Alucra Demirözü Köyü

Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor

Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Bu haber 11 Temmuz 2016 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın 2019’da tüm ulaşım unsurları ile entegre 400 kilometreden fazla raylı sistem hedefi doğrultusunda Haliç Tüp Geçiş Tüneli, Boğaz Yaya Geçişi, Kabataş Transfer Merkezi ve 6 yeni metro hattı için yapım aşaması başlıyor.

1/29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Kadir Topbaş’ın “ustalık eserim” diye nitelendirdiği Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit Projesi hayata geçiriliyor.

2 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Yer tesliminden sonra 700 günde tamamlanması planlanan Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli yapım işinin ihale süreci Temmuz ayı içinde başlatılıyor. Proje ile 1836 yıllında inşa edilen Unkapanı Köprüsü’nün de kaldırılması planlanıyor.

3 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Unkapanı karayolu tünel geçiş projesi ile tarihi yarımada Unkapanı üzerinden Şişhane, Kasımpaşa, Karaköy güzergâhına bağlanarak kara ulaşımı tamamen su altında kurulacak bir tünel köprü ile sağlanacak.

4 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Deniz tabanına çakılan kazıklar üzerine kurulacak olan sualtı köprüsü deniz seviyesinin 8,5 metre altına inşa edilecek.

5 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Mevcut köprünün engellemiş olduğu su akıntısı, ulaşımın suyun altına alınmasıyla tekrar sağlanarak Haliç’in temizlenmesine önemli ölçüde katkı sağlayacak. Üç şerit geliş, üç şerit gidiş olmak üzere köprü toplam 900 metre uzunluğunda olacak.

6 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Proje ile birlikte Haliç kıyısındaki tarihi yapıların ön plana çıkarılması öncelikli hedef olacak ve Haliç kenarları yeniden tanzim edilerek yeni rekreasyon ve yeşil alanlar kazandırılacak.

7 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Proje yapım sürecinde çevreye ve gündelik yaşama olumsuz etkiler en aza indirgenecek.Köprü çıkış noktaları belirli mesafelerde kapalı tutulurken çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları yapılacak.

8 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Karaköy çıkışında bulunan Perşembe Pazarı bölgesi yeniden düzenlemeye tabi tutulacak. Tarihi doku korunarak parklar, oyun ve spor alanları, yürüyüş yolları, etkinlik alanları yer alacak ve bölge sosyal yaşama açılacak.

9 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Mimar Sinan’ın inşa ettiği Haliç’in incilerinden Sokullu Mehmet Paşa Camii ve çevresi yeniden düzenlemeye tabi olacak. Ayrıca camii çevresinden bulunan Saliha Sultan Çeşmesi ve çevresi düzenlenip canlandırılacak.

10 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Altyapı çalışmaları devam eden Alibeyköy – Eminönü tramvay hattı projesi çevre düzenlemesi tamamlandığında Haliç’te sosyal yaşam daha da keyifli olacak.

11 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Unkapanı karayolu tünel geçiş projesi tamamlandığında mevcut köprü kaldırılarak yaya ulaşımı Karaköy’den Kasımpaşa’ya oradan da Hasköy’e kadar deklerle sağlanacak. Yer yer yüzer iskeleler olacak. Yüzer iskeleler gemi ulaşımına uygun halde açılır kapanır biçimde inşa edilerek tersaneye deniz ulaşımı devam edecek.

12 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Yatırımların büyük bir bölümünü ulaşıma ayıran İBB metro çalışmalarına hız verdi. İstanbul’a 12 yılda 98 milyar liralık yatırım yapan İBB’nin 2016 yılında da 16,3 milyar liralık yatırım bütçesi bulunuyor.

13 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
İBB, Temmuz ve Ağustos’ta 6 metro hattına ilişkin ihale yapacak. Kirazlı-Halkalı metrosu inşaat ve elektromekanik işleri, otopark ve depo alanı inşası ihalesi Ağustos ayında düzenlenecek. 9,7 kilometre uzunluğa sahip olacak olan metro hattında 9 istasyon bulunacak.

14 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinden geçecek hatla trafik yoğunluğunun da azalması öngörülüyor. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İşin süresi, yer tesliminden itibaren bin 20 gün olarak belirlendi.
15 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Başakşehir-Kayaşehir metro hattı da Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. 6 kilometre hat üzerinde 4 istasyondan oluşan Başakşehir-Kayaşehir metro hattının sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak başlaması ve 900 günde tamamlanması hedefleniyor.

16 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu ile Sarıgazi (Hastane)-Taşdelen-Yenidoğan Metrosu İnşaat ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri yapım işi yine Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. 17,8 kilometrelik hatta 14 istasyon bulunacak, Üsküdar’dan Sultanbeyli’ye kesintisiz ulaşım sağlanacak.

17 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metrosuna ilişkin ihale Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Yaklaşık 13 kilometre uzunluğundaki hatta, 11 istasyon bulunacak. İşin yapım süresi ise yer tesliminden itibaren bin 20 takvim günü olarak belirlendi.

18 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattına ilişkin ihalenin de detayları belli oldu. İstanbul’un Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir ve Esenyurt ilçelerini etkileyecek olan hattın ihalesi Ağustos’ta yapılacak.

19 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
18,5 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattının iş süresi, yer tesliminden itibaren bin 80 gün olarak açıklandı. Kaynarca-Pendik-Tuzla metro hattına ilişkin ihale Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Yaklaşık 12 kilometrelik hatta 8 istasyon olacak. Bu ihalede iş süresi bin 20 gün olarak belirlendi.

20 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
“Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı” 28 Temmuz’da başlıyor. Kabataş Meydanı’nda raylı sistem, deniz ve karayolu ulaşımı bütünleşiyor. Proje çerçevesinde; 83 bin metrekarelik bir alanda yayalaştırılmış yeni bir meydan düzenlemesi yapılıyor. Vapur, deniz otobüsü ve motor iskeleleri yenileniyor. Dolmabahçe-Fındıklı arasındaki trafiği yeraltına alınıyor. Meydan altında müze, sergi salonları ve otopark inşa ediliyor.

21 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Kabataş Transfer Merkezi inşaatı tüm anıt eserler ve ağaçlar korunarak, Arkeoloji müzesi denetiminde gerçekleştirilecek. İstanbul ulaşımının düğümünü çözecek en önemli projelerden biri olan Kabataş Transfer Merkezi’nin geniş kapsamlı inşaat çalışması nedeniyle, 28 Temmuz 2016 Perşembe gününden itibaren Kabataş’taki vapur, motor ve deniz otobüsü iskeleleri bir süre başka iskelelerden hizmet verecek.Kabataş İskelesi’nden yapılan seferler 28 Temmuz 2016 itibariyle aşağıdaki iskelelerden gerçekleştirilecek:

22 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
ŞEHİR HATLARI: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden,
İDO: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi’nden,
DENTUR: Kabataş-Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi’nden,
BUDO: Kabataş-Bursa seferleri Karaköy Eski İDO İskelesi’nden sağlanacak.

23 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın “Ustalık döneminin en önemli eserlerinden biri” olarak açıkladığı Üsküdar ile Kabataş’ı denizin altından bağlayacak yaya tüneli projesi de yeni meydanda diğer ulaşım sistemlerine entegre olacak.

24 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Öte yandan; Kabataş’tan başlayan Beşiktaş, Mecidiyeköy, Kağıthane ve Alibeyköy üzerinden Mahmutbey’e oradan da İkitelli, Bahçeşehir, Esenyurt’a kadar uzanacak metro hatları Kabataş’ta entegre olacak.

25 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Mahmutbey Metrosu Kabataş’tan Karaköy ve Unkapanı Köprüsü’ne kadar uzatılacak.Proje ihalesi yapılan 18 kilometrelik Beykoz-Üsküdar Metrosu Üsküdar’da Marmaray ile Kabataş’a entegre olacak.

26 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Proje ihalesi yapılan 18,4 kilometrelik Sarıyer-Beşiktaş Metrosu Kabataş’a uzanacak. Darüşşafaka-Yenikapı Hattı’nın Taksim-Kabataş Füniküleri ile Kabataş’a entegrasyonu da devam edecek. İstanbullular; yayalaştırılmış yeni Kabataş Meydanı sayesinde İstanbul’un her noktasına raylı sistem ve deniz ulaşımıyla hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat edebilecek.

27 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
YAPIMI DEVAM EDEN RAYLI SİSTEMLER:
Kartal-Kaynarca hattı: 5 km
Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe hattı: 20 km
Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey Hattı: 25 km
Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Hattı: 13 km

28 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor
Dudullu-Bostancı Hattı 15 km
Bakırköy İDO -Bağcılar 9 km
Sabiha Gökçen Havalimanı-Kaynarca Hattı: 8 km
Halkalı-Gebze Marmaray hattı: 64 km

29 /29 Haliç-Unkapanı Karayolu tüneli ihalesi temmuzda başlatılıyor

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA