Alucra Demirözü Köyü

Hükümetten NATO’ya çok sert tepki!.

Hükümetten NATO’ya çok sert tepki!.
Bu haber 18 Kasım 2017 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hükümetten NATO’ya çok sert tepki!.

HÜKÜMETTEN NATO'YA ÇOK SERT TEPKİ!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “NATO’nun yaptığı büyük bir skandal, alçaklık rezalettir. Böyle bir rezaleti daha önce NATO da dünya da görmedi.” dedi.

NATO‘nun Norveç’teki Trident Javelin Tatbikatı‘nda Atatürk‘ün düşman liderler arasında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşmanla iş birliği içinde gösterildiği skandala Türkiye’den tepkiler çığ gibi büyüyor.

Son olarak skandala ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ” NATO’nun yaptığı büyük bir skandal, alçaklık rezalettir. Böyle bir rezaleti daha önce NATO da dünya da görmedi.” açıklamasıyla çok sert tepkisini dile getirdi.

Bekir Bozdağ, Norveç’teki NATO tatbikatına ilişkin soru üzerine, Şırnak’ta açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, şöyle konuştu:

“Hem dünya hem de bölge barışına en büyük katkıları veren ülkelerden bir tanesi. NATO üyesi bir ülkenin kurucu lideri ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bugünkü yani son Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO tatbikatında düşman olarak resimlerinin seçilip hedefe konulması açık bir ifade ile büyük bir alçaklıktır. Bu alçaklığı yapanları şiddet ve nefret ile kınıyoruz. Bu olay göstermiştir ki, Türk milletinin Türkiye devletinin sevdalısı olan Türkiye’nin her alanda gelişmesi için gecesini gündüzünü birbirine katan liderleri sevmiyorlar. Türkiye’ye düşmanlık edenler, Türkiye’yi sevenleri, kalkındırmak isteyenleri görmek istemiyorlar. Onlara karşı düşmanlıklarını gizleyemiyorlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı savaş verdi. Bir dünya onu yenmek istedi ama yenemedi. Aradan geçen yaklaşık yüzyıl sonra, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı da bir uluslararası işbirliğinin olduğunu görüyoruz. Bu işbirliği bir tatbikatta, düşman hedefi yapacak kadara onlara cesaret verdiğini görüyoruz.”

NATO skandalının perde arkası!

Norveç’te 8-17 Kasım tarihleri arasındaki tatbikatın masa başında düzenlenen simülasyonlarında iki skandal ortaya çıktı. Düşman liderler biyografisinde, Atatürk’ün heykeli kullanıldı. İkinci skandalda ise, simülasyonla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşman bir ülkenin lideriyle iş birliği mesajı verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO tatbikatında yaşanan bu rezaleti kamuoyuyla paylaşmasıyla, bir teknisyen ile Norveçli bir subay görevden alındı. NATO genel sekreteri de Türkiye’den özür diledi. İşte yaşanan bu büyük skandalla ilgili tüm ayrıntılar…

.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA