Alucra Demirözü Köyü

Güzel ellerin sırrı: Üzüm

Güzel ellerin sırrı: Üzüm
Bu haber 13 Aralık 2017 - 15:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Üzümdeki asit, cilt hücrelerini canlandırıyor, bağ dokularını güçlendiriyor. Üzüm ile yapılan maskeler cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük veriyor.

Cilt kuruluğu birçok insanın en büyük sorunlarından biri. En çok da kış döneminde ortaya çıkan bu kuruluğun en büyük sebebi ise sert ve soğuk havanın etkisi. Konuyla ilgili olarak konuşan Deniz Turan, “Her kadın ellerinin yumuşacık olmasını ister. Kuru ve pütür pütür olmuş eller, çatlaklar özellikle ev hanımlarının sık karşılaştığı sorunlardan. Eller çok sık su ve deterjanla temas ettiği için mineralleri yok ederek, tırnaklarınızın kolayca kırılmasına ve yumuşamasına sebep oluyor” dedi.

Güzel ellerin sırrı: Üzüm

YUMUŞAKLIK VE PÜRÜZSÜZLÜK VERİYOR

El banyoları ve kompreslerin, yıpranmış ellerin kendilerini yenileyebilmeleri için ideal bakım yöntemleri arasında yer aldığını dile getiren Turan, “Fakat bunların dışında kullanılabilecek doğal içerikli ürünlerle de, ellerinizin bakımını tamamlayabilirsiniz. Kışın kötü etkilerinden kurtulmak ellerinizi onarmak ve yıpranmasını durdurmak için üzümün cilt bakımında önemli bir etkisi vardır. Üzümdeki asitler, cilt hücrelerini canlandırır, bağ dokularını güçlendirir. Cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük verir” şeklinde konuştu.

Güzel ellerin sırrı: Üzüm

BAKIMLI, IŞILTILI VE GENÇ ELLER

Deniz Turan, “Gıda olarak üzüm aynı zamanda stres ve dolaşım problemleri ile savaşmaya yardımcı olur. Üzüm bağlarında çalışan kadınların ellerinin bakımlı, ışıltılı ve genç olması tesadüf değil” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA