Alucra Demirözü Köyü

Hasip Kaplan’dan Sırrı Süreyya’ya; gitsin film çeksin

Hasip Kaplan’dan Sırrı Süreyya’ya; gitsin film çeksin
Bu haber 09 Ocak 2018 - 23:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP kongresi öncesi tepki çeken açıklamalarda bulunan Hasin Kaplan, Sırrı Süreyya Önder için de “gitsin film çeksin” ifadesini kullandı.

Selahattin Demirtaş’ın, HDP’nin Şubat ayında yapılacak kongresinde aday olmayacağını açıklaması üzerine, Hasip Kaplan sosyal medyada çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hasip Kaplan'dan Sırrı Süreyya'ya; gitsin film çeksin

“TÜRKLER GÖZ DİKMESİN”

HDP’nın eski Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “O yere sakın bir Türk göz dikmesin” ifadelerini kullandı.

Twitter sayfasından açıklamalarda bulunan Hasip Kaplan, “Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur. Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderlerin zamanı” dedi.Hasip Kaplan'dan Sırrı Süreyya'ya; gitsin film çeksin

“SAYGINIZ YOKSA BENİM DE SAYGIM YOK”

Sosyal medya hesabından gelen tepkilere cevap veren Kaplan, “Bana bakın ırkçılar, Kürt halkının yüzde onbir oyunu alan bir partiye saygınız yoksa, Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benim de iradenize saygım yok. Terbiyenizi takının, yoksa çok daha ağır konuşurum” ifadelerini kullandı.

SIRRI SÜREYYA DA NASİBİNİ ALDI

Bir Twitter kullanıcısının, Hasip Kaplan’ın ırkçılık yaptığını ve Sırrı Süreyya Önder’den cevap beklediğini dile getiren tweete üzerine, Sırrı Süreyya da Kaplan’dan nasibini aldı.

Kaplan, Sırrı Süreyya Önder için, “Sırrı gitsin film çeksin” tweetini paylaştı.

Hasip Kaplan'dan Sırrı Süreyya'ya; gitsin film çeksin

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA