden Gündüz Y., “Bana yardım edin, bu insan en çok ne kadar ceza alması gerekiyorsa o kadar alsın.” diye konuştu.

“AKRABA OLDUĞUMUZ İÇİN SESSİZ KALMIŞ”

Gündüz Y.’nin ablası Ayten Y. kardeşinin yarın ameliyata alınacağını belirtirken “Bütün vücudu yanıklar içerisinde. Omuzdan aşağı, boynu, bacakları bütün vücudu yanıklar içerisinde. Derin yanıkları var. Bunu bilerek yapıyormuş. ’Sen annemin, babamın sözünü dinlemiyorsun. Sana kastım var’ diyormuş. Daha önce de yapıyormuş. Darp ediyor, dövüyormuş. Ancak akraba olduğumuzdan, kendisi amcamın oğlu olduğu için kardeşim sessiz kalmış.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA