Alucra Demirözü Köyü

Filistin’e destek veren derneklerin İsrail’e girişi yasak

Filistin’e destek veren derneklerin İsrail’e girişi yasak
Bu haber 08 Ocak 2018 - 14:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İsrail Stratejik İlişkiler Bakanlığı, Filistin’e destek veren ve İsrail’i boykot çağrısı yapan Avrupa ve Amerika’daki 21 dernek ve kuruluşun ismini yayınlayarak İsrail’e girişini yasakladı.

S

İtalya, Fransa ve Güney Afrika’da İsrail’in Filistinlilere uyguladığı baskıyı sona erdirmek ve İsrail’i BM kararlarına uymaya zorlayan dernek olarak bilinen, (İsrail’i) boykot, tecrit etme, yaptırım hareketi anlamına gelen (BDS) dernek üyelerinin İsrail’e girişi yasaklandı.

YAHUDİ DERNEK DE LİSTEDE

İsrail’e girmesi yasaklanan dernekler arasında Filistinle dayanışma içinde bulunan İskandinav ülkeleri, “Barış için Yahudi Sesi” ismindeki Amerikan Yahudi Dernekleri de listede yer aldı. Bu kişilerin İsrail’e girmeleri durumunda gözaltına alınacakları kaydedildi.

YASAKLANAN DERNEKLER

İsrail Parlamentosu, geçen Mart ayında İsrail’i boykot eden ülkelerin vatandaşlarına vize verilmemesini öngören bir kanun çıkarmıştı. İsrail Stratejik İlişkiler Bakanlığının İsrail’e girişini yasakladığı derneklerin isimleri: AFPS (Fransa Filistinle Dayanışma Derneği) Fransa ve İtalya BDS dernekleri. ECCP (Koordinasyon Komitesi ve Filistin Dernerkleri), FOA (El-Aksa’nın dostları), IPSC ( (İrlanda Filistin Dayanış Kampanyası) Norge (Norveç Filistin Komitesi) PGS- (İsveç Filistinle Dayanışma Derneği-Palestinagrupperna i Sverige), PSC (Flistinle Dayanışma Kampanyası) War on Want (Savaş ve İste) BDS Kampanyesı, USA-AFSC (Amerikan Dostları Hizmet Komitesi), AMP (Filistin için Amerikan Müslümanları) JVP (Barış için Yahudi Sesi) NSJP (Filistin davası için Milli Öğrenciler) USCPR (ABD, Filistin Hakları Kampanyası)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA