Alucra Demirözü Köyü

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı
Bu haber 03 Ocak 2018 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Antalya’da yaşayan heykeltıraş, Kemal Kılıçdaroğlu yüzünden yaklaşık 20O kişinin çalıştığı atölyesinin battığını, bütün mal varlığını kaybettiğini ve intiharın eşiğine geldiğini belirtti.

İzmir Karabağlar Belediyesi, Karabağlar ilçesine 250 hektarlık alanda Uzundere Rekreasyon Alanı’nda yer alacak sanatsal yapılar ve tematik oyun alanları için heykeltıraş Ragıp Çiçen ile yaklaşık 5 sene önce sözleşme imzaladı.

Temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan ve 10 ayda bitirilmesi hedeflenen proje, gecikmeler ve yaşanan tartışmalar nedeniyle tamamlanamadı.

12 BUÇUK MİLYON TL ZARAR UĞRADI

Ragıp Çiçen, o dönemde Karabağlar Belediyesinin bir önceki başkanı S.K’nin, kendisinden 1 milyon 500 bin lira kişisel olarak borç para aldığını öne sürüp verdiği borç parayı geri alamadığı gibi bir de 12 buçuk milyon TL zarara uğradığını belirterek, haberlere konu oldu.

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı

Aradan geçen süre içerisinde Heykeltıraş Çiçen alacaklarını tahsil edemediği gibi yargıdan ve CHP kanadından da herhangi bir yanıt alamadığını söyledi.

Heykeltıraş Ragıp Çiçen, eski İzmir Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı H.G.’nin kendisinden belediye başkanı adına 1.5 milyon lira rüşvet istediğini ve bu olaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun göz yumduğunu iddia etti.

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı

“KILIÇDAROĞLU RÜŞVETE GÖZ YUMDU”

Ragıp Çiçen, belediyeye yaptığı işin ardından para vermediği için Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılışını yaptığı alana kendisinin alınmadığını ileri sürerek, “Kılıçdaroğlu çıktı orada temeli attı ve benden rüşvet isteyen Belediye Başkanı S.K.’yi tüm Türkiye’ye örnek belediye başkanı olarak gösterdi. Ben S.K.’ye 1.5 milyon lira tehditle ve zorlamayla rüşvet verdim. Rüşvetin ilk taksitini alan kişiyi Ankara’ya geldim, V.A.’nın odasına girdim, yüz yüze bildirdim. Bu kişi geldi aldı diye. Bu kişi B.S. diye bir adamdı. Bundan 9 gün sonra ben haddinin bildirileceğini umarken Kemal Kılıçdaroğlu, B.S.’yi Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’na atadı. Bunun üzerine Antalya 17. Noter’inden 4 sayfalık bir ihtarname çektim. Hem Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğine hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine. Her şeyi en açık şekliyle anlattım. ’40 seneden beri benim de oy verdiğim bu partiye zarar gelmesini istemiyorum, sizin partinizin belediye başkanı olduğu için lütfen bu olayı araştırın ve gereğini yapın’ dedim” şeklinde konuştu.

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı

“AÇTIĞIM DAVALAR KAPATILDI”

Açtığı davaların İzmir Adliyesi tarafından kapatıldığını iddia eden Heykeltıraş Çiçen, “Benim İzmir Adliyesi’nde Belediye Başkanı için açtığım 2 dava da örtbas edildi, ‘soruşturmaya gerek yoktur’ dendi. Ama 15 Temmuz’dan sonra her iki mahkeme kapatıldı, hakim ve savcıları FETÖ’den içeri alındı.” ifadelerini kaydetti.

Heykeltıraş Çiçen’in Kılıçdaroğlu isyanı

“BİTMİŞ, BATMIŞ, MAHVOLMUŞ DURUMDAYIM”

Atölyesinde 63 kişinin, şantiyesinde 103 kişinin çalıştığını ve işlerinden olduğunu söyleyen Çiçen, “Elimde zerre kadar bir şeyim kalmadı. Ne onurum kaldı ne haysiyetim kaldı. Burada 63 personelim vardı benim çalışan. Şantiyede 163 kişi çalıştığımız oldu. Şu anda kaybedecek maddi olarak tek bir çöpüm dahi kalmadı benim. Bitmiş, batmış, mahvolmuş durumdayım. 3 seneden beri tek parça iş yapmadım ben” dedi.

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı

“MAHKUM ETTİLER”

Kılıçdaroğlu’na ‘sen kötü bir insansın’ dediği için hakaretten mahkum olduğunu söyleyen Ragıp Çiçen, “Kemal Kılıçdaroğlu beni hakaretten dava etti, ona ‘sen kötü bir insansın’ dediğim için hakaretten mahkum oldum. Bir daha hiçbir kuvvet beni cezaevine canlı sokamayacak.” dedi.

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçen yıl mayıs ayında Antalya Havalimanı’nda hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan heykeltıraş Ragıp Çiçen, 12 bin lira adli para cezasına mahkum edildi.

Heykeltıraşın Kemal Kılıçdaroğlu isyanı

12 Mayıs 2017 tarihinde de gözaltına Heykeltıraş Ragıp Çiçen, 9 gün sonra 21 Mayıs’ta serbest bırakıldı. Dönemin Belediye Başkanı S.K, heykeltıraşı mahkemeye verdiklerini belirterek “Mahkemede aklandık, söylediklerini hepsi yalandır. Böyle insanlar heykeltıraş olacak.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA